Jumbo1 | 08.08.2011 10:17

Tak se všichni sparťané, Sparťanky a sparťančata konečně dočkali, a kolotoč fotbalové ligy se po prvním kole přemístil i na Letnou. A začínalo se rovnou pěkně zostra, soupeřem Sparty v prvním domácím zápase sezony 2011/2012 byl Baumit Jablonec, který dokázal na Letné svého času i vyhrát, nicméně v poslední době se nám doma proti Jablonci daří a pravidelně ho porážíme. Nejinak tomu bylo i tentokrát, hlavně díky vydařené první půli. Před vlastním zápasem hlasatel poděkovat za důstojnou reprezentaci klukům do 19ti let, kteří spolu s ostatními vybojovali na ME stříbrné medaile. Kluci děkujeme, byli jste skvělí!

Vlastní zápas začal ve slušném tempu. Hned v úvodu měl postupně tři šance Leo, nejprve gólman vyrazil rukama, pak asi očima, a na třetí šanci už byl krátký, takže Sparta od 11. minuty vedla - 1:0. Dlužno ovšem dodat, že skvělou práci odvedl Libor Sionko, který ideálně na ten gól nahrál. Sparta hrála dál pohledný fotbal, měla i další šance, a ve třicáté minutě se opět měnila čísla na světelné tabuli. Další krásnou přihrávku Sionka tentokrát Kweuke pustil za sebe Markovi Matějovskému, a ten s přehledem skóroval - 2:0.

Bohužel prakticky vzápětí se prosadil i Jablonec. David Lafata si dobře naběhl do zadních řed Sparty a na hlavě mu přistál pěkný centr od jeho spoluhráče Kovaříka, takže si i hrstka Jabloneckých fanoušků mohl zakřičet gól - 2:1. Jablonec ostatně nebyl zdaleka bezzubý, v některých fázích zápasu měla naše obrana plné nohy a hllavy práce, aby odvrátila nebezpečí od Blažkovy branky. K ničemu dalšímu důležitému ale do konce poločasu už nedošlo, pokud nepočítáme po jedné šanci na každé straně.

O přestávce probíhá prodej piva velmi svérázně, přes plot ze sousedního sektoru. Případně je pivo vedle koupeno někým známým a podáno skrz plot do kotle. Důvodem je až do odvolání zavřený stánek v kotli, neboť došlo ke konfliktu mezi fanoušky a obsluhou při utkání B týmu s FC Vysočina Jihlava. Dle informací, které mám k dispozici, byla do stánku vhozena světlice či dýmovnice (prameny se různí). Proč do stánku? Někdy opravdu fotbalový fanoušek dokáže udělat něco, nad čím zůstává rozum stát…

Ve druhé půli se pořád hraje slušný fotbal, šance jsou na obou stranách, a dle mého soudu se divákům musela líbit i druhá půle, přestože nepadl gól. Sparta mohla vedení několikrát navýšit, ale stejně tak mohl Jablonec nějakých pět minut před koncem vyrovnat. Na zápase bylo znát, že se utkávají dva kvalitní týmy, oba ze špičky tabulky, padly tři góly, žádný uspávací fotbal na 0:0, odcházím spokojený. Samozřejmě hlavně proto, že tři body zůstaly na Letné, ale i z celkové podívané.

V neděli nás čeká Slovácko, další týden Hradec, mezitím první zápas předkola, prostě sezona se roztáčí na plné obrátky. Je to dobře, i když se mnozí z nás zdaleka na všechna utkání nedostanou, po fotbale už se mi stýskalo. Takže choďme, jak jen můžeme, v co největších počtech, a fanděme co nejlépe, aby bylo aspoň na Letné znát, kdože je tam doma.