Jumbo1 | 02.09.2012 23:03

Tak si tak sedím doma u počítače, před sebou připravené statistiky ze zápasu s Hradcem Králové, v TV běží Dohráno, a já si znova v hlavě přehrávám dnešní zápas. No, žádné fotbalové hody to nebyly. Nicméně je pravda, že opravdu nemůže být posvícení každý den, a ono se vlastně nic hrozného nestalo. Jen jsme se po euforii s Feyenoordem vrátili zpátky na zem v domácí ligové soutěži. No ano, je to tak. Je tu šesté ligové kolo, poslední před reprezentační pauzou, a Sparta hostí Votroky z Hradce Králové. A to dokonce před fanoušky, neboť Spartě vypršel dvouzápasový trest od FA ČR. Trest nesmyslný, drakonický, řízená provokace, nikdy se s ním nesmířím (a to i přesto, že bez fanoušků získala Sparta plný počet bodů). I přesto si cestu do ochozů našlo jen necelých 10 tisíc lidí, to je trochu málo.

Předzápasovému programu dominovala rozlučka s Liborem Sionkem. Čestné kolečko, dárky, vyvolávání tribunami, myslím, že se to Liborovi muselo líbit. Li-bo-re, dě-ku-jem!!! To ale byla asi nejhezčí a nejzajímavější část nedělního letenského (pod)večera. Potom totiž začal zápas samotný, a to už zdaleka tak krásné a zajímavé nebylo. První půle byla v podstatě vyrovnaná, hosté byli dokonce místy lepší, Sparta si dokonce po prvních 39 minut nevypracovala pořádnou šanci. Pak ale přišel tak trochu blesk z čistého nebe. Jarošík odcentroval, albánský útočník Balaj si dobře načasoval skok po míči, a dotyčný míč posléze hlavou uklidil za hostujícího brankáře - 1:0. Druhý gól Balaje v lize celkově, první doma, první gól Sparty v letošním ročníku Gambrinus ligy před domácími fanoušky. První poločas měl i stinný moment, to když se zranil Marek Matějovský, a musel být odnesen rovnou do kabin. Podle prvních zpráv se jedná o distorzi kotníku, bližší info by mělo být známo během pondělí. Marku, ať jsi brzy v pořádku.

Nejzásadnějším momentem přestávky pak bylo asi zjištění některých, že klobásy na tácek dávají i na protilehlé tribuně (minimálně to zjistili někteří diváci ze vchodu 2) Takovou vymoženost máme v kotli už od půlky minulé sezony, heč :-) Jinak vládnou celkem rozpaky, výkon opravdu ideální není. Ne že by snad hráči kašlali na své povinnosti, ale hosté hráli nepříjemně, a Spartu moc k ničemu nepouštěli (tedy až na ten jeden gól). No co, občerstvení funguje, občerstvujeme se tedy, a jdeme sledovat druhou půli v naději, že bdue lepší než ta první.

Ona naděje však zůstala pouze nadějí, a druhá půle byla stejně nemastná neslaná, jako ta první. Fandění se také nedá srovnat se zápasem s Feyenoordem. To jsem tedy ani nečekal, zaráží mně však jiná věc. Lidé, kteří byli proti Feyenoordu v kotli, a fandili celkem dobře, na to dnes kašlali, a fandili spíš nic než moc? Proč?. Příjemným oživením jsou dámy v kotli, jsou sice poměrně mladé (tedy nic pro nás, starší ročníky, ale opravdu pěkné, radost se podívat:-) ). Možná by stálo zato, založit fotorubriku „Holky na fotbale“, jako byla (či snad je) na stránkách hooligans.cz. Jistě i na ostatních tribunách jsou krásné dámy, které by stály za vyfocení…O fotbale se jen obtížně něco píše, nestál totiž za moc, stejně jako v půli první. Nějaký ten roh, náznaky šancí, ale celkově nic moc, hosté si to vzadu hlídali. Na konci zápasu to naopak byli oni, kdo byl místy v tlaku. K tomu se přidalo pár zmatků v domácí obraně, a kdyby hosté vyrovnali, nidko by se nemohl divit.

Vše ale nakonec dobře dopadlo, Sparta zvítězila a získala tři body. To je asi nejlepší zpráva před reprezentační přestávkou. Další ligový zápas bude tedy až 15. 9., a to v Plzni. Do té doby mají tedy týmy čas na přípravu, a fanoušci pauzu. Využijme jí k odpočinku, protože krom ligy se bude hrát i jiná liga, ta Evropská, a rovněž Pohár České pošty. Fotbalu tedy bude dost, a jen doufám, že uvidíme další úspěchy naší Sparty, pokud možno po lepším výkonu, než proti Hradci Králové. A trénujte chorály, fandění také dnes nebylo nejen ideální, ale ani nadprůměrné. Tak dokažme ve zbytku sezony, kdo je 12. hráčem svého klubu…