Bombito | 09.11.2010 08:33

V den 390. výročí bitvy na Bílé hoře, přijíždí na Letnou neznámý protivník. Znají ho jen ti nejvěrnější, kteří v uplynulých sezónách navštěvovali zápasy našeho béčka. Tento klub ve své osmdesátileté historii odehrál v naší nejvyšší soutěži pouze dvě sezóny. Tu jejich poslední nepamatuji ani já, takže to musí být hodně dávno! ;-)))

Po čtvrteční výhře v Lausanne se musí naši kluci naladit na ligové otáčky. Krásné počasí posledních dní vystřídal podzimní déšť, přesto na Letné nechybím. Podobně, jako 5 149 dalších fanoušků. V kotli hostí hlídalo asi 10 pořadatelů pětici věrných.

Do utkání vstupujeme s několika změnami. Do sestavy se vrátil L. Sionko, Kláda opět na beka, fyzicky a hlavně psychicky unaveného Juraje Kucku nahradil Štěpán Vachoušek. Ukázal se na trávníku po delší době, ale opět nepřesvědčil. Na Kácu zase zbylo místo na lavičce náhradníků, Léo s Bonym tvoří naši útočnou vozbu.

V týmu Ústí znám jen několik borců, kteří v minulosti prošli jinými kluby. A trenéra Svatopluka Habance, zvoleného zastupitele ústeckého kraje v komunálních volbách, který v „civilu“ působí také jako oddávající na svatbách.

Boj o druhou příčku naší GL začíná. Viktoria Plzeň je pro ostatních 15 týmů v nedohlednu. Zaslouženě! První minuty, první šance, první roh a také první gól. Na odražený balón si naběhl Pami a nechytatelnou bombou prostřelil vše před brankou. Lepší úvod jsme si nemohli přát. Nevím, s jakou taktikou hosté na Letnou přijeli, ale prezentují se sympatickým výkonem. Možná ovlivněným inkasovaným gólem v samotném úvodu zápasu. Na ligového nováčka slušný výkon, když vzpomenu na betonářské představení Teplic, Bohemky a mnohých dalších. Na útoky rudých odpovídají několika nebezpečnými akcemi před Jardou Blažkem. Pochopitelně více práce má Radim Novák, ale do konce poločasu již neinkasuje. A řekl bych, že zejména díky nepřesnostem v naší finální části hry. Zejména Bony řešil některé situace špatně.

O přestávce si vyzkoušeli letenský trávník šestiletí sparťanští špunti a je radost vidět jejich elán a nadšení.

Do druhého poločasu vystřídal J. Podaného Martin Zeman a určitě nejen mne příjemně překvapil. Hrál opravdu dobře, byl lepší než Kuba v prvním poločase. V 54. minutě vyslal míč za obranu hostů M. Pamič a běžecký souboj Novák Kweuke vyhrál posledně jmenovaný. Poté už jen dorážel do prázdné branky. Gólman Novák se zřejmě lekl černé hory, která se na něj řítila! Vedeme 2:0. Ústečtí také chtějí skórovat, Bláža je však proti a hlavičku Krbečka vyráží na roh. Po hodině hry je definitivně rozhodnuto. Léo uvolní ve vápně Bonyho a ten s přehledem uklízí míč k tyči Novákovy branky. Krásným fotbalovým momentem se připomene Pami, jeho další pumelici však Novák vyráží. Ale střela to byla jako ze žurnálu. Pami umí! Exsparťan Zdeněk Volek také! Na jeho povedenou dálkovou střelu je Bláža krátký, na další vychytanou nulu si musí počkat. I v této fázi zápasu se hraje pěkný fotbal. My útočíme, máme několik šancí na vstřelení branky, ale trefuje se až střídající Vašek Kadlec po nezištné přihrávce Léa. Dával už do prázdné na konečných 4:1! Také letošního 8. listopadu se žádná nová Bílá hora nekonala a to je moc dobře.

Krátké zhodnocení závěrem. Bláža jistý, Volkova střela byla dobře umístěná, jen si na ní šáhl. V obraně se mě nejvíce líbil Manuel Pamič, jeho dvě střely byly výstavní. V záloze byl nejvíce vidět Kamil Vacek, to je dříč, který nevypustí nic. Až se naučí dát finální přihrávku, půjde do repre. Sion jako vždy bojuje především sám se sebou, své si odehrál. Vachy a Kuba Podaný dnes slabší, příjemně překvapil M. Zeman. A v útoku jasně lepší Léo než Bony. Tomu se zápas nevyvedl. Několikrát zbytečně hamounil, několikrát nepřesně přihrál. Branku dal, ale už odehrál lepší zápasy. Léo Kweuke roste od zápasu k zápasu.

Na tiskovce zhodnotili oba trenéři utkání, J. Chovanec odpovídal na otázky typu: „Je devítibodový náskok Plzně velký, nebo malý?“ docela trpělivě. Zmínil se o velkém počtu odehraných zápasů, ocenil primát plzeňské Viktorky a uznal, že bojujeme jen o druhé místo v GL. Sv. Habanec potvrdil, že si přijeli zahrát fotbal, že nechtěli jen bránit, ale kvalita Sparty je větší, než kvalita jeho svěřenců. Působil velice sympaticky. Při odchodu všechny přítomné rozesmál svým pozdravem. Řekl: „Na shledanou!“, pak se na chvilku zarazil a dodal: „Doufám, že na shledanou!“ ;-)))

Už v sobotu pokračuje GL dalším, už 16. kolem. Jedeme na horkou půdu do Uherského Hradiště. Dnešní výkon byl dobrou pozvánkou, aby jste jeli naše kluky podpořit. Stále jste 12. hráčem Sparty!

AC Sparta Praha – MFK Ústí nad Labem 4:1 (1:0)

Branky: 3. Pamič, 53. Kweuke, 62. Wilfried, 89. Kadlec - 79. Volek
Rozhodčí: Franěk - Lhoták, Moláček
ŽK: Sionko, Kweuke - Vrtělka, Džuban
Počet diváků: 5 155

Sestava Sparty: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Vacek, Vachoušek (87. Matějovský), Podaný (46. Zeman) - Wilfried (67. Kadlec), Kweuke
Sestava Ústí nad Labem: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Polák - Doležal, Martykán, Zachariáš, Vrtělka (82. Gibala), Jindráček (72. Volek) - Krbeček (78. Kraut)

Bombito | 09.11.2010 08:33 Vstoupit do diskuze