Bombito | 06.04.2010 09:24

Běžela asi 80.minuta zápasu a říkám vedle stojícímu Rudému: „co mám dělat, bolí mě srdce.“ „Buď v klidu, až bude nejhůř, mám s sebou nitroglycerin. Dáš si ho pod jazyk a hned Ti bude líp!“ Nakonec jsem zápas přežil i bez záchranné pilulky, ale do zpěvu mě určitě nebylo. Letošní Velikonoce orámovaly dva zápasy naší Spartičky. Na Zelený čtvrtek jsme prohráli v Edenu se Slávií, o Velikonočním pondělí nás čekal další těžký soupeř, tým Plzně. Po splnění pracovních povinností vyrážíme na poslední chvíli do města piva. Nikoliv vlakem, jako většina Sparťanů, nýbrž opět autem. Kupodivu, přes mnohá varování žádný problém na silnicích nebyl. Snad jen obrovské množství hnusných oranžových billboardů kolem cest. K tomu se však vyjádřím později.

Zápas si nenechají ujít i mnozí bývalí hráči Sparty. M.Bílek, R.Vonášek, Víťa Lavička, přijímající gratulace za zisk australského titulu. Zajímalo mě, kolik diváků chodí na fotbal v této krásné zemi. „Na běžný ligový zápas 15 až 20 tisíc, na finále dorazilo 50 000 diváků“, odpovídá ochotně. „A to tam není fotbal zdaleka tak oblíbený jako jiné sporty“. Stadión se slušně zaplnil, dorazilo více jak šest a půl tisíce diváků. Bohužel, nejsme v Austrálii. Obě jedenáctky mají za sebou úvodní pozdravy a před sebou 90 minut boje. V domácí jedenáctce napočítám šestici hráčů, kteří prošli Spartou. Ten sedmý a asi nejlepší, Pavel Horváth, však pro karetní trest chybí. Zaplať pánbůh. I bez něj nás domácí od prvních minut jasně přehrávají. My předvádíme bezkrevný výkon, svou hrou prakticky vůbec neohrožujeme Daňka v domácí brance, za to před Blážou je stále rušno. Petržela, Rezek, Kolář se snaží pokořit svého bývalého spoluhráče. Jarda však odolává celý poločas. Svůj vysoký standard si kromě něj udržuje snad jen Libor Sionko, ostatní hrají hluboko pod své možnosti. Libor je však na konci poločasu tak pokopaný, že mám obavy, zda-li vůbec do druhého poločasu nastoupí. Maséři do dali do kupy a krátce po zahájení druhé části hry je i on svědkem, jak zcela volný Bakoš dává hlavou první branku domácích. Ani tato branka nás neprobouzí z letargie a domácí jsou stále lepším týmem. Zlom nastává až po střídání M.Lačného Bonym a I.Žofčáka M.Zemanem. Začínáme se dostávat častěji k míči a domácí brankář Daněk se již nemůže cítit tak v poklidu. Góly však na obzoru nevidím. Běží 75.minuta zápasu a kamarád Slash na můj útrpný pohled říká: „Pořád je dost času otočit skóre na 1:3!“ Drsný humor. V 80.minutě Rudej povídá: „Pořád dost času to otočit na 1:2!“ Asi mě chce zlepšit náladu. Nevěřím ani jednomu. Naše vítězná ligová série je u konce. Takový obrat jako jsme předvedli v M.Boleslavi se vidí málokdy. Čas neúprosně letí. Přichází 84.minuta a na nádherný centr K.Vacka naskakuje Bony a nedává Daňkovi pražádnou šanci. Sláva, tak si odvezeme domů alespoň bod! Za tři minuty je vše jinak. M.Zeman centruje, Limba hlavičkuje od branky a trefuje Juraje Kucku. Od něj se míč odráží do sítě. To není možné! Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky! Bolest na srdci je rázem pryč! Pískej konec! chci křičet na rozhodčího. Domácí diváci houfně opouštějí stadión. Ještě se budou nastavovat tři minuty, to musíme ukopat! Když už běží poslední z nich, dostává se po sérii špatných odkopů k míči zcela volný Rajtoral a vyrovnává na konečných 2:2. Zasloužená remíza. Ještě 10 minut před koncem bych ji bral všemi deseti, ale po závěrečném hvizdu rozhodčího jsem zklamaný. Hodně zklamaný! Nakonec jsem to přežil i bez nitroglycerínu, ale do zpěvu mě v žádném případě nebylo. Jak jsme v Boleslavi získali, tak jsme dnes ztratili. Škoda!!! Aby nám ty dva body nakonec nechyběly!

Za týden nás čeká jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny. Derby se Slávií. Tam to prostě urvat musíme. Ale s vaší podporou! Dnešní výkon našeho kotle byl, zejména v prvním poločase, velmi chladný. V derby musíme všem ukázat, kdo je na Letné pánem. Nenechte si ujít tento mač! Sparta vás potřebuje – jste jejím XII.hráčem!

Ještě dvě věci mám dnes na srdci. Musím vás pokárat za absolutní nezájem na spolupráci při tvorbě našich webových stránek. Ve čtvrtek se hrálo pohárové derby se Slávií a při mé avizované absenci se nenašel nikdo, kdo by sepsal alespoň pár řádků o tomto utkání. Nikdo!!!! A když vás redakce SF vyzvala k položení otázek pro rozhovor s J.Blažkem, přišlo jich tak málo, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Všechnu práci na těchto stránkách dělá jen pár lidí. Přiložte i vy ruku k dílu, náš SPARTA FOREVER je naprosto nejlepší fanouškovský web a je vzorem všem ostatním. Zapojte se i vy na jeho tvorbě. Po nepovedeném zápase se zde vyrojí tolik kritiků, že jeden nestačí žasnout. Věnujte raději svoji energii k dalšímu vylepšení našeho webu. Děkuji.

Závěrem se musím vyjádřit ke zdánlivě nefotbalovému problému. Pokud si někdo myslí, že politika do sportu nepatří, je na omylu. Patří! Je součástí našich životů. Dnes na ulicích, okolo silnic i dálnic narážíme všichni na obrovské množství billboardů s lídrem sociální demokracie Jiřím Paroubkem. Pro získání moci je schopen naprosto všeho. Slibuje všem a všechno. Vyšší důchody, porodné, školství zadarmo, boj proti korupci, snížení cen energií, rohlíky za třicetník, ráno světlo, večer tmu. Dividendy z výnosů ČEZu rozdává na potkání. Vlády sociální demokracie zadlužily náš stát neuvěřitelným způsobem. Pokud se mu a jeho přisluhovačům Rathům, Tvrdíkům, Sobotkům a dalším nepostavíme, čeká nás velice neradostná budoucnost! Myslí-li si někdo, že se ho toto zadlužování netýká, je na omylu. Týká a velmi reálně. Příklad Řecka je aktuální a varující! Oni vám ty slibované peníze nedávají ze svého, nejdříve vám je vytáhnou z vašich kapes a jen část se vrátí k původním majitelům. Jsou to obyčejní zloději. Nechci vám radit, koho máte volit v červnových volbách, ale jedno vím jistě. Volit bolševiky a jejich oranžové pohrobky nebudu! Přemýšlejte i vy o své budoucnosti! Svůj předvolební koutek ukončím parafrází známého výroku J.Paroubka. „Dámy a pánové, kdo z vás na to má?“ Já dodávám: „Kdo má žaludek na to vídat další čtyři roky jeho nadutý obličej?“ Já ne! ČSSD není můj oblíbený oddíl!“ Nakonec všichni dobře víme, v jakém dresu se J. Paroubek, J. Tvrdík či Stáník Gros producírují v Edenu! Sparťané, řekněme jasné NE! Jiřímu Paroubkovi!

FK Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 2:2 (0:0)

Branky: 47. Bakoš, 90. Rajtoral - 83. Wilfried, 87. Kucka

Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Novák
ŽK: Limberský - Kladrubský, Řepka, Kucka
Počet diváků: 6 522

Sestava Plzně: Daněk - Rada, Limberský, Bystroň, Navrátil - Petržela (86. Lecjaks), Kolář (90. Krbeček), Rajtoral, Rezek - Střihavka, Bakoš (90. Rýdel).

Sestava Sparty: Blažek - Kušnír, Řepka, Hoheneder, Kladrubský - Žofčák (58. Zeman), Kucka, Vacek, Sionko, Kadlec (85. Krejčí) - Lačný (58. Wilfried).

Bombito | 06.04.2010 09:24 Vstoupit do diskuze