SimiX | 13.09.2011 10:48

Dva týdny utekly jako voda a po reprezentační přestávce se zase scházíme na zápas naší Spartičky. Je pravda, že dnes v poněkud méně tradičním čase, po 8 hodině večerní v pondělí, a tak je velká otázka, kolik lidí si najde cestu na dnešní představení. Je otázka, zda je vážně tak dobrý nápad cpát nejzajímavější zápasy ligy pořád na odpolední hodiny všedního dne, ale papaláši na Strahově spolu s Českou televizí prý dělají všechno jen pro dobro a zkvalitnění ligy.

nemůže divit ničemu. No nic, zpět k fotbalu a Spartičce.

Začátek zápasu překvapivě ovládají hosté z dalekého Žižkova, kteří jsou podporování nepočetnou skupinkou fanoušků v sektoru hostí. Hned po několika minutách utíká jeden z černobílých naší nepozorné obraně a jen díky své nešikovnosti a Švengerovi nás netrestá hned ze začátku. Obrázek hry je pořád stejný. Trošku mi přijde, jako by naši hráči ještě odpočívali v šatně a oproti tomu člověk vidí bez nervů hrající fotbalisty Viktorky. Postupně se ale hra vyrovnává, získáváme převahu, minuty utíkají a chvíli po půlhodině hry padá první gól. Naštěstí je do sítě hostů, dává ho náš Kuba Mareš a tak na fanoušky padá klid. Hráči Viktorky jsou evidentně opaření vývojem a tak když těsně před koncem prvního poločasu dává Jirka Jarošík přesnou hlavičkou druhý gól, zdá se o zápasu rozhodnuto. Za zmínku mi také stojí oslava zmíněného gólu, která se nesla ve znamení uctění památky českých hokejistů. Mnohem upřímnější a citlivější, než plánované a řízené uctění památky na náměstí.

Do druhého poločasu střídá Huška nováček v rudém dresu Pepa Hušbauer. A konečně si taky člověk může užít hru Sparty bez nervů o výsledek. Předváděná hra se zlepší a většinou se hraje na polovině Žižkova. Vše probíhá bez problémů, v příjemném počasí čas rychle utíká, až do 81. minuty, kdy po chybě naší obrany střílí Čermák kontaktní gól a hned mě napadá, jestli nedostaneme druhého a neskončí dnešní zápas pěknou blamáží. Naštěstí ne, to když těsně před vypršením normální hrací doby dává nádherný gól jmenovaný Hušbauer. V nastavení si ještě můžeme užít zaslouženou penaltu, kterou aktivní Martin Juhar s jistotou proměňuje a může se začít slavit vysoká výhra v prvním derby 4:1. Přiznám se, kdyby se podobný scénář opakoval za 14 dní při druhém derby, tentokrát se sešívanými, vůbec bych se nezlobila.

Spartička mi dnes k mým narozeninám dala krásný dárek, i když ta hra na začátku poněkud pokulhávala. Ale i tak ji člověk hned všechno odpustí a jde se radovat z dalších 3 bodů. Za týden nás čeká ostravský Baník a týden na to již zmiňované derby. Oba zápasy opět nesmyslně v pondělí. To je takový problém dát ligové zápasy podzimu do normálního času o víkendu? Nechápu!

Nezbývá mi, než si přát, aby naše šňůra vítězných zápasů trvala minimálně ještě dvě kola! Protože co je lepšího než porazit Baník a Slávii? Nic mě nenapadá:)