Jumbo1 | 18.05.2014 00:51

V ligové přestávce se hrálo finále domácího poháru,tentokrát pod hlavičkou České pošty. Škoda jen že jsme vedeni jako hosté, Eden by asi dostal trochu jiný ráz, pokud by sparťané byli domácí :-) Už sice mocipáni z asociace pochopili, že sobota je lepší termín než středa, nicméně zase nepochopili, jak prodávat lístky. Nicméně, protože už o (ne)prodeji lístků bylo napsáno dost i od těch, kdo se označují povolanými do celé věci mluvit, já se pokusím přiblížit dění na stadionu.

Před tristní návštěvou, kdy skoro polovina stadionu zela prázdnotou, se oba soupeři nepřetrhli. V první půli v podstatě není nic, co by stálo za zmínku. Snad jen opětovná absence jakýchkoli osobních prohlídek (pronesl bych bez problémů jadernou hlavici) a fakt, že se po domluvě kotlů do 30. minuty nefandilo vůbec, zbytek poločasu pak bylo fandění zaměřeno víceméně proti Peltovi. Dle očekávání nebyl zápas ani přerušen, natož ukončen, takže klídek, pohoda… V přestávce probíhají tradiční činnosti typu občerstvení, WC apod. S tím, že ve druhé půli už se bude fandit Spartě.

Ve druhé půli se skutečně tak děje, až na to, že fandí sektor za brankou, ale “klec” nikoli, jestli tam byli gaučáci, nebo co…zápas pomalu ubíhá, a po půlhodině druhé půle se dostávají na koně plzeňáci. Střelu Řezníka tečuje pan Švejdík tak šikovně, že jí dostane za záda Vaclíka - 1:0 z pohledu Plzně. Plzeň je ostatně, proč to nepřiznat, celou druhou půli lepší, a občas mám docela strach, aby se jí něco nepovedlo, dva góly bychom blbě dotahovali... Fandění vzhledem k možnostem a roztahanosti kotle celkem slušné, zápas už je téměř u konce, když se najednou přihlásí další zájemce o titul “kopyto měsíce” vedle Švejdíka, totiž slovutný pan Petržela, který ráčil v 92. minutě zahrát ve vápně rukou, viditelnou snad z Marsu. Ani jeho okatý pláč mu nepomohl, brečel, jak svíčková bába. Sudí Zelinka (tuším před třemi lety uznal Syslovi proti Spartě gól, který nikdy nikdo neviděl) pískl penaltu. K ní se postavil Hušbauer, a vykřesal Spartě naději na double - 1:1.

V poháru se nehraje prodloužení (naštěstí), kopou se rovnou penalty. Ze sparťanů nedal pan Švejdík (opravdu si občas kladu otázku, na co na hřišti je, v poslední době jeho výkony stojí za houby), a Mareček, no, penalta se dá jenom blbě kopnout, nikoli chytit. Poslední penaltu za Spartu dal Kadeřábek, který se jí původně bál, a nakonec ji suverénně kopl a proměnil. Plzeňáci ale nedali tři, jaké překvapení . Přičemž rozhodující plzeňskou neproměnil pan Petržela, máme radost, protože jak už jsem psal, Kadeřábek dal jako nic. Takže Sparta získala pohár, a upe(na)ltovala double. Po sedmi letech se Sparta vrací tam, kam po právu patří, a ovládá zase český fotbal.

Po zápase proběhla děkovačka na hřišti, sice jsme nemohli za hráči, ale i tak jsme si to užili. Stovky lidí na hřišti, hymna Sparty v Edenu, co víc chtít. Máme double, ole, a poslední dvě kola do konce ligy. Za Teplice jsme dostali jen pokutu, takže proti Jihlavě si můžeme užít oslavu titulu se vším všudy.

Takže, chci tě vidět na stadionu, AC Sparta Praha - FC Vysočina Jihlava, 31. 5. 2014, čas: 18:00, místo: Letná, atrakce: předávání poháru pro mistra ligy. Přijdeš?