roboACS | 08.04.2013 02:27

Po třech dnech čeká Spartu další výlet do Olomouce. Ve středu jsme zde celkem jasně a pohodlně vyhráli 4:2 v domácím poháru. Potvrdili jsme tak vzrůstající formu a všichni s napětím čekali co přinese sobota. V Olomouci už jsem byl několikrát a nikdy jsem tam neprohrál.

V průběhu dne zjišťuji, že jsem ani nemohl v Olmiku prohrát. Sparta tam totiž naposledy prohrála v květnu 1998 a to jsem ještě na výjezdy nejezdil. Tuto sérii ne proher jsme dnes prodloužili. Ale pojďme hezky popořádku.

V půl jedenáctý odjíždíme Leo expresem z Prahy. Rozhodli jsme se, že pojedeme vlakem, ale chceme jet v klidu, bez zbytečné policejní buzerace a tak jedeme v pěti lidech již 90 minut před oficiálním výjezdem. Asi stárnu... Když si člověk vzpomene na ty šílené alko výlety vláčkem na Moravu, co jsem jezdíval dřív, kdy si člověk dost často ani nepamatoval výsledek utkání, tak proti tomu to dnes proběhlo naprosto v pohodě. Jo něco se vypilo i sranda byla, ale prostě pohoda. Služby tohoto dopravce jsem dnes využil poprvé a tak malé zhodnocení: cena i vlak luxusní, ale trochu vázlo občerstvení a došlo pivo...

Krátce po půl jedné už jsme v Olomouci. Od jiné výjezdové skupiny se dozvídáme, že béčko prohrálo v Chrudimi 1:2. Oni na stadion dorazili v době, kdy naši mladí vedli 1:0. Je jasný, kdo za to může, ale i přes naše prosby osoba, která nosí Spartě smůlu už několik let, doráží i do Olomouce. To nevěstí nic dobrého. Už sedíme v restauraci Gól u stadionu, když se k nám připojují a jaké je naše překvapení, když místo tří fandů přisedají k našemu stolu čtyři. Ten čtvrtý je nejvíc vožralej Chrudimák , kterej tvrdil, že fandí Spartě a když tedy fandíš, tak pojeď s námi ne? No a on opravdu jel. Podle mě docela frajer. Vůbec s tímhle výletem nepočítal, nikoho z nás neznal, ale u stolu i na stadionu se dobře bavil, sice sotva stál na nohách a neznal moc chorály, ale i přesto fandil, poskakoval atd. a já mu za to dávám palec nahoru.

Čas v hospodě příjemně utíká. Jsme sice přímo u stadionu, ale přesto hospůdkou zní pouze a jen naše chorály a domácí skoro není vidět a slyšet. Ostatně tak tomu bude i stadionu.

Jak jsem již psal v úvodu svého reportu, v Olomouci už jsem byl několikrát, ale přesto mám dnes premiéru. Vůbec poprvé při moravském výjezdu jsem mimo kotel. Koupili jsme si lístky na tribunu za brankou hned vedle sektoru hostů. Té tribuně já říkám Heinzova, protože byla postavena z peněz jež Sigma utržila z prodeje Marka Heinze. Je z ní parádní výhled a sparťanů je tu dost. Jsme hned vedle kotle a myslím, že celkem slušně fandíme a tak mi snad moje neúčast v kotli bude prominuta.

V půl páté utkání začíná a je se na co koukat. Sparta prakticky hned od úvodu dominuje a kdybychom už v patnácté minutě vedli 4:0 nikdo by se nemohl divit. Jenže Vaška Kadlece zradilo zpracování míče, Hušby napálil břevno, Ládík tyčku a Matěják to z voleje napálil těsně vedle. Domácí zahrozili patičkou Doležala, ale pak už to tam konečně padlo. Ve 29 minutě se krásně ukopnul Ládík Krejčí a dal vzpomenout na podobný gól Tomáše Přikryla v minulé sezóně na Žižkově. Do poločasu Sparta v pohodě kontrolovala utkání, ale žádný další gól už nepřidala.

Do druhého poločasu šly určitě domácí s tím, že nás potrápí, ale jejich snahu zmařili sparťani hned v úvodu druhé půle. Po pár nepřesnostech se míč dostal k Hušbauerovi, který naznačil střelu a pak krásně přihrál Vaškovi Kadlecovi, který už neměl problém uklidit míč do branky. O deset minut později posílá krásný míč za obranu kapitán Matějovský, Lafata není v ofsajdu a Kadlec je sám před brankou a nemá problém trefit prázdnou branku a stejně jako ve středu i dnes dává dva góly. Vytouženého bůra ovšem Hanáci nedostanou. Sparťané i nadále vládnou na hřišti, ale žádný další gól již nepřidají. V závěru dvakrát zahrozí domácí, ale s první ošemetnou situací si nadvakrát poradí Vaclík a střela Ordoše je nepřesná a tak naprosto zaslouženě a nečekaně hladce vyhráváme v Olomouci 3:0.

Vládneme na hřišti i v hledišti. Hodně dobře zaplněný sektor našich fans hravě překřičí mlčící hanáckou většinu. Je až zarážející a hodně smutné, co předvádějí domácí fandové. I za ještě nerozhodnutého stavu nejsou skoro vůbec slyšet. Občas se ozve nějaký ten dělený pokřik, ale že by dali nějaký chorál? Nějak si nepamatuji... Ale urážet to by jim šlo. Hodně smutné vysvědčení...

Náš kotel se rozhodně za svojí prezentaci stydět nemusí. Jedou se všechny známé a oblíbené chorály, opakovaně se skáče, nechybí ani pyrotechnika, prostě paráda. V závěru se s naší tribunou několikrát podaří zrealizovat dělený pokřik SPARTA - PRAHA. Jen tak dál, jak na hřišti tak v hledišti. Hodně se povedla i závěrečná děkovačka. Plzeň má svého tlustého kapitána, my zase máme maséra, který to umí parádně rozjet.
Po utkání jsou naši fandové ještě nějakou dobu drženi v kotli a poté odvedeni kordonem policistů přímo k nádraží. Ti co nechtějí jet vlakem se prý musí prokazovat klíčky od vozu a řidičákem.
I na nádraží a ve vlacích jasně vládne Sparta. Odpaluje se ještě nějaká ta pyrotechnika a v Leo expresu jsou cestující dost zděšení, co že to nastupuje za zvěř. Oni si přece zaplatili za komfort a chtějí mít ve vlaku klid no a tak pro jistotu v Pardubicích přistupuje SPJ, ale jsou ve vlaku naprosto zbytečný.

Dneska to bylo po všech stránkách SUPER. Pojďme si Spartu užít i příští týden. Na programu je nejslavnější české derby. Přijďte pomoc s přípravou chorea (bližší info v průběhu týdne na těchto stránkách) a věřme, že se potvrdí naše skvělá forma a slávisté zase potáhnou domu s brekem. No a hned o týden později v sobotu 20.4. nás čeká další slavný soupeř. Jedeme na Bazaly. Je to jen o kousíček dál než do Olomouce, čas je naprosto ideální, počasí se snad taky umoudří a Sparta hraje o titul a tak není důvod, aby jste nejeli. Nás výjezdový rekord z poslední doby do Ostravy je 450 ACS. Překonáme ho za čtrnáct dní?

Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 0:3

Sestava Olomouce: Zlámal - Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava (73.Houska) - Schulmeister (70.Varadi), Doležal, Navrátil (85. Petr).

Sestava Sparty: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Holek (87.Polom), Hybš - Vácha - Kadlec, Matějovský (71.Čermák), Hušbauer, Krejčí - Lafata (81.Bednář).

Góly: 29.Krejčí, 51.Kadlec, 62.Kadlec