roboACS | 07.11.2011 09:27

V sobotu jsem se v této sezóně podruhé dostal na utkání našeho béčka a rozhodně nelituji toho, že jsem se takhle brzo ráno trmácel přes celé město až do vzdálených Horních Počernic. Hrál se kvalitní fotbal, celkem pohledné góly a hlavně naše béčko konečně zase vyhrálo. V sobotu byl ten fotbal fakt dobrej a já říkam: "Takhle by to šlo" Ale pojďme hezky postupně.

Je to neuvěřitelný, ale dnes se mi podařilo dorazit na stadionek na kraji města, již patnáct minut před výkopem. Docela mě překvapuje, že juniorku dnes neposílí nikdo z áčka. Přece jen Třinec je poměr dost těžký soupeř. Nehrají dokonce ani Podaný s Abenou, který je prý zraněn.

V 10:15 utkání začíná a zpočátku mají aktivitu na svých kopačkách jednoznačně naši hráči a již v osmé minutě přichází zasloužená odměna. Tvrdá střela Mac Honga zapadá přesně k tyči. Poté Putzova hlavička končí jen těsně vedle hostující branky. Třetí šance = 2 gól. V pokutovém území je zcela jasně sražen Putz a kapitán Rada ve 13 minutě nekompromisně z penalty zvyšuje na 2:0. Ale rozhodnuto ještě zdaleka není. O pouhých šest minut později z opakovaného trestňáku snižuje Joukl. Kamenár proti této střele neměl šanci. Po tomto gólu se hra vyrovnává a až do přestávky je k vidění pouze jedna šance našich mladých, která ovšem zůstane nevyužita.

O přestávce dávám v místní nálevně pitelný Bernard 11 a v telce chvilku koukám na Petru Kvitovou. Napadají mě i takové myšlenky, že bych na druhý poločas koukal už jen tak po očku z lokálu a více se věnoval tenisu, ale nakonec přece jen vyhrává fotbal a já se přemísťuji zpět na své místo na stojáka vedle hlavní tribuny.

V úvodu druhého poločasu jsou přece jen trochu aktivnější hosté, ale dnes dobře organizovaná obrana je pouští pouze do jedné vážnější šance, ta ovšem zůstává nevyužita. Pár střel z dálky bezpečně pochytá Kamenár. Sparta hrozí z protiútoků a zejména mladej Frýdek je v tomto směru hodně aktivní. Jedna hodně velká šance ještě zůstává nevyužita, ale v 82 minutě je definitivně rozhodnuto. To se Uljaky dostává až do pokutového území, kde nachází Mac Honga a ten svým druhým gólem v utkání zvyšuje na konečných 3:1. A mohlo být ještě lépe. Krátce před koncem utkání, po krásné individuální akci, dostává míč do sítě Frýdek, ale rozhodčí asi správně píská ruku. Nevadí 3:1 je pěknej výsledek. Takhle by to šlo.

V Horních Počernicích se dnes sešlo 292 fanoušků, ale aktivní byla pouze hrstka značně společensky unavených třinečáků ( evidentně byli včera na hokeji v šaškárně a měli za sebou dlouhou a namáhavou noc v našem hlavním městě). Je mi z té atmosféry docela smutno a tak se ptám: Hodně solidně fandíme při zápasech našeho áčka, poslední dobou si skvělou atmosféru užívají i naše holky. Proč něco podobného nemohou zažít i hráči našeho béčka? Proč se nenajde skupinka lidí, která by vytvořila alespoň malinkatý kotlík a rozproudila atmosféru i na utkáních béčka? Kam se poděl ten kinder kotel, který se ještě nedávno pokoušel fandit na té tribunce za brankou? To vás to hodně rychle přestalo bavit... A nebo vy starší!!! Vzpomínáte jak jsme si před pár lety krásně zafandili a zabouřili ve Vlašimi a jak za to naši hráči byli rádi? Pojďme si to zopakovat třeba už při příštím domácím utkání, kdy naší juniorku čeká hodně těžký soupeř z Ústí nad Labem.

AC Sparta Praha B – FK Fotbal Třinec 3:1 (2:1)

Branky: 7. a 82. Mac, 12. Rada z pen. – 19. Joukl

Rozhodčí: Orel – Makovička, Šecová
ŽK: Ujlaky, Polom, Frýdek, Rada, Doležal – Hupka, Joukl, Lipčák

Diváci: 292

Sestava Sparty B: Kamenár – Tomášek P., Doležal, Brabec, Polom – Ujlaky, Rada, Mac (90. Mošna), Frýdek (90. Smetana) – Putz, Nádeníček (89. Toms)

Sestava Třince: Lipčák – Joukl, Hupka, Kuděla, Matoušek (77. Nekuda) – Malíř, Maroši (46. Pospíšil), Rehák (52. Siegl), Ceplák –Gavlák, Surynek

roboACS | 07.11.2011 09:27 Vstoupit do diskuze