1985 | 15.01.2014 13:28

Přiznám se, že futsal jsem nikdy nijak moc sledoval, ale jelikož Spartě se fandí i kdyby hrála kuličky a navíc proti Slavii, vyrazili jsme s kámošema i na tento zápas.

Futsal se ze začátku hrál spíše opatrný, aktivnější mi připadala Slavia, dala i první gól, Sparta však téměř okamžitě srovnala a futsal pak byl vyrovnaný. Dvě střely z dálky znamenaly vedení slavistů 3:1, do poločasu ale Sparta vyrovnala a skóre o pauze bylo 3:3. Druhý poločas už byla jednoznačně aktivnější Sparta, hrálo se výhradně na polovině domácích, bohužel nějaké výrazné šance naši neměli a z brejků Slavia trestala.

Naštěstí jim naši hráči vždy rychle zatrhly oslavy a rychle vyrovnali, poslední vyrovnání na konečných 6:6 obstaral Dlouhý, který dal "housle" nejen obránci, ale i golmánovi a zároveň dokonal svůj hattrick. V poslední minutě ještě velká šance Slavie, kterou zlikvidoval brankář Vozár.

Shrnuto, první půle vyrovnaná, ve druhé Sparta tlačila a Slavia z několika překročení poloviny hřiště dala 3 góly, naštěstí se podařilo vždy vyrovnat, nicméně v boji o play-off remíza nic neřeší, uvidíme jak to půjde klukům dál. Zápas se mi líbil a asi to nebyl s kámošema náš poslední futsal.

Teď co se týče fandění, tam už moc spokojenej nejsem, vzhledem k tomu, že je fotbalová pauza jsem čekal náš výkon lepší. Čekal jsem, že když (oproti fotbalu, kde hostující kotel přes celý hřiště neni kolikrát ani slyšet) budeme mít soupeře "za rohem", že se hecneme a dokážeme, že umíme pořádně fandit a přeřvat tu chátru. Tím nechci říct, že bysme v hledišti prohráli, dnes jsem koukal na záznam zápasu a přišlo mi to tak vyrovnaný. Ale tak nějak myslim, že to mělo být lepší. Já určitě nemam právo někoho kritizovat, takže to moc dělat nebudu, každej sám moc dobře ví, jestli fandil nebo tam jen stál a koukal. Co se týče speakrů, tak hlavně obdiv za to, že to pořád hecujou a rozjížděj, každej druhej by asi ty lidi poslal někam a kašlal na to, když vidí nezájem lidí. V tom myslim, že Kopr i Mirda dělaj co můžou a chválim!! Vadí mi jen, že na jednu stranu pořád "zvědněte ruce, fanděte", ale že po jejich levici je skupinka, která ty ruce téměř nezvedla a nesměřuje tam ani žádná výtka se mi nelíbí. To jen trošku ke spravedlnosti, klidně se tu do mě pusťte. A pokud mi někdo chce navrhnout ať se seberu a jdu to těm nefandícím říct, tak klidně rovnou přiznám, že fyzicky a tím i autoritativně na to nemam. A bohužel furt fandíme podle výsledku, když jsme prohrávali, tak nic moc, po gólu na 6:6 najednou velká euforie. Já sám za sebe přiznám, že když se jede chorál a náš hráč se najednou objeví v šanci nebo je na něj faul, tak chorál přerušim, nejde mi fandit bez ohledu na to, co se děje na hřišti.

K dýmovnici v našem sektoru se vyjadřovat moc nebudu, upřímně jsem to trošku čekal. Zastáncem toho v hale určitě nejsem, ale nic moc velkýho z toho nebylo, viditelnost zas tolik neutrpěla, takže mně osobně to extra nevadilo.

Jde o můj první report, ani bych nepsal, ale vadilo mi, že to fandění nebylo stopro a tak nějak jsem si říkal, že asi nikdo jinej z tohohle report nenapíše (pokud se mýlím, tak tim líp).

1985

Slavia Praha - Sparta Praha 6:6 (3:3)

Branky: 9. Eisenreich, 12. Filinger (Brychta), 14. Filinger, 23. Vandas (Filinger), 29. Filinger (Eisenreich), 30. Novotný - 9. Holeček (Rott), 16. Holeček (Formánek), 16. Srkal (Stejskal), 23. Dlouhý (Zapletal), 30. Dlouhý, 38. Dlouhý (Srkal).

Diváci: 500

Slavia: Krajč, Kučera - Filinger, Matějka, Novotný, Eisenreich, Míča, Brychta, Hrdina M., Vandas, Vejvoda, Hrdina A., Konya, Žampa.

Sparta: Vozár, Mareš M. - Dlouhý, Semerád, Havrda, Holeček, Rott, Srkal, Formánek, Stejskal, Zapletal, Doša, Sop.

1985 | 15.01.2014 13:28 Vstoupit do diskuze