SimiX | 14.10.2009 08:21

Dnešní pohárový výjezd za Spartičkou začíná v lehce pozměněné sestavě okolo třetí hodiny odpoledne. Mnozí z tradičních cestovatelů dávají radši přednost derby žen na Tréninkovém centru na Strahově a tak nás do Českých Budějovic vyráží jen velmi malý počet. Nakonec se nás v sektoru hostí sejde kolem 60.

Cesta začíná na okraji Prahy, kde se scházíme a nasedáme do auta. Navzdory všednímu odpoledne jsme u stadionu v Budějovicích něco po 5 hodině, tak si v silném dešti v klidu kupujeme lístek a pomalu se přesouváme na místní stadion. Při kontrolách je vidět spousta pořadatelů, jako by očekávali stovky fanoušků z Letné. V celém okolí je ale klid, špatné počasí a nepopulární Ondrášovka Cup udělá své a na stadion si najde cestu jen něco málo přes 600 diváků. V našem sektoru se sejde slušný počet Spartanů a tak je naše fandění slyšet po celý zápas.

Déšť na pár minut polevuje a rozhodčí přivádí obě mužstva na promáčený trávník. Dnes se asi opravdu nedá čekat nějaký pohledný a kombinační fotbal. Naše Sparta zahajuje v základní sestavě s obvyklými hráči, chybí jen reprezentanti Hubník s Kušnírem, které v obraně nahrazuje Hejda s Niklasem Hohenederem. Zápas začíná a na hřiště opět padají kapky deště. Ještě, že je sektor pro hosty pod střechou. I tak ale nás fanoušky nechrání před zimou a silným větrem.

Z počátku nezáživná hra je korunována úžasnou pětiminutovkou asi po dvaceti minutách hry. Sparťanští hráči se trefují do domácí sítě jako na běžícím pásu a fanoušci ani nestačí vstřebávat radost. Postupně se trefí Bony, Honza Holenda a dvěma krásnými akcemi se představí Luboš Kalouda. Není co dodat, Sparta odchází do šaten s luxusním náskokem a domácí hráči nejspíš s přáním rychlého konce a odjezdu domů.

Druhý poločas je dohráván jen z povinnosti, v dešti a velké zimě se do tepla těší nejen fanoušci, ale i všichni hráči. Domácí se snaží špatný výsledek z prvního poločasu napravit, více útočí, ale jistá obrana, v čele s Tomášem Řepkou spolehlivě pracuje a Matúš Kozáčik v brance všechny marné pokusy domácích bez problému jistí. A tak si může náš střelec Luboš Kalouda završit svůj snad první hattrick a vedeme už 5:0. Hostující fanoušci slaví výhru a skoro jistý postup do dalšího kola Ondrášovka Cupu. Odveta se hraje v našem chrámu za několik týdnů. Po zápase přicházejí hráči poděkovat těm, kteří je i přes vzdálenost a počasí přijeli podpořit. A hned poté vyrážíme na cestu domů, stále doprovázeni vytrvalým deštěm.

V sobotu nás čeká stejný soupeř z Českých Budějovic, tentokrát v dalším ligovém kole. Na našem stadionu se jistě ukáže více fanoušků, než tomu bylo na tom jihočeském. Ale pokud by se opakoval stejný výsledek, asi by se nikdo z nás Sparťanů nezlobil.