Haklos | 29.07.2011 09:53

V této sezóně bychom chtěli čtenářům webu SPARTA FOREVER a fanouškům Sparty průběžně přinášet vedle tradičních reportáží z utkání Sparty i krátké reporty o supportu na jednotlivých zápasech, ať už na Letné či na hřištích soupeřů. Věříme, že i tento pohled bude pro vás zajímavý a přínosný a třeba se z toho stane opět další tradice na těchto stránkách. Jako první přinášíme pohled na support a fandění na zápase 3. předkola Evropské ligy mezi Spartou a FK Sarajevo 28. července na Letné.

AC SPARTA PRAHA – FK SARAJEVO 5:0 (2:0)

První soutěžní zápas v nové sezoně,3. Předkolo Evropské ligy, přilákalo na Letnou 11626 diváků. Všichni byli zvědaví na naší Spartičku, jak se popere s houževnatým soupeře z Balkánu.

V kotli cca 400 fans,což není špatné. V prvním poločase support nebyl špatný,akorát chyběl ten správný vůdce. Přesto kotel byl slyšet,ozývaly se klasické pokřiky,nezapomínalo se ani na našeho kapitána.

Ve druhém poločase se mikrofonu chopil Palec a řádně oživil skomírající náladu. Fandilo se solidně,ale stále je co zlepšovat. Objevilo se i pár petard a dýmovnička, která měla za následek správný, několikaminutový fanatismus.

V závěru zápasu goly padaly jak na běžícím pásu a podle toho to na Letné vypadalo, slušně fandila i protilehlá tribuna. Po odpískání konce mače Kweuke,Pamič a Řepa hodili divákům své dresy. Následovala klasická děkovačka a po nějaké době bylo na hráčích vidět,že si jí opravdu užívají,a netleskají ACS Fans jen tak aby se neřeklo.

Hostů z Bosny a Hercegoviny přijelo cca 500. Nevím jestli měli i podporu od kamarádů z Drážďan, ale několikrát skandovali jméno tohoto klubu. Co se týče jejich fandění, tak byla prostě vidět jiná mentalita. V prvním poločase jednotný support,za stavu 2:0 pořád jeli svoje popěvky, odpálili i několik světlic, 1 stroboskop a dým – koukalo se na ně pěkně. Ke konci zápasu trošku uvadali, ale určitě co se týče fans, tak k nám včera přijel velmi zajímavý soupeř!

Vykročení do nové sezony nebylo špatné,ale support prostě musíme stále zlepšovat. V minulé sezoně bylo vidět,že se lidi víc bavili na výjezdech,než u nás doma. Na venkovních zápasech jsme byli jednoznačně jedničky v lize,ale tuhle pozici musíme upevnit i u nás doma v chrámu…