HB | 21.11.2004 11:07

Sobota ráno- počasí, že by psa či jakéhokoliv jiného domácího mazlíčka ven nevyhnal,ale co se dá dělat. Plán je jasný. Dopoledne si zpříjemním fotbálkem na umělce a večer je ještě jasnější- dnes hraje SPARTIČKA!!! Že mi však to dopoledne zkazí parta klučinů z plácku, kteří nás fotbalové mazáky vyučí takovým způsobem, to bych fakt nečekal. Dostali jsme krutě za uši,ale co se dá dělat. I porážky patří k životu a nám může být útěchou, že jsme jim nezarazili fotbalový růst ba naopak jim do baťohů nacpali sebevědomí, že by nyní snad rozsekali i slavnej Real. Ale stejně dát za hodinu a půl snad jen 5 gólu a dostat jich dvouciferně blížící se dvacítce, to je silná káva.
Pak už si jen zařídit nezbytné povinnosti domácího ražení, což zpočívá v přivláčení koberce z obchodu a huráááá na fotbal!!! Tedy nejdříve na pravidelné soustředění před zápasem. O co jsem přišel pozdě, tak se musí dohnat, takže stíhám vyrovnat laťku dalších Homolků a krásně naladěni si to šněrujeme na Letnou.

Akorát vybíhají hráči a tak stačíme zaregistrovat pár změn v sestavě naší Spartičky. Největší je nasazení Vlada Labanta a musím říci, že si odehrál své a určitě se o základ ještě popere, což kvitoval nejeden jeho příznivec v našem okolí. Spartička nám dělá radost a tak i po brzkém vyrovnání Jablonce přidává do poločasu ještě dva góly a stanovuje poločas na výborných 3:1 (skórují Jun dvakrát a Petráš) , což natolik rozehřívá některé fanatiky k tomu,aby sundali své svršky a vystavili svá mužná těla prvním vánočním vločkám. Já neprozřetelně a v euforii slibuju vedle sedícímu Ludvovi, že při pátém udělám taky horní striptýz, což má za následek mé modlení po celý druhý poločas,aby Sparta nerozjela nějaký gólový koncert. Nestalo se a tak se druhý poločas jen dohrával. Dobře pro mě nikoliv pro všechny ostatní.Přestávku vyplňuje spálená mini klobása v podání stánku s občerstvením.To je kvalita občerstvení jak se na nejlepší klub u nás patří, není-liž pravda. V druhém poločase zaujme už jen světelná šou v podání kotle a několik jejich nápisů ,především však fanatické fandnění části našeho sektoru. Pánové, to jsem ještě nezažil!!! Aby někdo 45 minut bez přestání zpíval jeden chorál.... a aby někdo vydržel stejnou dobu bez vrchního oblečení... no jestli to ten statečný junák neodstoná, tak to bude zázrak Takže za vydatné Homolkovské podpory našich hlasivek ( k tomu se prostě nedalo nepřidat) se rekord ve zpěvu chorálu podařilo zlomit a nyní čítá 49 min. a několik vteřin, navíc vznikaly za vydatné organizace sparťanského dirigenta s taktovkou i několikahlasy, dělené zpívání pravá- levá strana a další... škoda jen některých okolo sedících "gumáků", kteří jen zarytě mlčeli a přidávali se pouze k tleskání.Druhou vadou bylo zjištění, že Ludva Homolka zpívá hrozně falešně, čím mě strašně zklamal. Dík určitě patří těm, kteří nechtěli druhý poločas jen odkoukat a odmrznout a pomohli zdatným zpěvákům tak jako my. Ještě teď mi v uších zní-Dej SPARTA góóóól Ale vlastně speciální dík patří všem , kteří v tom mrazu přišli, což bylo přesně 3 089 diváků :(( Určitě nám to stojí za potlesk a vážím si vás. Těmi kteří sháněli lístky na MAn U a návštěvou toho zápasu pro ně sezóna v hledišti začala i skončila, mocně opovrhuji. Navíc nejde o to,že byla zima,že přijel "jen" Jablonec, že se hrálo v sobotu od 17 hodin, že padal sníh, že já nevím co..... vždyť přeci hrála SPARTA!!! Nevím jak vy, kteří jste nepřišli,ale já se chodím dívat na Spartu a ostatní mě nezajímá. Ochraptělý, vymrzlý ale šťastný z výhry odcházím domů, kde na mě čeká zmíněný koberec a další práce s ním spojená. SPARTA NAVŽDY!!!!