káně | 14.10.2012 14:16

Původní plány mi sice říkaly, že bude jedna velká válenda, ale vše bylo nakonec jinak. Slunečné počasí a zajímavý program mě nakonec přece jen vytáhly, a můžu spokojeně říci, že nelituji. Nejprve krátce po poledni nastoupila FK Alej k zápasu hanspaulské ligy. Odpoledne pak došlo na souboj titánů českého fotbalu – Bukovany vs. Soběhrdy, přímý souboj o předposlední místo nejnižší soutěže u nás. Ale popořádku …

{

Na polední utkání členů redakce dorážím s mírným zpožděním, placené zóny v okolí hřiště jsem tedy nečekal. Místečko (byť trochu dál) jsem si našel a jde se na to. Přicházím ještě za bezbrankového stavu a ve dvou lidech rozjíždíme fanatické fandění. To probouzí modrobílé prince a konečně přicházejí branky. A ne ledajaké. Po krásných akcích! Za stavu dva nula se odehraje krátká taktická porada. Ze dvou názorů (betonovat a držet výsledek vs. přidat další branky a mít klid) naštěstí vyhraje pro oko fanouška druhý názor, a my se tak máme na co těšit. Ofenzivní pojetí hry samozřejmě s sebou nese i zvýšené riziko inkasování, ale stále je lepší dát víc gólů než dostat. Hoši se toho drží a s přehledem navyšují skóre až na konečných 6:2. Za bouřlivého potlesku utkání končí. S míčem si prostě rozumí. Aby soupeře ušetřili většího debaklu, klidně si dají míč z vápna na vlastní vápno a kombinují. Oku lahodící hra alá Barcelona, ale po 5 minutách to již trochu nudí. Nebo že by si hoši potřebovali vydechnout? :-) po zápase samozřejmě následuje nutná regenerace. Žádné kolo či bazén, jak na jejich oblíbené Spartě, ale jedno ledově vychlazený točený. Každému prostě pomáhá něco jiného!

To se již ale pomalu přesouváme a blížíme se do Bukovan. VRCHOL našeho fotbalu, absolutní prales, ale těšíme se! Hned po příjezdu jsme uvítání drinkem zdarma, neodmítáme. Máme ještě hodinku do zápasu a tak předvádíme kouzla s míčem i my. No, někomu to jde lépe, někomu hůře … Deset minut před výkopem konečně přicházení obě mužstva na rozcvičku. Probíhají poslední sázky na přesný výsledek, usedáme do lavice (ano, zde se sedí ve školních lavicích a na školních židličkách :) ), a oku lahodící podívaná může začít. Šance střídá šanci, ale střelecké kopačky si nevzal nikdo z hráčů. Nepomůže ani rozhodčí, který neodpíská jasnou penaltu pro domácí! Ta byla vidět i z Plzně! Poločas končí nula nula. Kabiny jsou daleko, týmy zůstávají na hřiště a tak je trochu čas popovídat si s rozhodčím. Slíbená obálka za výsledek 5:2, tak uvidíme. Sudí Karel sice upozorňuje, že tolik gólů nemůže padnout, ale všechno jde, že?

Druhý poločas začne tlakem hostů, kteří se dostávají do vedení. To rozproudilo fanoušky k (ne)lichotivým pokřikům na domácí, hosty i rozhodčího, ale po chvilce se vše uklidní děleným pokřikem SOKOL – BUKOVANY. To vlije novou živou krev do těla domácích čutálistů a začnou soupeři zle zatápět! Po zásluze se dočkají i vyrovnání typickým angličanem! Fanoušci bouří, nechybí pyro, výčepní roztáčí další sud – prostě pohodička! V té době již spousta fanoušků není zrovna v přívětivém stavu, ale s místními cenami se není čemu divit. I někteří naši podléhají vůni rumového nápoje, a také nevypadají zrovna svěže :-) no, hosté nakonec vyhrávají 3:1, dostávají se nad domácí v tabulce … jeden šťastlivec vyhrává bank, uklízí se hřiště, a může začít soukromá párty SF a místního fanklubáckého štábu. Zpívá se, tančí, pije, znova zpívá, ještě víc pije …. Tím report z výjezdu na nejnižší prales u nás končí, akce ale ještě pokračuje … a někteří se z ní budou vzpamatovávat dlouho :P

Příjemný den ve společnosti přátel…

Za tým Bukovan hraje spousta členů Fanklubu Týnec nad Sázavou. To je jeden z nejaktivnějších fanklubů. A teď bude potřebovat naši pomoc. V sobotu 27.10. od 16:00 přivítá na hřišti v Bukovanech nenáviděný tým Pecerad. Sparta nehraje, co kdybychom se přijeli pobavit? Zafandit? Odpálit desítky kusů pyra? Co Sparťani? Co těm klukům trochu vrátit jejich podporu ACS?

PS: Pivo 22,-, velký rum 20,- … pyro s sebou!

PS2: Výsledek zápasu není podstatný. Fotbal je přeci jen záminka :-)