Bombito | 06.03.2005 14:57

Marně jsem pátral v historických událostech našich dějin, které se váží k roku 1657, abych alespoň trochu zlehčil ostudný počet diváků, kteří navštívili první letošní ligový zápas Sparty na Letné. Snad jen úmrtí českého a uherského krále a německého císaře Ferdinanda III. Habsburského, kterého na českém trůně vystřídal Leopold I. Habsburský. V tomto roce také napsal učitel národů J.A.Komenský, svoji Velkou didaktiku, která se na dlouhá léta stala základním kamenem didaktického učení. Jinak nic. Kdyby nás přišlo třeba 1621, rozepsal bych se o popravě českých pánů na Staroměstském náměstí, nebo 1648, to byl mohl trousit moudra o Vestfálském míru a konci třicetileté války, ale ono nás musí přijít, ausgerechnet, zrovna 1657.

Tradičního soustředění v kulturním středisku U tří sešívek se nás sešlo po zimní přestávce dost. V příjemné a družné atmosféře jsem vypil čtyři cocacolovy limonády, abych se měl na co vymluvit, až půjdu během prvního poločasu protestovat proti odvolání Franty Straky. Naštěstí mě zradil můj močový měchýř a já vydržel celých devadesát minut v hledišti. Přišel bych o pěkný vyrovnávací gól našeho blonďatého andílka. Franta Straka se objevil v hledišti a dostalo se mu zasloužených ovací. Stejných ovací si užil dnes už legendární Pepík Jurkanin, který bych odměněn vedením klubu při příležitosti jeho včerejších šestapadesát. To byl talent, pane Hildebrant!!!
Do zápasu nastoupila Sparta opět v ošklivých černobílých dresech. Snad to bylo z preventivních důvodů, aby se mohlo naše vedení hájit, že udělalo všechno pro boj s rasistickým chováním některých takyfanoušků. Jsme papežtější než sám papež.
V základní sestavě bez potrestaného Karla Pohorského a Radka Kováče, který odletěl do Moskvy na zdravotní testy. A chyběl víc než Karel. Alespoň už víme, v jaké sestavě nemůže naše obrana hrát. Když po chybě A.Chvalovského kopala Sparta opět po dlouhých měsících penaltu, zdálo se, že se dočkáme bezproblémového zápasu. Obzvlášť, když přicházely další šance našich borců. Jenže po deseti minutách bylo vyrovnáno. David Střihavka se obtočil okolo Jirky Homoly jako okolo morového sloupu a Bláža byl na jeho střelu krátký. A aby tomu nebyl konec, za pár minut utekli obraně dva hostující hráči a Polodna otočil skóre na 1:2. Do obrany se přestěhoval Tomášek Sivok a nahradil v ní chybějícího R.Kováče. Pak už přišla zmíněná 35.minuta a odchod protestujících fanoušků z hlediště. Neviděli pěkný gól do šatny, který po samostatné akci vstřelil Lukáš Zelenka. Krátce po nástupu do druhého poločasu dává svoji první ligovou branku za Spartu Michal Meduna. Až televizní záznam ukázal, že rukou nehrál. Hosté tedy protestovali zbytečně. Když se zdálo, že utkání dohrajeme v poklidu, zbytečně fauloval Petr Johana ve vlastním vápně a také hosté měli možnost kopat desítku. Kapitán Müller ji kopl podobně jako Piták při derby. Stále 3:2. Chvilku před závěrečným hvizdem dává Lukáš Zelenka druhou branku a je rozhodnuto. 4:2 a tři ligové bodíky jsou doma.
Co říci závěrem? Nesouhlasím s vybučením Matušoviče. Copak neumíme odpustit? Jsme všichni bez viny, abychom mohli hodit kamenem? Už v Opavě měl, dle mého názoru na jeho obranu vystoupit některý z hráčů Sparty, tak jako to udělal včera Jarda Blažek. Souhlasím s poděkováním našemu Frantovi Strakovi, užil si ty chvíle slávy znamenitě. Také trenéru Hřebíkovi je přičítáno více špatného a nečestného, než pravděpodobně ve skutečnosti udělal. Je trenérem naší Sparty, dejme mu tedy šanci. Viděli jsme zajímavý fotbal. Šest branek,mnoho gólových šancí, proměněnou i neproměněnou penaltu, žluté i červenou kartu, skvěle upravený trávník. Jen to chtělo více diváků. Oč zajímavější by to bylo, kdyby k těm 1657 přišlo ještě 10 000 „Strakovců“ a dalších 10 000 „Hřebíkovců“. To by bylo tóčo!!!!

Bombito | 06.03.2005 14:57 Vstoupit do diskuze