Bruska | 22.02.2016 12:01

Týmu Sparty prospívá nákup posil a zvýšení konkurence v mužstvu. Dokázal to obrat v první jarním ligovém utkání ve Zlíně, vítězství nad Krasnodarem i podařený první poločas v domácím utkání s Mladou Boleslaví.

Na hráčích v rudých dresech jako by nebylo znát, že ve čtvrtek museli do poslední minuty bojovat v utkání evropského poháru. Vstoupili do utkání aktivně a poté, co Josef Šural předvedl optimální výběr místa ve vápně dostali se i poměrně brzy do vedení. Vstřelit branku v 9. minutě může být ošidně, ale tým Sparty dal svým zaujetí během celého prvního poločasu najevo, že to tentokrát nehrozí. Krejčí hrál s velkou chutí, Dočkal pracoval koncentrovaně, Zahustel předvedl reprezentační formu a Šural fotbalové dovednosti i bojovnost. Je to hráč, který svým stylem patří do Sparty! Tribuny nešetřily potleskem a v okamžiku, kdy Costa předvedl před branou soupeře svou lepší tvář, bylo za stavu 2:0 jasné, kdo je doma pánem.

Z pohledu hlavní tribuny dobře zaplněný stadion nemusel prožívat žádné obavy o výsledek. Pouze bylo škoda, že na velké obrazovce se neobjevila tvář bývalé ikony z Edenu Jarolíma, protože v jeho pohledu muselo být hodně žluči. Sparta zvládala oproti jeho hráčům velmi dobře kombinační hru a vnutila soupeři podobně jako proti Krasnodaru svůj způsob hry. I když došlo na stále vysoký počet nepřesných přihrávek a pasáže, kdy si oba týmy poněkud nesmyslně vracely vysoké míče po hře hlavou, kvalita byla až příliš jednoznačně na strany Sparty. Ta mohla díky Šuralovi a především Dočkalovi ještě zvýšit. V závěru poločasu tak diváci připomněli svým skandováním Pavla Srníčka. Boleslav nepředvedla v první poli nic, pouze Baroš okopíroval "božskou ruku" Diega Maradony. Byla to jediná zábavná věc, co vyhořelá ostravská hvězda na hřišti předvedla. Baroš si za utkání zasloužil titul pan Zbytečný. A těch pár minut, co mu později po vyloučení dopřál sudí Jílek, byl čas k zamyšlení, aby místo dalšího utkání na Letné raději přemýšlel o ukončení kariéry. Ten mohl před tím vyloučit za bezohledný zákrok na Šurala také Kúdelu.

V druhém poločase Sparta dala Mladé Boleslavi více prostoru, ale třetí tým tabulky to nedokázal využít. Oslabení o Zahustela a Skaláka se ukázalo jako příliš velké. Sparta opět dobře kombinovala, ale již bez efektu, když například Krejčí místo v střelení branky chtěl pobavit tribuny. Domácí nicméně dohrávali utkání se značným sebevědomím a bez strachu o výsledek, což se v předchozích sezónách stávalo proti silnějším týmům málokdy.

Sparta před solidní návštěvou deseti tisíc fanoušků předvedla dobrý výkon jako tým. Dokázala kombinovat, nechyběl pohyb a napadání. Šural i Zahustel vnesli do hry tah na branku a spolu s Krejčím i odvahu pronikat individuálně do vápna. Mužstvo prakticky nemá slabé místo, i když nepřesně hrající Boleslav kvalitu obrany příliš neprověřila. Odveta s Krasnodarem bude v tomto směru obtížnější. Výkon z prvního poločasu však dává naději, že by vítězná vlna měla pokračovat.

Bruska

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Costa, Frýdek - Dočkal (80. Konaté), Vácha, Matějovský, Krejčí (90.+1 Fatai) - Šural, Juliš (68. Mareček). Trenér: Ščasný.

Ml. Boleslav: Šeda - Pauschek (53. Kalabiška), Kúdela, Polom (46. Čmovš), Fleišman - Ščuk, Jánoš - Kysela, Magera (71. Chramosta), Přikryl - Baroš. Trenér: Jarolím.

Branky: 9. Šural, 22. Costa. Rozhodčí: Jílek - Paták, Nádvorník. ŽK: Costa - Baroš, Jánoš, Magera, Kúdela. ČK: 81. Baroš. Diváci: 10 120

Bruska | 22.02.2016 12:01 Vstoupit do diskuze