Haklos | 05.03.2012 07:28

Bezmála 18 000 fanoušků bylo zvědavo na jeden z největších zápasů tohoto jara,ne-li celé sezony. Předzápasový mumraj u pokladen dával naději, že účast na tomto zápase bude slušná,ale toto číslo zřejmě nikdo nečekal. Samozřejmě otázkou je, proč takováto návštěva nechodí na Spartu pořád, (přišli lidi snad na Plzeň??) ...

V týdnu na tomto webu proběhla "mobilizace", aby fanoušci začali chodit na domácí zápasy s 15minutovým předstihem a tímto zápasem se vše odstartovalo nadějně. Účast v ochozech byla víc než dobrá, vlajky na trávníku vlály, zpívala se hymna, šály nad hlavami domácích fans byly také vidět. Slušný začátek, který dával naději na slušný support, který by pomohl našim hráčům k vítězství.

Sektor pro domácí fans za brankou byl skoro plný, před začátkem utkání už solidně zněly chorály a různé pokřiky a při nástupu hráčů na hřiště se z ochozu do kotle snesly dlouhé a široké stuhy ve třech nejkrásnějších barvách na světě - dobrá práce. Fandění bylo na vysoké úrovni, ani po inkasovaném gólu v naší síti se nálada v ochozech nezhoršila, všichni hnali svými hlasivkami rudé borce k otočení zápasu.

Vrcholem co se týče fanouškovských aktivit bylo obrovské choreo v 10.minutě na protilehlé tribuně. Na ní se vyobrazil žlutý kříž a na stranách modré a žluté obdélníky. Choreo bylo z lesklých celofánových krepáků, takže při umělém osvětlení na stadionu to dalo velmi dobrý efekt. V kotli byla protilehlá tribuna doplněna dýmem.

I přes nepříznivý vývoj se v prvním poločase fandilo víc než slušně, bylo odpáleno pár ohňů a rací,oranžový dým a stroboskop. Po dlouhé době se neobjevilo žádné velké kvantum dělobuchů, tak snad byl každý spokojený a několik stovek trenýrek zůstalo neposkvrněných..:-)

Po přestávce do stavu 1:3 aktivita v kotli neustávala, bohužel potom už byl support slabý, nikdo neměl náladu otevřít pusu, protilehlá se nechytala už vůbec ani na dělené tradiční pokřiky.

V 80. minutě se začínaly části "takyfanoušků" odebírat ke svým domovům a tak na Letné byla vidět prázdná místa na tribunách. Po zápase proběhla děkovačka, kotel hráčům zatleskal, ostatní tribuny pískaly. Zřejmě už přestávají mít náladu na hru našich borců předváděnou pod taktovkou nejlepšího teoretika na zeměkouli.

Plzeňáků přijelo do matičky měst cca 500, (nepočítám jednotlivce na okolních tribunách) a předvedli se ve velmi dobrém světle. Do 25.minuty fandili neustále (potom jejich support uvadal), po gólech v naší síti odpalovali race a hodili asi 2 petardy. Po přestávce fandili bez větších přestávek, ale nebyli slyšet kvůli naší domácí přesile. Akorát ke konci utkání kvůli naší neativitě převzali vládu nad tribunama. Objektivně - palec nahoru !

Na další zápas se vypravíme na Viktorku Žižkov, na hlavního kandidáta na sestup. Přijďte si zpříjemnit, (snad zpříjemnit) páteční večer. Pojďme všichni za bránu fandit našim kopáčům.Vyprodáme celý sektor ??? Je to jen na nás, ukažme, kdo jsou ti vládci Prahy !!!

ACS Forever

Haklos

AC SPARTA PRAHA - FC VIKTORIA PLZEŇ 1:3 (1:2)

Branky: 15. Kweuke - 3. a 59. Bakoš, 13. Pilař. ŽK: Zápotočný, Matějovský, Kušnír – Kolář, Pavlík, Bakoš, Limberský, Horváth. Rozhodčí: Kovařík – Filípek, Jiřík. Diváci: 17 895.

Sparta: Švenger – Kušnír, Jarošík, Zápotočný, Pamić – Přikryl, Matějovský, Holek, Krejčí – Kerić (69. Juhar) – Kweuke (79. Slepička).

Plzeň: Pavlík – Limberský, Čišovský, Ševinský, Rajtoral – Kolář, Darida, Horváth, Petržela (87. Řezník), Pilař (90. Berger) – Bakoš (81. Ďuriš).