martinS19 | 17.03.2012 12:48

Jarní část fotbalové ligy se přehoupla do poslední třetiny a nyní už opravdu začíná jít do tuhého. Počasí už také nabírá jarní parametry a tak už můžeme pomalu zase konečně na fotbale odkládat přebytečné vrstvy oblečení. Včera nás čekal v atraktivním večerním čase po Slavii druhý největší rival Baník Ostrava, který neprožívá ideální časy a bojuje o záchranu.
Na Letnou si nachází cestu 12 618 fanoušků, vyjma těch co přijeli z Ostravy jsou všichni zvědaví, jestli Sparta naváže na vítězný zápas na Žižkově, z minulého týdne. Vítězná sestava ze Žižkova se nezměnila na žádném postu.

V bráně zůstal Tomáš Vaclík, kterému kryl záda z lavičky Dan Zítka, což pro mě bylo docela překvapení, pokud nemá Milan Švenger nějaké zdravotní problémy. Ve středu obrany nastoupil vedle Jirky Jarošíka opět mladý Jakub Brabec, který odehrál povedený zápas na Žižkově, a obstál dobře i včera proti Svěrkošovi, což je přeci jen jiná kvalita než útočníci ze Žižkova. Ve středu pole pomáhali Matějovskému opět Grajciar s Hušbauerem, na hrotu se pral osamocený Leo Kweuke, kterého ze stran podporovali Krejčí a Přikryl.

Zápas začal nejhůř jak mohl a nikoliv brankou v naší síti. Láďa Krejčí nestihl balon na hrací ploše, před domácím kotlem a když odcházel, přiletěl přesně k jeho nohám dělobuch, rána jako prase a Ládík se kácí k zemi, lidem v ochozech včetně mě zatrnulo. Naštěstí se Láďa zvedá a kromě dočasného zhoršení sluchu se zdá být v pořádku. Ufff! V druhém poločase se ukázalo, jak je Láďa v současnosti důležitý hráč, pro náš tým. Pro jedince, co ten dělobuch hodil mě nenapadá žádné slušné slovo, jedním slovem kretén! A to jsem ještě mírnej. Hodit něco takového pod nohy vlastnímu hráči, nad tím opravdu zůstává rozum stát.

Hra pokračuje, Sparta má převahu, snaží se kombinovat, výsledkem jsou ale jen střely ze střední vzdálenosti od Grajciara a Vidličky, které míří nad. Grajciara považuju za výborného fotbalistu, včera se snažil spoustu akcí rozjíždět, ale bohužel, dost přihrávek zkazil, avšak nebyl sám. V prvním poločase tomu z naší strany ve finální fázi hodně chybělo, obrana Baníku byla pozorná. Pokud jde o šance hostů, za zmínku stojí jen Svěrkošova střela nad. Poločas končí 0:0 a já odcházím s rozpačitýma pocitama, rozebrat první poločas na ochoz za kamarádama. Ve svém pohledu na předváděnou hru v první půli se ve všem shodnem, já nadhodím obavu z toho, že se půl roku nedočkám domácí výhry. Naposledy v derby se Slavií 26. září, na zápase se Slováckem jsem chyběl.

Do druhého poločasu naskakuje za Grajciara do hry Kerič a je to znát. Zkraje druhé půle mi mírně zatrne při ostřelování naší branky ostravskými hráči, ale střely nejsou naštěstí přesné. V 50. minutě má obrovskou šanci otevřít skóre Pepa Hušbauer, který vletí do vápna a Polák v brance Baníku, jehož jméno nedokážu napsat správně, míč vyráží na roh. A rohy, to je fakt naše bolest, kdy naposledy my jsme z něj dali branku? Včera jsme jich v druhé půli opět zahrávali více než dost.

V 58. minutě moje chmury rozhání Tomáš Přikryl, který dorazil do brány střelu Krejčího, který si ještě před tím pěkně narazil s Keričem. Zasloužené vedení 1:0. Najednou jako by hráčům narostlo sebevědomí a výkon šel ještě nahoru. To podtrhnul opět Láďa Krejčí, který obešel tři protihráče alá Karel Poborský a předložil míč před prázdnou bránu Kweukemu, jen míč doklepnout do sítě. Ruce letí vzhůru, míč se líně kutálí za čáru a najednou je z branky venku, ruce míří na čelo jako gesto zmaru, aby opět letěly nahoru, jelikož pan pomezní situaci dobře viděl a míč opravdu těsně brankovou čáru přešel. 2:0 a jsme v klidu, výhru už nám nikdo nevezme! V druhé půli nás ještě v kotli vyleká bomba, která dokonce utrhne sedačku, takovou ránu jsem na Letný ještě neslyšel, ani nemyslet, kdyby to bouchlo u Krejčího, to by bylo vymalováno. Škoda, nemám nic proti pyru, které pomůžou atmosféře světelným efektem, ale tohle opravdu akorát kazí zážitek...

Doufejme že naše vítězná série se prodlouží i za týden v Edenu, kde nás čeká vrchol jara, derby se Slavií. A také by nás potěšilo, kdyby konkurent v boji o titul Liberec zaváhal v Olomouci a my za týden v Edenu nastupovali s výraznějším náskokem, než jsou tři body. Takže, všichni za týden do Edenu, ukázat sešitcům, kdo jsou Vládci Prahy!

martinS19

AC SPARTA PRAHA – FC BANÍK OSTRAVA 2:0 (0:0)

Branky: 58. Přikryl, 80. Kweuke. ŽK: Cverna, Kukec, Poliaček. Rozhodčí: Franěk – Večeřa, Nádvorník. Diváci: 12 618.

Sparta: Vaclík - Vidlička, Brabec J., Jarošík, Pamić - Přikryl, Matějovský, Hušbauer, Krejčí (90. Juhar) – Grajciar (46. Kerić) - Kweuke.

Baník Ostrava: Pietrzkiwicz - Zawada, Adámik, Vomáčka, Cverna – Droppa (80. Poliaček), Marek, Kukec, Fantiš (61. Vrťo) - Magera, Svěrkoš (64. Kraut).

VIDEO AC SPARTA PRAHA - FC BANÍK OSTRAVA 2:0

martinS19 | 17.03.2012 12:48 Vstoupit do diskuze