Bombito | 13.11.2007 08:18

Po dvanácti dnech jsme na Letné opět přivítali klokany. Jejich fanoušci dnes mnohokrát skandovali slovíčko „cirkus“. Už jsem ve svém životě několik cirkusových představení shlédl, ale v žádném z nich klokan nevystupoval. Zřejmě se jedná o zvíře, které se nedá vycvičit k činnosti, která by diváka něčím uchvátila. A fotbal také hrát neumí. Možná, že ti skvělí a úžasní fandové v zelenobílém neměli na mysli umělce z řad zvířat, ale klauny, kteří jsou také neodmyslitelnou součástí cirkusových představení. Těch dnes přivezl pan „šiditel“ Busta na Letnou celou jedenáctku. Vlastně jen desítku plus pár náhradníků. Gólman Sňozík si takové označení nezaslouží, chytal výborně a zachránil své kolegy od mnohem potupnější porážky. Těch 3:1 je nanejvýš milosrdných a také si toho fanoušci Bohemky považovali a užívali si podobně, jako jejich vršovičtí kolegové při nedávné galašou v Londýně.

Co se událo od nedávného posledního derby? Bylo toho dost. Po fotbalové stránce jen samé radostné zprávy. Sparta konečně začíná hrát fotbal na který se dá koukat. Ne, že by to byl nějaký koncert, fraky a plesové šaty mohou zatím v klidu viset v šatnících, ale určité zlepšení je patrné. A to je dobrá zpráva! Před týdnem jsme znemožnili cizineckou legii Siadu Most, ve čtvrtek naši borci nečekaně vyhráli v Toulouse a dnes jsme ani na vteřinu nedali „čuchnout“ klokanům. To není špatná bilance, jen tak dál, Sparťané.

Horší jsou události okolo Sparty. Válka vedení s částí fanoušků. Jak jsem se zmínil už v předešlém komentáři, naprosto zbytečná záležitost, nemající bez ústupků obou znesvářených stran řešení. Celý týden se nemluví o ničem jiném, než o bojkotu části sparťanských fanoušků při utkáních našeho týmu. Už jsem to jednou napsal a znovu to zopakuji. Ustoupit musí obě strany. Jinak prohraje SPARTA! A to si snad nepřeje nikdo. Zároveň se domnívám, že ke zklidnění celé situace zásadně přispějí zlepšené výkony na hřišti. Od toho se vše odvíjí. To je naprosto nejdůležitější. Jakmile začne předvádět Sparta na hřišti dobré výkony, současné ostré hrany se otupí a obě strany najdou cestu ke vzájemnému usmíření. I svým dnešním výkonem naši hráči ukázali, že jim současná situace nevyhovuje a výhrou nad klokany podali kotelníkům vstřícnou ruku. Hrát v atmosféře, která panuje na Letné dnes, nemůže být příjemné nikomu. Tedy soupeřům ano, ale o ně snad nejde. Sparta svůj kotel potřebuje, bez něj je atmosféra na Letné téměř jako na pohřbu! Na druhou stranu si kotelníci musí uvědomit, co Spartě pomáhá a co jí škodí.

K dnešnímu zápasu poprvé nastupuje v základní sestavě mladíček Martin Zeman. A má premiéru jako hrom. Svůj včerejší svátek oslaví nejen výborným výkonem, ale i prvním ligovým gólem a je po zásluze odměněn diváky jako hvězda utkání. Bravo, Martine, jen tak dál.

Hráči nastupují. Svoji chvilku slávy pod světly reflektorů, si dnes užije M.Mlejnek. Míro, dík!

Losování určí, že se dnes bude hrát „obráceně“. První půle směrem do Stromovky. Ale to vůbec nevadí, Sparta na zeleném pažitu dominuje, i kdyby měla hrát do kopce. Od první minuty se hraje jen na jednu branku. Tomáš Grigar by si mohl vybrat dovolenou. Je jen otázkou času, kdy se to projeví i na skóre. Po střetu R.Sňozíka s Kajo Kiselem se zapisuje do střelecké tabulky GL novic M.Zeman. Čekání na gól trvalo dvacet minut. O osudu utkání je prakticky rozhodnuto. Od tohoto okamžiku je jen otázkou, kolik jich klokani dostanou. Jsme milosrdní, do poločasu už Zemanova branka sestřičku nedostala. Škoda, příležitosti byly. Přestávková pauza dnes není vyplněna soubojem mladých nadějí Sparty a Bohemky, vybraní borci neuspějí v boji s otvory v brance při střelecké soutěži o jackpot 35 000 ká čé a tak jedinou přestávkovou radostí je vyprázdnění močových měchýřů. Je zima jako v ruském filmu. Nejen proto přišlo jen průměrných osm a půl tisíce diváků. A to mám pochyby, jestli tam všichni byli. Možná, že někteří jen prošli turnikety a zápas bojkotovali. Nevím, ale vyhlášený počet diváků mě připadl jako nadsazený. Ač početně máme v hledišti převahu, na tribunách, v boji hlasivek, jasně prohráváme. A na hlavu! Hostující hráči se musejí cítit jako doma. Ale vítězství je to Pyrrhovo. Hráči Bohemky jsou bídní a jejich tolik vychvalovaní fanoušci ještě horší. Tolik stupidity a ubohosti jsem už dlouho neslyšel. Jste banda zoufalců a chudáků a nic na tom nezmění vaše okopírované chorály!

Ani v druhém poločase se nic nemění. Sparta hraje fotbal, fanoušci Bohemky jsou čím dál trapnější a teprve góly ve Sňozíkoví síti je utiší. Nic na tom nezmění branka Ordoše, odvracející debakl. Škoda zahozených šancí našich hráčů, výsledek 3:1 neodpovídá předvedenému výkonu. Dnešní Bohemka byla ještě slabší, než její náhradníci před pár dny. Radek Sňozík zachránil svůj tým od mnohem větší potupy.

V našem týmu se po delší pauze objevil P.Horváth a jeho přítomnost byla znát. Nejen proměněnou penaltou, ale svými přesnými přihrávkami rozvracel obranu hostí. Ale i ostatní hráči dnes podali slušný výkon. Současná Bohemka sice není měřítkem, ale určitý náznak zlepšení je vidět. A to je to nejdůležitější.

Nyní následuje reprezentační přestávka a poté nás čeká těžký dvojboj na moravském poli. Tam se bude lámat chleba. Dnešní výkon Spartičky je slušnou pozvánkou. Takže příští neděli, všichni alou do Brna!

P.S. Ještě o jedné věci bych se velice rád zmínil. O programech „SPARTA do toho!“
Jsou naprosto skvělé a chtěl bych autorům touto cestou za jejich práci poděkovat. Nikde jinde jsem se s tak skvělým bulletinem nesetkal. Dík za úžasné počtení!

AC Sparta Praha - FC Bohemians 1905 3:1 (1:0)

Branky: 30. Zeman, 54. Horváth (pen.), 70. Došek - 80. Ordoš

Rozhodčí: Matějek - Zlámal, Slavík
ŽK: Moravec, Kunášek (oba Družstvo 1905)
Diváci: 8 433

Sestava Sparty: T. Grigar - Z. Pospěch, T. Řepka, M. Kadlec, D. Limberský - K. Kisel, J. Kladrubský, P. Horváth (82. L. Sylvestre), M. Zeman (58. M. Matušovič) - L. Došek (73. M. Slepička), M. Kulič. Trenér: Bílek

Sestava Bohemians 1905: R. Sňozík - L. Marek, P. Lukáš, K. Rada, P. Kunášek - J. Moravec (62. M. Kotyza), J. Morávek (81. L. Adam), M. Nikl, I. Hašek, D. Bartek - D. Slezák (55. M. Ordoš). Trenér: Hradecký

Bombito | 13.11.2007 08:18 Vstoupit do diskuze