gero | 18.05.2009 08:44

Je neděle 17.5.2009, 20.00 hod. ideální čas, ideálni počasí, atraktivní soupeř, co víc si může sparťan přát, aby navštívil svůj milovaný stadion. Po prohraném utkání ve Zlíně potřebuje Spartička v boji o druhé misto už jen vyhrávat, ale do cesty se ji staví nevyzpytatelní míčoví kouzelníci ze Střížkova. Každý pravý sparťan ví, že ho dnes bude na stadionu potřeba a tak to taky vypadá, že bude opět po dlouhé době téměř vyprodáno, tedy až na kotel hostí, ten byl dnes prázdný, protože Střížkovští Ultras vedou momentálně válku s vedením a tak jich dorazilo jen něco kolem 30 věrných (i tak však fanaticky povzbuzovali celý zápas). Po dvouzápasovém, zraněním vynuceném odpočinku se do sestavy vrací rytíř našich zadních řad Tomáš Řepka a je to hned znát.

Už od úvodního hvizdu se Sparta tlačí dopředu a téměř nepustí Střížkovské na svoji půlku. Akce střídá akci, zadáci hostí jen s námahou odvracejí jeden rychlý útok Sparty za druhým. Nebýt hostujícího golmana, tak už je to po první půli 3:0, ale on svými nadhernými zákroky uvádí sparťanské útočníky k šílenství. Vždyť šance Kuliče, Kušníra či střely Bergra měly skončit gólem. Bohužel kolem 25 minuty se po faulu jednoho z hostí zranil Kladrubský, byl odnesen na nosítkách a už se na trávník nevrátil. Sparta však dál tlačí a předvádí 19000 divákům nádherné představení. Fanoušci, kteří se tentokrát zdrželi jakýchkoliv nadávek vůči svým miláčkům, fanaticky ženou svůj tým za ligovými body. Je vidět, že když se Ultras vrátili do svého sektoru je atmosféra na stadionu o 100% lepší. Ultras předvádějí jedno vtipné choreo, ale to už je poločas a na tabuli svítí skóre 0:0. V přestávce si každý příjde na to svoje, jeden dá skvělé pivíčko, druhý chutný párek a jede se dál.

Druhá půle vlastně kopíruje tu první, velký tlak Sparty, šance sřídá šanci, ale pořád nic. Pepa střídá výborného, ale už úplně ze všech sil vydaného Kuliče a na hřiště přichází hrdina dnů minulých Bony Wilfried a ještě tak více oživuje naši hru. Sparta předvádí svůj typický agresivní útočný fotbal s rýchlým přechodem a Střížkov jen přihlíží. Přicházejí další šance, 2x nádherné střely Bergra, Zemanova tyč a další závary před hostující brankou, kterou střeží skvělý Beláň. Stadion bouří, diváci jsou jak u vytržení, ochozy obíhají mexické vlny a Ultras odpalují nádherné pyro! Takovou atmosféru nemají ani v Edenu ! V 75. minutě přichází poslední střídání Sparty, Kucku, který celý zápas udivoval svými technickými parádičkami, střídá jeho krajan Piroska. A je to střídání šťastné, v 85. minutě, když už to vypadalo,že utkání směřuje k remíze, Piroska uvolnil krásně Kadlece a ten chladnokrevně zavěsil 1:0. Sparta už pak jen kontroluje utkání a přidává pár parádiček pro zaplněný stadion, po kterém ještě oběhne pár mexických vln, přichází další pěkné choreo a je konec. Hráči pak ještě asi 15 minut předvádějí úžasnou děkovačku a jde vidět, že se jim do kabin vůbec nechce a že se o svou radost chtějí podělit s fantastickým publikem. Co říct na závěr skvělý zápas, skvělá atmosféra, jen víc takových. Dnes to byla prostě oda na fotbal!

P.S.Pokud jste došli až sem a myslíte si, že jsem se zbláznil, nebo byl na jiném zápase, tak máte pravdu. Těm, kteří nepochopili, že se jedná o ironii, se hluboce omlouvám, ale řekněte, nebyla by to krása ? :-)