Redakce | 03.04.2012 22:52

Spartička po zpackaném zápase s Příbramí spadla na druhé místo tabulky, a to právě za nadcházejícího soupeře z Liberce. Pokud chceme pomýšlet vážně na titul, v Liberci musíme vyhrát a vrátit se zpět na první místo! Sparta nás potřebuje a proto nás stovky musí jet přímo na sever do Liberce povzbudit naše hochy. Vzpomeňme na poslední mistrovskou sezónu, celá tribuna za brankou nám patřila a bylo to super! Pojeďme to zopakovat i letos!! Lístky do sektoru Sparty budou ještě k dostání přímo v Liberci na místě...stojí pouhých 100,- Kč, takže oproti jiným vydřiduchům našeho venkova celkem lidová cena.

VŠICHNI V DRESU!

Jaký jiný zápas se nesemknout v jednom nejkrásnějším dresu na světě než právě v duelu s Libercem. Proto všichni na sebe DRES SPARTY!!! a hurá do Liberce! (pozn.: Nezapoměňte si pod něj vzít i další oblečení, protože na krátké rukávy to asi nebude:)) Samozřejmostí je, všichni šály, vlajky, no prostšě vždyť to znáte...hlavně FANATISMUS nenechte doma, musíme bouřit jak jen to jde!

Všechny pocity před důležitým zápasem shrnul za nás všechny Bombito v níže uvedeném článku a snad pro vás bude dostatečnou motivací pro to, vstát z gauče a vyjet podpořit naší Spartu:

Téměř po dvou letech Sparta vyráží do Liberce na další zápas pravdy. Opět se bude hrát ve sváteční den. Tehdy, 8. května 2010, jsme slavili Den vítězství, letos hrajeme 7. dubna, tedy na Bílou sobotu, kdy dle křesťanských tradic končí velikonoční půst.

Jako každý sparťan si přeji, aby náš bodový půst skončil právě v Liberci a nastaly pro fanoušky rudých doby hojnosti. Oživme trochu vzpomínky, jak to před dvěma roky v Liberci bylo.

Po 28. kole jsou karty jasně rozdány. Sparta i Baník Ostrava 58 bodů, baníkovci hostí Mladou Boleslav, Sparta jede na horkou půdu do Liberce. A nejede sama. Několik desítek automobilů vyzdobených vlajkami a šálami Sparty vyráží v koloně z Prahy na sever. Více jak tisícovka sparťanů zaplnila náš kotel, další stovky našich fanoušků jsou na ostatních tribunách a společně vytvořili našim hráčům domácí prostředí.

Zajímavostí je, že v posledním letošním utkání s Příbramí nastoupili v základní sestavě pouze dva hráči tehdejšího zápasu – obránci Kušnír a Pamič.

Utkání v Liberci se nevyvíjelo moc dobře. Z první šance domácích vstřelil Vulin úvodní branku. Naštěstí za pár minut Juraj Kucka krásnou křížnou střelou vyrovnává! Náš kotel vybuchuje poprvé! Radost kalí zpráva z Bazalů – Baník vede 1:0. Naši fanoušci jsou skvělí, neúnavně podporují hráče v rudých dresech, do žil jim novou sílu přináší čerstvá zpráva z Ostravy – Chramosta vyrovnává na 1:1. Lepší náladu může přinést 65. minuta, po ruce Vulina kopeme penaltu. Kušnírovu střelu však gólman Hauzr vyráží! V téměř stejnou chvíli Fernando Neves penaltu proměňuje a Baník je virtuálně v čele ligové tabulky. Za dalších 10 minut klesají naše naděje na bod mrazu. Střídající P. Papoušek prostřeluje M. Kozáčika a strhává vedení na stranu domácích. Ani jsme se nestačili probrat z tohoto šoku, když Bony Wilfried v leže vybojoval míč, prostrčil ho Kucovi a ten podruhé překonal Hauzra.

V posledních minutách se našim borcům vstřelit vítěznou branku nepodařilo a konečnou remízu bereme jako neúspěch, Sparta klesla na druhé místo v tabulce a před posledním ligovým duelem už ve svých rukou vytoužený mistrovský titul nemá.

V tu chvíli však přichází radostná zpráva z Bazalů - Ivo Táborský v poslední minutě vyrovnává na konečných 2:2! Sparta zůstává na prvním místě v tabulce! Na Letnou přijedou Teplice a Baník zavítá do Příbrami. Jak ten rozhodující zápas na Letné dopadl, máme jistě všichni v živé paměti. Titul patřil neporaženým!!!

Nyní před námi stojí podobná výzva a podobný úkol. Jde do tuhého. Není uměním fandit v dobách úspěchů, skutečný fanoušek umí a jde podpořit svůj tým právě v okamžiku, kdy to jeho hráči nejvíce potřebují. A ta doba je právě teď! Zopakujme si nádherný výjezd do Liberce a pojeďme si pořádně zafandit našim hráčům. Nejsou zrovna v příjemném rozpoložení a naši podporu potřebují. Pevně věřím, že nám to svým výkonem na hřišti vrátí.

JSME VIDĚT, JSME SLYŠET, JSME DVANÁCTÝM HRÁČEM. JSME TU, KDYŽ SE DAŘÍ A ZŮSTÁVÁME, KDYŽ SE CHYBUJE. JSME TI, KDO VĚŘÍ VE SPARTU. MY JSME SPARTA!

Jak již bylo řečeno, vstupenky budou v prodeji v Liberci. Informace o prodeji jsou zde: www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/listky-do-liberce-zatim-vyprodany-k-dispozici-budou-v-den-zapasu-13385.html

POJEĎTE VŠICHNI DO LIBERCE! Nebo si nechcete zabouřit SPARTA PRAHA ŠAMPION a jiné chorály jako např. na tomto videu?: www.youtube.com/watch?NR=1&v=lgI6r6NFOnI&feature=endscreen