roboACS | 10.10.2011 04:12

Je neděle večer. Dorazil jsem domu z remízového utkání našich holek a koukám, že na stránkách sparta forever, stále ještě neni reportáž z utkání béčka, které hrálo již v sobotu dopoledne. Nikdo se nemá k tomu to sepsat a tak se o to pokusim já.
Sobota dopoledne, venku hnusně jako už dlouho ne, každej normální člověk by byl zalezlej doma a odpočíval po náročném pracovním týdnu. Já mám taky takové pohnutky, ale nakonec se mi podařilo sám sebe přemluvit a krátce po deváté odjíždím směr daleké Horní Počernice, kde již několik sezón hraje svá druholigová utkání naše juniorka.

Na místo dorážim krátce po začátku utkání a nestačim se divit. V bráně rozpoznávám Jardu Blažka, obranu diriguje Erich Brabec a v útoku ten chlápek poměrně statné postavy aha to je Míra Slepička. Z ligové sestavy áčka jsou na hřišti ještě Jakub Podaný a Martin Abena, ale s tim se tak nějak už počítá.

V chladném a deštivém dopoledni se nehraje nic moc fotbal. Je to spíše boj s hromadou nepřesností na obou stranách. První důležitá akce o které je dobře se zmínit, přichází až ve 29 minutě a hned je to akce gólová. Pomatený brankář hostí prohrává u autové čáry souboj s Podaným ten posílá míč před prázdnou bránu a Míra Slepička jej usměrňuje do sítě. A světe div se béčko vede. Ke konci prvního poločasu se ještě nešťastně zraní mladej Frýdek a musí být střídán.

O pauze dávám nepitelné géčko a přemísťuji se na hlavní tribunu a již v sedě si vychutnávám druhý poločas, kdy je hra o trochu lepší než v prvním dějství. Sparťané bojují, Brabec to tam dobře řídí v obraně, radí a pomáhá méně skušeným spoluhráčům, Blažek se zapotí pouze jednou, ale střela jde vedle levé tyčky jeho branky. V 71 minutě přichází nejpohlednější kombinační akce celého utkání na jejímž konci je gól Kuby Podanýho. Do konce utkání se již nic moc podstatného neděje a tak Sparta B po delší době zase konečně vyhrává. A vítězství je to hodně důležité. Sice zůstáváme poslední, ale ta ztráta neni nikterak hrozivá.

K fanouškům. Podle oficiálního hlášení se na stadionku sešlo 320 lidí, ale to je dle mého názoru nesmysl, určitě bylo míň. Za brankou nikdo, na tribuně se akorát tleskalo, žádné skandování. Zaujalo mě 12 fandů v kotlíku hostů. Měli vlajku, buben a praporky. V první půli se i docela snažili fandit. Krátce po pauze praporky a vlajku sundali a nebyli slyšet. Až v závěru si tam dali jeden chorálek, ale dost potichu.

Na další utkání našeho béčka můžete zajít již příští sobotu, kdy hrajem jako hosté Bohemky Střížkov a jestli se nepletu, tak ti hrají svá domácí utkání také v Horních Počernicích jako naši mladíci. No a za čtrnáct dní v sobotu v 10:15 hostíme doma jeden docela slavnej moravskej tým - Zbrojovka Brno. Tak ať je nás tam co nejvíc.