gero | 03.04.2011 08:57

Záměrně jsem zvolil tento název mého reportu. Jak prozaické a snad i trefné. Přesně jako ovečky si totiž museli připadat hráči našeho "béčka" při druholigovém zápase ve městě "bot", ve městě, kde mají ovečky opravdu rádi a údajně s nimi i...Ale popořadě. Jelikož z pracovních důvodů nemůžu stihnou zápas "áčka" v Jablonci a v TV mě fotbal moc nebaví, vyrážím do 60 km vzdáleného Zlína, kdy ve stejný den hraje na místní Letné naše juniorka s domácími "ševci". Byl jsem zvědavý, jak se popere adept na postup do 1. ligy domácí Zlín s našimi mladíky. Spartě se ve Zlíně nikdy moc nedařilo, ale obou týmům se na jaře moc nedaří, takže to může dopadnout všelijak. Na útulný stadion dorážím s předstihem a tak po dobré klobáse s chlebem (připadá Vám to divné?) usedám v klidu do hlediště.

Ještě ke stadionu, pro ty kdo tam nebyli, jedná se o klasický fotbalový stánek pro cca 6800 diváků, kde je zajímavě řešena protilehlá tribuna (postavená asi před 5 lety), která zasahuje pouze po půlku hřiště, od půlky směrem k domácímu kotli je pouze chodník. Taky mě zaujalo to,že sice lístek se kupuje na jednotlivé místo, ale fakticky se můžete volně pohybovat po celém stadionu, takže kdo chce, může si během jednoho zápasu zajít např. do kotle, pak k sektoru hostí a nakonec třeba na hlavní tribunu (inspirace pro naše vedení).

Ale už k zápasu. Naše juniorka tentokrát bez pomoci hráčů prvního týmmu obstarává úvodní výkop a zápas může začít. To co ovšem následovalo prvních 45 minut by se dalo nazvat "Mučením jehńátek"! 2.minuta 1-0 pro domácí, autorem golu byl po rohu Konečník (hmmm,jak to asi vypadá v kabině :-)), 8.minuta nám stary známý Kroupa 2-0, 18.minuta Dobeš 3-0 a bylo po zápase...Kotel křičí dejte jim bůra a asi sami netuší,že v tomto případě se přání stane otcem myšlenky!

Tragické chyby sparťanů v defenzivě, malý důraz a špatná rozehrávka, spojená s téměř 100% koncovkou domácích udělala svoje. Ne že by naši mladící neměli šance, ale domácí golman Kořínek byl proti, a tak se jelo dál 39.min. Dobeš 4-0 a 42.min. opět Kroupa 5-0,masakr!!! Zlínští fans volají 10 a já se nestačím divit, kde že je ta juniorka s podzimu. Konec poločasu, zaplať pánbů. Já o poločase zjišťuju, že áčko zatím hraje v Jablonci 1:1. V druhém poločase už se zápas jenom dohrává, pár šancí na obou stranách,ale už nic důležitého.

Během druhého poločasu se dozvídám výsledek s Jablonce a letím na záchod,chce se mi zvracet!!! Ne,ne s klobásek to nebylo,ale černá sparťanská sobota mi hnula žaludkem! Naštěstí jen polknu pár slin a nakonec přece jen udržím jídlo ve svém zažívacím traktu.

Uvažuju že asi raději pojedu ku domovu,ale pak si to rozmyslím a zůstávám do konce. Více než na hru jsem se pak ale zaměříl na atmosféru na stadioně. Počet diváků byl nahlášen 2069 na druhou ligu slušné (holt Sparta táhne :-). Domácí kotel čítající 50-60 hlav, ze začátku utkání nebyl moc slyšet, ale s každým golem v naši síti se probudil a ke konci utkání pěl jeden chorál za druhým,ostatní tribuny, ale mlčely, jen občas dávají na vědomí svoul lásku ke Spartě a potažmo k Praze :-). Velmi mě pobavilo,jak zlínští ultras zpívají - "je nejlepší", ale místo spartička, křičí zlíneček :-). Ovcom..i se ještě prezentují zajímavým pokřikem 8-8-88, nevím ale co já vím, tak Zlínský fotbalový klub byl založen v jiné datum než je 8.8.88 :-). Ale co každý má to své :-).

Co říct na závěr? Venku bylo pěkně, fotbal dopadl jak dopadl, pastevci budou týden v euforii a život jde dál. Sparta forever ! :-).