SimiX | 22.09.2009 10:24

Dnešní cestu za Spartičkou začínáme okolo třetí hodiny. Za slunečného počasí vyrážíme v obvyklé sestavě do Brna. Cesta autem po dálnici rychle utíká a tak se už za dvě hodinky ocitáme na místě zápasu. Po zaparkování u stadionu, nezbytné kontrole a odstranění sparťanských barev ve voze i na nás, odcházíme do nedaleké menší hospůdky a na zdejší zahrádce připíjíme na dnešní vítězství. Při cestě na stadion potkáváme hloučky brněnských fandů a tak je jasné, že dnešní zápas bude mít silnou diváckou podporu v hledišti. Nakonec se nás tam sejde něco málo přes osm tisíc, což místní stadion velmi slušně zaplní. Do našeho sektoru pro hosty se dostáváme po asi nejpřísnější osobní prohlídce hostujících vlajkonošů v naší lize. Sejde se nás tam něco kolem dvou set.

Při příchodu už můžeme na trávníku vidět rozcvičující se hráče Sparty i Brna. Na krátkou chvíli se na hřišti mihne také Roman Hubník, který ale po pár minutách odchází do kabin a svalové zranění mu nedovolí v dnešním zápase nastoupit. V sestavě ho nahrazuje Niklas Hoheneder, který vytvoří stoperskou dvojici s Tomášem Řepkou. Sparťané si dnes zahrají opět ve žlutých venkovních dresech.

Úderem půl osmé začíná utkání a my fanoušci začínáme také s fanděním. Dnešní výkon byl slabší jak od našich hráčů na hřišti, tak i od nás, diváků. Ale těm, co dnes podporovali náš milovaný klub, patří velký dík. Hned od prvních minut je vidět, že dobrý výkon posledních zápasů dnes naši fotbalisté nezopakují. Hra je pomalá a útočná dvojice Bony s uzdraveným Holendou, se jen málokdy dostanou k zakončení. V prvním poločase se toho na trávníku příliš mnoho nestane a tak minuty rychle utíkají, rozhodčí píská a je tu konec prvního poločasu.

I přestávka při prodeji sparťanských triček a samolepek je hned u konce a tak se všichni těší na další zahájení zápasu. Sparta nastupuje do další hry beze změny a i takový je dál náš výkon. Minuty rychle utíkají a hráči Brna se čím dál častěji dostávají před naši branku, kterou opět brání skvělý Jarda Blažek. Ten také zlikviduje několik střel soupeře, ale v 64. je na ránu Tomáše Doška krátký a tak prohráváme 0:1.

S inkasovaným gólem jako by se naši hráči probudili a začínáme útočit. Hraje se z naší strany mnohem aktivněji a rychleji než v prvním poločase a také díky tomu se můžeme radovat z vyrovnávací branky, kterou střílí Honza Holenda. I po gólu je Sparta aktivnější, zatlačí hráče Brna na jejich polovině a před soupeřovu branku lítá mnohem více nebezpečných střel. Krásnou střelou se také připomene mladíček Václav Kadlec, ale bohužel míč v brance neskončí. A tak je pískán konec zápasu a my si odvážíme ze stadionu Srbská jen jeden bodík za remízu 1:1.

Zklamání z výsledku je patrné i na hráčích Sparty, které při odchodu ze stadionu potkáváme u hlavní tribuny. Čekají na nejkrásnější autobus a přitom se podepisují divákům, ale je vidět, že je další ztracené body na hřišti soupeře mrzí.

Teď nás v sobotu čeká domácí zápas s Viktorií Plzeň a pak velmi těžký dvojzápas na hřištích soupeře. Nejdříve se vypravíme na venkovní premiéru Evropské ligy do Kodaně v Dánsku a hned poté nás v pondělí 5. října čeká derby. Doufejme, že právě na těchto venkovních zápasech nám hráči dokáží, že umí vyhrávat i venku na hřišti soupeře. Vždyť kde také jinde by se měla naše Sparta rozstřílet a poprvé zvítězit, než ve slavném derby!