taborita1 | 13.07.2013 20:47

Přípravné období Sparty před novou sezonou bylo dnes završeno zápasem s Loko Vltavín, který byl zároveň utkáním o první místo v Letním ligovém poháru Prahy, kterého se ještě účastnila Viktorka Žižkov a mužstvo Bohemians 1905, které jsme v „semifinále“ vyřadili ve čtvrtek na Letné na penalty.

Zápasy o umístění se hráli stejně jako loni na hřišti Loko Vltavín v Holešovicích (minulé léto však turnaj na Lokádě probíhal během dvou dnů celý), tedy mužstva, které letos vyhrálo ČFL a premiérově ve své historii postoupilo do II. ligy. Kdo na Lokádě někdy byl, tak jistě potvrdí, že je to velmi příjemný areálek, s dobrou hospůdkou, pivkem a jídlem. Dneska, stejně jako loni, byl tento den pojat nejen jako samotné klání fotbalových mužstev, ale jako událost pro celé rodiny, byly k dispozici různé atrakce, stánky, DJ, soutěže o ceny včetně dresů atd. jednotlivých týmů, malování, byly pořádány autogramiády hráčů, točilo se pivko, limča, pekly se klobásky, prostě pohodová záležitost a určitě si tam našel každý své.

Brány stadionu se otevřely něco po desáté hodině, v jedenáct pak začlo utkání o třetí místo, ve kterém Viktorka smázla klokana 4:0, po jeho skončení pak naplno propuklo „kulturní“ vyžití :-). My jsme samozřejmě nemohli zůstat stranou a tak padlo i nějaké to pivko, i když zaplať pánbůh ne v takové míře, jako třeba ve čtvrtek :-)

Postupně přicházejí další vlny, zejména sparťanských fanoušků, vidíme známé tváře jak z řad fotbalistů, tak i bafuňářů, nechybí ani různí maskoti :-) a stadion se pomalu zaplňuje a konečná návštěva se jeví velmi slušnou.

Sparta, jak se dalo tušit, vyslala k tomuto mači zcela jiné mužstvo, než které se představilo ve čtvrtek na Letné, bylo plné mladých kluků, zkušenost zastupovali jen Marek Čech a kapitán Ondra Švejdík. A nutno dodat, že to bylo k prospěchu věci, hrál se zejména ze strany Sparty svižný fotbal, zejména v první půli, plný tempa, nasazení a pěkných akciček. Soupeř, nejspíš dost unavený ze včerejšího utkání s Viktorkou, ve kterém s obrovským štěstím a díky zákrokům brankáře Pávka, protože byl pod neustálým tlakem Žižkovanů, vyhrál 1:0, dnes moc nestíhal a od počátku byl pod tlakem. Bylo jen otázkou, kdy nám to tam padne. A stalo se opravdu brzy. Aleš Čermák našel pěkným obloučkem Tiemoto Konatého a ten nezaváhal, v šesté minutě1:0. A když přidal dnes výborně hrající Pavel Kadeřábek za pár minut dvě branky, bylo vlastně o zápase rozhodnuto. Do konce poločasu jsme ještě nastřelili Konatém břevno, další šance se už neujaly a tak se odcházelo na poločasové pivko s dobrým pocitem.

V druhé půlce už tempo ze strany hráčů Sparty trošku upadlo, hra se mírně vyrovnala, soupeř se občas dostal i na dostřel branky Sparty, naši měli tak dvě, tři slibné šance, zejména Jirka Skalák pálil jak u Verdunu, ale většinou hodně vysoko a tak se na skore už nic nezměnilo a díky vítězství 3:0 jsme si mohli dojít pro první letošní trofej (a snad ne poslední). Počinek byl tedy založen :-)

Jak jsem zmínil, nastoupilo v základu hodně mladíků, během druhého poločasu se na plac dostali i další, takže nebýt Ondry Švejdíka, tak mužstvo na konci zápasu připomínalo spíše juniorku, než kádr prvoligového vicemistra :-) Ale nic ve zlém, naopak, i přes nějaké ty nepřesnosti a chyby, jsem se celkem bavil, tedy určitě o mnoho více, než ve čtvrtek a odcházel jsem celkem spokojený, určitě máme nadějnou hráčskou budoucnost, jen nezkazit a dokázat využít. Dnes mne nejvíc zaujal, vedle Pavla Kadeřábka, ale ten už je přeci jen trošku více „otřískaný“, hlavně Tiemoto Konaté, jeho individuální schopnosti, myšlení a rychlost jsou fakt na velmi slušné úrovni, zcela určitě by se možná neztratil ani v „ostrém“ zápase v áčku, pokud odstraní občas trošku zbytečné „chrtění“ a sólování, dovedu si ho představit třeba na místě Vaška Kadlece, kterého nevím, nevím, jestli Sparta udrží. Ale dá se říci, že své si odehráli všichni na hřišti, byl jsem zvědavý zejména na Jakuba Brabce, ale ten moc šancí se ukázat neměl, docela si ve středu zálohy vyhověli Čermák s Hovorkou, Jirka Skalák toho naběhal snad jednou tolik co ostatní, zejména presink byl ukázkový, leč miřidla měl dnes seštelované trošku mimo :-) Od Pablo Gila stále čekám trošku víc, dneska se tam občas zamotával, zejména podporu útoku to chce vypilovat. Ale jinak dobrý, dobrý to bylo.

Diváků se sešlo hodně, fanoušků taky, byli pověšené vlajky, občas pokusy o support, byly k vidění pěkné baby, vyhráli jsme, za mne s dneškem celkem spokojenost :-)

Ale ve čtvrtek nás čekají na Letné Švédové z Hackenu a to bude úplně, ale úplně jiný level než dneska. Neberu nic než výhru, dobrý start do sezony a slušnou atmosféru, ke které musíme přispět.

Takže čtvrtek, 18. 7. 2013 20:15 hod. Letná! Tisíce nás tam budou!