martinS19 | 25.09.2012 12:11

Tak Spartička má za sebou černý týden, když prohrála třikrát v řadě. Po porážkách v Plzni a v Lyonu, přišla nečekaně ta třetí včera proti Olomouci, na domácí půdě. Kdo byl natěšen, že se Sparta oklepe po předem domluveném průběhu utkání v Plzni (proto bych snad tuto porážku ani moc nebral v potaz), a vrátí se na první místo v tabulce, musel být zklamán. V Lyonu Sparta sice taky prohrála, zaslouženě, ale výkon v posledních 20. minutách byl velice slibný. Včera se na něj ale moc navázat nepodařilo.

Ano, Sparta po většinu zápasu držela míč na svých kopačkách, byla aktivnější, hrála po zemi, nenakopávala, ale něco tomu chybělo. Moment překvapení, něčím soupeře překvapit a dostat se do šance. Atmosféra v hledišti byla taky velice vlažná. Do ochozů si našlo cestu pouze 7756 lidí. Proč tak málo, o tom se můžeme jenom dohadovat. Má na tom podíl současná neveselá situace, která poukazuje na nekalosti v českém fotbale? Asi také ano, ale sakra lidi, Sparta si podporu zaslouží! Nevypadá to, že by ona sama v něčem jela, tak proč tak chladná atmosféra v hledišti? Naopak by se také měla vyjádřit podpora majiteli Křetínskému, který začal jednat, protože situace už začínala být neúnosná.

Zpátky k zápasu. Do vedení mohl Spartu poslat Kadlec, který měl největší šanci ve 40. minutě zápasu. Blaha už byl překonaný, ale jeho tvrdá rána trefila obránce na čáře. Sigma si nevytvořila vůbec nic. Za jeden z klíčových momentů porážky považuji zranění Vidličky, místo kterého naskočil, Pablo Gil. Ten chlapec absolutně nestíhá. Pravá strana obrany neskutečně hořela. Neumí bránit, neumí hrát pozičně, dělá mu i problém přihrát, no prostě děs. U rozhodujícího gólu byl také on. Nechci ho hanit, může za to nervozita? Jak potom ale mohl působit v Realu Madrid? Hráč, který je nervózní nemá ve Spartě co dělat. Psychika je strašně důležitá.

Porážce však dlouho nic nenasvědčovalo. V 60. minutě Kweuke došel pro penaltu, kterou Kadlec stejně jako proti Feyenoordu, bez problémů proměnil.

Místo toho aby Sparta Olomouc dorazila, tak se začala strachovat o výsledek a přišel trest od Ordoše. Za stavu 1:1 mohl Spartě vedení vrátit Kweuke, ale svojí tutovou šanci neproměnil. Další klíčový moment zápasu. O dvě minuty přišel osudový rohový kop Olomouce a druhý gól Ordoše. Sparta už zareagovat nedokázala a připsala si druhou porážku v lize za sebou.
Tentokrát jsme si to však prohráli sami.

Já bych přesto nepropadal panice. Pod vedením pana Lavičky je vidět postupné zlepšování. Já ho tam tedy oproti jaru vidím. Je tam snaha hrát po zemi, dá se na to koukat, pořád je však před námi kus cesty. Kádr je mladý a problém nastává, když prohráváme, protože není dostatečně zocelený a začíná panikařit. Tohle mi dělá docela starosti. Věřme však panu Lavičkovi. Program je náročný, zápasů je hodně, ten tým ještě nemá na to, aby všechny válcoval. Do Evropské ligy se postoupilo, což byl jeden z předsezonních cílů. V lize po 8. kolech, nemá cenu dělat závěry. Vzpomeňme si na loňský rok. Byly i absence, Matějovský ještě nebyl připraven na to, odehrát celý zápas, Hušbauer vykartovaný, Vidlička na kterého se nadávalo a nyní hraje výborně, se zranil. Jeho náhradník nepřesvědčil. Nabízí se otázka, jestli těch mladých kluků v sestavě není až moc. Když není k dispozici Matějovský, tak je velký luxus pouze na lavičce nechat sedět Grajciara. Nerozumím tomu, proč je přehlížen. A včera bych ho klidně hodil i na pravého beka místo Vidličky.

Porážky přišly, nedá se nic dělat, sezona je relativně pořád na začátku. Již v sobotu nás čeká další zápas, a rozhodně ne snadný. Derby s nenáviděným rivalem Slavií, která se také postupně zlepšuje.

Takže v sobotu všichni pochodem do Edenu za vítězstvím!