SimiX | 22.11.2009 12:02

Tak a máme to za sebou. Poslední ligový zápas na Letné, který jsme hráli proti týmu z Liberce. Po týdenní reprezentační pauze se každý fanoušek už jistě těšil na další utkání Sparty. Po nezbytném předzápasovém soustředění v nedaleké restauraci vyrážíme směr stadion. Tramvaje jsou celkem plné a tak to vypadá na slušnou návštěvu, nakonec se nás sejde něco přes devět tisíc Sparťanů a kolem stovky hostujících fanoušků. Před zahájením zápasu nechybí krásná hymna a spousty fanoušků, kteří drží nad hlavou šály a zpívají. Stal se z toho nakonec velmi hezký zvyk, snad se postupně budou přidávat i ostatní diváci a jednou bude stát celá zaplněná Letná. Pohled by to byl jistě nádherný. Poté rozhodčí přivádí naše a liberecké hráče na trávník a utkání může pomalu začít. V naší sestavě je vidět spousta změn, ať už kvůli zranění z reprezentačních srazů nebo v důsledku nastřádání žlutých karet. Proto se na hřišti neukáže například kapitán Tomáš Řepka, kterého však velmi důstojně zastoupil mladíček Hejda. Nikdo by do devatenáctiletého stopera neřekl, že hraje poprvé ligový zápas, byla na něm znát jistota a přehled. Mohl by z něj vyrůst nástupce našeho kapitána. Také mu jistě velmi pomohla přítomnost Romana Hubníka, který mu během hry dával cenné rady.

Hned v prvním vážnějším útoku Sparty fauloval hostující hráč unikajícího Honzu Holendu a protože by pak Holenda mohl jít do šance sám, po zásluze viděl Kelič rovnou červenou kartu. Díky tomu jsme skoro celý zápas hráli v početní převaze a to se podepsalo i na konečném výsledku. Naši hráči měli snadnější úlohu při snaze se bodově dotáhnout do čela tabulky. První gól Sparty střelil faulovaný Holenda, tak jsme ještě v prvním poločase vedli 1:0 a s tímto výsledkem odcházeli hráči do kabin. Z ostatních hráčů v první půlce vynikal kromě obranné řady nejvíce Luboš Hušek, kterému se utkání proti Liberci povedlo.

Po přestávce před zahájením druhého poločasu početná část fanoušků vyslyšela internetovou výzvu k oslavě 116. narozenin naší Spartičky a zapálila na ochozech prskavky. Spartičce přejeme jen vše nejlepší a hlavně hodně mistrovských titulů. Třeba už letos, aby se titul krále českého fotbalu vrátil na to jediné správné místo, kam vždycky patří! K nám, na Letnou!

Ve druhé půlce nastupuje na hřiště nový hráč Kalouda, který vystřídal nevýrazného Kovbu. Důležitější střídání si ale trenér nechává na pozdější část hry, kdy na trávník místo zraněného Martina Zemana vbíhá další mladíček Václav Kadlec. Není na hřišti ani pár minut a už krásným gólem zvyšuje naše vedení na 2:0 a dává potřebný klid ostatním spoluhráčům i nám fanouškům, že se nebude opakovat další remízový zápas, jako často v minulosti. Naši hráči už poté dohrávají utkání ve své režii a je jen smůla, že jsme oslabenému soupeři nenastříleli těch gólů ještě víc. Šance jsme na ně v závěru zápasu měli. Nakonec nám doma po slušném výkonu zůstávají všechny body a radost nám také udělá večerní sledování remízového utkání pražského soupeře na severu Čech. Z pohledu Sparty to byl asi nejlepší možný výsledek obou soupeřů. Z pohledu fanouška každá ztráta Slavie je radostné zjištění.

Celý fotbalový podzim utekl jako voda a čeká nás teď dlouhá zimní přestávka. Ještě před tím ale jedeme na poslední ligový výjezd na daleký Strahov, kde se v utkání 16. kola Gambrinus ligy potkáme s hráči a fanoušky týmu Bohemians 1905. Poté nás čekají ještě důležité zápasy Evropské ligy s nizozemským Eindhovenem a pak úplně poslední letošní zápas doma s Kodaní. Snad si zajistíme postup do letních bojů v Evropě a zimní přestávka se tak o něco zmenší. Zápasy na mezinárodní scéně jsou totiž na programu již začátkem února.

Na poslední letošní zápasy by měl přijet každý z nás Sparťanů! Ať už na Strahov, ven do vzdáleného Holandska nebo na Letnou proti Kodani. Sparta nás bude moc potřebovat a my ji musíme pomoct :-)