Moravák | 03.08.2011 16:50

V poslední červencový den čekalo na naší Spartičku úvodní kolo fotbalové Gambrinus ligy, které nás zavedlo až na jih Čech, kde jsme loni ve třetím kole po porážce 0:1 nechali všechny body, takže letos jsme měli domácím co vracet.
Výjezd byl zorganizován spontánně, ale myslím, že za všechny „výletníky“ mohu říct, že jsme si to o to víc užili. Z Děčína jsme vyrazili zhruba po poledni; cesta probíhala v poklidu, s několika přestávkami na pumpách či stáncích s občerstvením (u jednoho z nich nám ukecaný prodavač „vnutil“ své domácí nakládačky a jeden nejmenovaný člen fanklubu díky němu získal přezdívku „Moravák“) :-) Nicméně před pátou hodinou jsme byli na místě – jenže ČB nejsou město, ale bludiště, takže najít stadion a následně u něj parkoviště byl nadlidský úkol.

Na stadion jsme tedy dorazili již za slechu mohutného fandění kotle ACS zhruba tři minuty po začátku. Kotel byl zaplněn více než slušně, zato o domácím „kotlíčku“ škoda mluvit – Kája Poborský tam dělá asi fotbal hlavně pro svou zábavu a protože ho má rád…

Fandění mělo po celý první poločas vysokou úroveň, Spartička územní převahu, kterou dokázala korunovat Vackovým gólem na 1:0 ve 42. minutě a stejným výsledkem skončila i první půle. Po pauze na občerstvení a doplnění sil lahodným Gambáčem začala druhá půle, a hned v 52. minutě po rohu a přiťukňutí Lea Kweukeho skóroval Tom Zápotočný a stav 2:0 byl na světě. Trval ale pouhé tři minuty, to když domácí Ondrášek po rychlé akci po levé straně Budějovic snížil na 1:2. Sparťané se z toho ale lidově řečeno „neposrali“, naopak i dále hráli svou hru a odměnou jim za to byl třetí gól v Kučerově síti, který dal v 66. minutě (netradičně hlavou) hráč utkání Vacek a o svou gólovou radost se podělil i s burácejícím kotlem, který opravdu praskal ve švech.

Leo celý zápas na hrotu dřel a odměnou za jeho snahu mu byl gól v minutě 79., kdy si pohrál s dvěma obránci a Kučerovi vymetl v šibenici všechny pavučiny – jeho následné přiběhnutí pod kotel a skandování „Lééééééo, Lééééééo, Lééééééo“ ho musí hřát u srdce ještě nyní. V 82. minutě sice ještě snížil na 2:4 z pohledu domácích z přímého kopu Otepka, ale to již byla jen kosmetická úprava a po závěrečném hvizdu vylétly ruce všech sparťanů nad hlavu…a spolu se skvělými fanoušky mohla začít oslava prvního ligového vítězství v sezoně 2011/2012. :-)

V zápase zahrál na jedničku celý tým, od Jardy Blažka až po bijce Lea na hrotu, ale asi nejvíce bych vypíchl hru záložní řady, kde se po dlouhé absenci rozehrává ke kvalitním výkonům „pes obranář“ Luboš Hušek, po operaci třísel řídí hru na jedničku novopečený kapitán Marek Matějovský a reprezentační kandidát Kamil Vacek dává jasné signály do Verony, že pokud ho bude chtít získat, musí si řádně sáhnout do kapsy (evidentně mu také prospělo, že po opuštění pozice defenzivního štítu má nyní více na starost ofenzivu a to mu jde k duhu); Sion i nováček Juhar na stranách bojovali a „pilovali lajnu“, jak jen to šlo.

Zpáteční cesta již probíhala také v poklidném duchu, silnice byly po osmé večerní průjezdné a tak s několika přestávkami pro opětovné doplnění tekutin (protože pitný režim je přeci základ :-) ) jsme všichni spokojení díky vítězství naší Spartičky dorazili domů před úderem půlnoci.

Na výjezd budeme všichni nyní již „jen“ vzpomínat a zároveň se těšit na další a další a další, které budou následovat. Nedělní utkání bylo pro všechny tou nejlepší pozvánkou k dalším zápasům :-)