roboACS | 24.11.2015 07:22

Kdybych všechny svoje podzimní reportáže po prohrách v důležitých utkáních okopíroval a vždycky jen změnil soupeře a střelce branek, ušetřil bych si hromadu času s psaním další reportáže.

Sparta dokáže porážet slabší ligové týmy, ale pak vždycky přijde utkání se silnějším soupeřem a nebo prostě důležitej zápas (jako třeba derby) a Sparta je poražena. Ale abych byl férovej, tak musím napsat, že včera jsme si prohrát nezasloužili. Utkání v Liberci by slušela spíše remíza. Ale na to se historie neptá. V análech bude napsáno: 14 kolo Synot ligy 22.11.2015 Liberec - Sparta 1:0.

A to je to důležité. Dneska již nikoho nezajímá, že jsme třeba hlavně v první půli měli více šancí. Že Matěj Hybš nedokázal pořádně zpracovat míč, čehož využil Hladký, zmenšil mu střelecký úhel a střelu kryl. Že o pár minut později David Lafata jen těsně přestřelil. Že Kehinde Fatai šel sám na branku a chybně jej zastavil praporek pomezního... To už dnes někoho nezajímá. Republika se nám fanouškům směje po další prohře.

Ve druhém poločase to už zase až taková sláva nebyla. Byl to spíše boj ve středu pole než fotbal. Domácí do soubojů šli často hodně drsně a je jen zázrakem, že se žádný náš hráč nezranil. Zejména Martin Frýdek by mohl vyprávět...Z velkého boje v mrazivém počasí s oranžovým míčem se z druhé půle utkání vymyká pouze jedna parádní fotbalová situace. Z voleje se parádně trefil trestuhodně zapomenutý Delarge, který gólem kola a možná i měsíce zajistil domácím vedení 1:0.

I nadále jsme měli územní převahu, ale hráči jako by snad měli zakázáno střílet. A tak nadějné akce místo střely zůstaly zakončeny zbytečnou nepřesnou přihrávkou. Dlouhou dobu platilo, že nejnebezpečnější střelu Sparty ve druhém poločase předvedl Martin Frýdek, který zakopl ve vzteku míč tak razantně až na tribuně za brankou rozpůlil sedačku. V nastaveném čase to najednou šlo. Hloupé a už okoukané přihrávky do strany vystřídaly prudké střílené centry do vápna, ze kterých hrozilo nějaké nebezpečí pro Hladkého branku, ale bohužel již bylo pozdě bycha honiti. Prohráli jsme 0:1.

My chceme SPARTU! Takovou Spartu která dříve dokázala důležitá utkání vyhrávat. I když se třeba herně až tolik nedařilo, tak jsme tam prostě vždycky nějakou šmudlu dotlačili a sílou bojovnosti to utkání vyhráli.

My chceme SPARTU! Ne takovou po jejichž utkání se mi budou kámoši na fb posmívat, že na nás stačí druholigové Pardubice a Liberecké béčko. Chceme Spartu silnou, bojovnou, železnou.

My chceme SPARTU! Takovou jejichž fanoušci v hledišti bouří od první do devadesáté minuty a prostě ty kluky donutí bojovat na 122%. V neděli se nás pod Ještědem sešlo na tisíc, ale chvílemi nás překřičel i kotel dvaceti domácích stojících v rohu vedle našeho sektoru. Zabrali jsme celej prostor za brankou. Začali jsme velice slušně. Dej Sparta gól v úvodu utkání muselo být hodně slyšet. Jenže jak do 30 minuty nevedeme 5:0 začne aktivita některých lidí v kotli uvadat a to se pak spíkr může třeba přetrhnout, může vylézt po síti třeba až do nebes, vyřvat si hlasivky, že nebude týden schopen mluvit, ale je to k hovnu, když prostě některým je za těžko třeba i jen zvednout ruce...

Ale abych jen nekritizoval. Ten počet našich v Liberci byl hodně slušnej. Dej Sparta gól se jelo celkem dlouho a v celkem slušných decibelech. Povedl se i dělený pokřik fandí celej Ještěd Sparta - Praha. Ale jak říkám pořád je celo zlepšovat, pořád to má k dokonalosti daleko.

Třeba už teď ve čtvrtek to bude pořádná divočina a pořádnej bengál a dotlačíme kluky k parádnímu fotbalu, k výhře a k postupu ze skupiny Evropské ligy.

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

Branky: 64. Delarge

ŽK: Bakoš, Machuča, Rabušic, Bartošák - Hybš, Dočkal, Frýdek

Sparta: Bičík - Holek, Brabec, Costa - Mareček (83. Juliš), Dočkal, Frýdek, Jiráček (75. Matějovský), Hybš (70. Breznaník) - Lafata, Fatai.

Liberec: Hladký - Coufal, Mudra, Pokorný, Bartošák - Delarge (90. Kerbr), Machuča, Pavelka, Šural - Bakoš (86. Soungole), Rabušic (90. Luckassen).

Rozhodčí: Paták - Kotík, Kubr.