Ludva | 03.05.2004 08:39

Píše se druhý květen a po vítězství Ostravy v Olomouci už Sparta hraje "jen" o druhé místo. V konkurenci hokeje a slušného "chatového" počasí se v ideálním čase 19:30 schází na Letné jen slabě přes 4000 diváků, což je k ostudě sparťanských fans asi tolik kolik jich ve stejný den cestovalo s Baníkem do hanácké metropole. Holt druhé místo je a vždy bude na Letné zklamáním.

Ti co se dostavili nakonec viděli bojovný výkon v rudých dresech a zasloužené vítězství, kdy se konečně snad natrvalo rozstřílel Tomáš Jun. Kromě hluchého místa na začátku druhého a konci prvního poločasu opravdu dobrý výkon Sparty, která šla pevně za vítězstvím a trochu ji ku škodě předvedené hry uspala jen rychlost vstřelených 2 gólů. Naštestí rozhodčí neodpískali žádnou penaltu, ani bych ji pak nechtěl mít na talíři 14 dní a na Bazalech dohrávat v 9 lidech.
V hledišti se opět ukázalo, že kvalita mnohdy předčí kvantitu a tudíž zejména v prvním poločase ukázaly tribuny, že fandit umí. Na začátku zápasu se objevil nápis "Milujeme Spartu" doprovázený pokusem o choreo z papírů v barvách Sparty. Na začátku druhého poločasu předvedl kotel, který naštěstí -i když v malém počtu - dnes fungoval, choreo z několika ohnů a dále bylo vhozeno několik konfet. Ale nejlepším choreem, kterého jsem si všiml, bylo několik Sparťanů převlečených za bojovníky karate.

Závěrem se nemohu nezmínit o Frantovi Strakovi. Opět celý zápas pilně burcoval hráče a dokázal z nich vymáčknout potřebné síly nejen v zápase. Když se totiž bezprostředně po zápase -naštestí 2 výjimky v podobě Baranka a ještě jednoho hráče, kterého si přesně nepamatuji- chtěli vytrousit bez poděkování divákům, byli charismatickým srdcařem Františkem nahnáni zpět a poučeni, že pokud diváci celý zápas tleskají pěkným akcím hráčů, sluší se aby tito jim za to po zápase poděkovali. Závěrečné ovace ve stoje tak troufnu si říci že z 50% patřily jen jednomu muži, ano, jehož jméno Franta Straka znělo nad Letnou několikrát během i po zápase. Díky Sparto, teď hurá pro 3 body do Ostravy.