Bombito | 30.10.2008 10:01

V letním přestupovém termínu posílil Spartičku Patrik Berger a okamžitě navlékl kapitánskou pásku. Do jeho zranění Sparta jakžtakž fungovala, získávala cenné bodíky, ale přišlo zranění. A bodíky najednou získávali naši soupeři. Minulou sobotu se Patrik opět vrátil do sestavy a svým výkonem pomohl Spartě k ligové výhře. Dnes, v pohárovém mači se střížkovskou Bohemkou, se znovu ukázal s kapitánskou páskou. A Sparta znovu vyhrála. Je také štískem jako jeho kamarád Šmíca? Nevím, on sám se za štísko nepovažuje. Já bych vůbec neprotestoval, kdyby se ho štěstěna držela podobně jako Šmícy. A vy jistě také ne. Jelikož dnes svůj solidní výkon okořenil navíc dvěma góly, přeji Ti, Páťo, hodně zdravíčka a nám hodně radosti z Tvých výkonů.

Los poháru ČMFS rozhodl, že ve 4.kole přivítáme na Letné mužstvo Bohemians Praha. Všeobecný nezájem o naší druhou nejvyšší soutěž, nevlídné dušičkové počasí dávalo tušit, že ani dnes nebude Letná vyprodaná. Nakonec se na tribunách „tísnilo“ 1 307 nejvěrnějších. Díky vám, že jste přišli!

Za studeného deště a dohledu našeho bývalého trenéra Dušana Uhrína nastupuje Sparta v nejsilnější možné sestavě. Tedy už s P.Bergerem v záloze, opět bez zraněného Toma Řepky. Dnes nechyběl, ale v pondělí na Bazalech to bude jiná káva, tam bych ho rád opět viděl. Los vyhrává kapitán Bohemky a tak se hraje „proti proudu“ – první poločas hrajeme směrem k brance k hale Sparty. To však nic nemění na tom, že otěže zápasu svíráme pevně v rukou my. Hosté se stěží dostávají na naší polovinu, hra se odvíjí téměř stále na polovině Bohemky. Neuběhla ani první desetiminutovka, kapitán P.Berger dostane krásnou přihrávku mezi obránce a vypálí. Brankář Winter jeho střelu vyráží přímo Patrikovi na kopačky a druhým pokusem je již úspěšný. Vedeme 1:0 a hned je i ten studený déšť o trochu teplejší. Sparta je mnohem aktivnější, hosté se jen brání, pokud mám někoho z hráčů pochválit, tak M.Zemana, P.Bergera a Kamila Vacka. Ti jsou v prvním poločase nejaktivnější. V 25.minutě, po závaru před Winterem a centru Kuldy, prostřeluje P.Berger vše, co mu stojí v cestě. Vedeme 2:0 a je rozhodnuto. Dnešní Bohemka na zvrat v utkání jednoduše nemá. Přicházejí další šance, tu největší pálí strejda Mára. Poločas končí naším rohem a diváci se těší na poločasové vyprázdnění močových měchýřů a hráči na suché dresy.

Druhý poločas se hraje snad jen proto, aby byla dodržena litera Pravidla 7 týkající se doby hry. Spartička má trvalou převahu, hosté se před Blážu dostávají zcela výjimečně.
Brankář Winter sice burcuje své spoluhráče k aktivnějšímu výkonu, ale s podobným úspěchem, s jakým se eunuch chce stát otcem. Zápas je rozhodnutý, je čas dát šanci dalším členům kádru. Místo očekávaných mlaďochů, zkoušíme, jestli Došan umí hrát bez pomoci rukou. Neumí. Zhruba v polovině druhého poločasu přichází krásný fotbalový okamžik. Hostující Dobeš z přímého kopu napálí balón do břevna, ten se odrazí ke Kropíkovi stojícímu na malém vápně a jeho dělovku Bláža chytá. Pokud jsou nějaké okamžiky nebo zákroky, které dokáží tým nakopnout, otočit kolo dějin, tak právě Blážův fantastický zákrok patří mezi ně. Uvidíme, jestli byl tím šťastným krokem do lepších zítřků Spartičky! Za pár minut přichází vyložená šance Ondry Kušníra, ale ten místo fotbalového řešení napálí bezhlavě míč do prvního obránce. Tady to chtělo více fištrónu, fotbalového kumštu. Síla v tu chvíli byla na nic. Škoda! Akce to byla pěkná. Následuje jedna z mála šancí Bohemky, možnost Karolka Kisela zapsat se mezi střelce zápasu a pak už přišlo to, na co se všichni těšili nejvíce-závěrečný hvizd rozhodčího Drábka. Promrzlí diváci na tribunách i promočení aktéři na hřišti se zajisté těšili na teplý čaj. Možná, že P.Voříšek, K.Vacek a sudí Drábek ne, ti nastoupili v dresech s krátkými rukávy, ale všichni ostatní nápojem, který zahřeje, určitě nepohrdli.

Povinné vítězství máme v kapse, nyní čeká naše kluky soupeř z nejtěžších. V pondělí budeme hosty Baníku Ostrava. To bude jiné kafe. Kdo se bojí, nesmí do lesa. Na Bazalech budu. Se staronovým kapitánem a s nadějí vzhůru do slezské metropole!

P.S. Když tak poočku sleduji televizní souboj Arsenalu s Tottenhamem, ten fotbal je stejně krásná hra, co říkáte?

AC Sparta Praha - Bohemians Praha 2:0 (2:0)

Branky: 9. a 25. Berger

Rozhodčí: Drábek - Mencl, Kovařík
ŽK: Hušek - Turtenwald
Počet diváků: 1 307

Sestava Sparty: Blažek - Kúdela, Voříšek, Hušek, Krob - Kladrubský - Kulič (70. Došek), Berger, Vacek (87. Kisel), Zeman - Slepička (60. Kušnír). Trenér: Chovanec
Sestava Bohemians Praha: Winter - Macháček, Turtenwald, Vošahlík, Fenyk, Dobeš (74. Galbavý), Jeslínek (84. Kwame), Ibe (46. Jablonský), Liantsewich, Kropík, Horáček. Trenér: Urban

Bombito | 30.10.2008 10:01 Vstoupit do diskuze