acskncl | 23.06.2008 08:54

Po sobotním pozdním obědě se rodí nápad na návštěvu finále ženského poháru a tak v trochu pozdní čas (15:30) vyrážíme z Opatova směr Humpolec po D1. Bohužel na rozdíl od chlápka s gulama nemáme na střeše vozu modrej maják a je nám jasné, že úvod zápasu nestíháme :-(

Do Humpolce dorážíme 10 minut po 16 hodině, chvíli trvá nalezení stadionu, parkování a tak na zápas přicházíme ve 20. minutě, kdy sparťanky už vedou 1:0(Šmeralová), ale klidně dle přítomných diváků už mohl být stav 3:1. V naší přítomnosti přidává po půlhodině druhý gól střelou z vápna přímo do šibenice kapitánka Šmeralová. Poločasový účet uzavřela střelou z úhlu Kladrubská a do kabin jdou sparťanky s vedením 3:0.

V druhém poločase sparťanky malinko polevují v nasazení a po hodině hry se jedna sešívka řítí sama na branku, je ale ještě před vápnem dostihnuta a odzbrojena. To sparťanky nabudilo k větší aktivitě a kapitánka Šmeralová završila hattrick a 5 gól přidala střidající Čulová. Mimo to sparťanky vyslaly několik dalších nebezpečných střel, jeden gól nebyl uznán pro ofsajd a Došková chvíli před koncem trefuje z dorážky břevno. Skóre se tedy klidně mohlo přiblížit podzimnímu ligovému výsledku :-) V nastaveném čase se dočkají gólu i sešívky, kdy nejprve trefují břevno a dorážející hráčka už míří o chloupek níž :-(

Po utkání následuje předávání poháru a sparťanky se radují ze zisku double a završují tak vele úspěšnou sezónu, kdy na domácí scéně vyhrály všechny soutěžní zápasy :-). Může tedy následovat oslava úspěšné sezony, na kterou domácí pořadatelé pro hráčky přichystali i pečené selátko! Mile potěšila i velká divácká návštěva přes 700 diváků, což asi není v naší zemi na ženský fotbal běžný jev. Nás čekala cesta zpět směr Praha a sledování dalšího překvápka na Euru 2008.