roboACS | 12.04.2016 14:06

V neděli 10.4.2016 hrála Sparta od 19:30 hod. s Příbramí. Sparta, pokud chtěla stále pomýšlet na zisk mistrovského poháru musela vyhrát, protože Plzeň o den dříve vyhrála ve Zlíně 2:1. Příbram se po posledních špatných výsledcích potápí tabulkou a po sobotních zápasech konkurentů držela první nesestupové místo.

Sparta nastupuje bez zraněných Holka, Mazucha, Zahustela, Váchy a vykartovaného Frýdka.
Hned v úvodu utkání si všichni ještě jednou ač neradi zavzpomínáme na úvod utkání ve Villarealu. Stejně jako ve čtvrtek i v neděli udělal brankář David Bičík ve třetí minutě obrovskou chybu, když podcenil Šabalovu střelu ze šílené dálky - 0:1. Po páté v jarní části sezony prohráváme 0:1. Čtyřikrát jsme utkání dokázali otočit, pouze minule na Slovácku se to nepovedlo. Ale teď bylo před námi ještě skoro celých 90 minut a snad všichni na stadionu věřili, že dnes se to zase povede.

Sparta s mohutnou podporou kotle v zádech soupeře přišpendlila k vlastnímu pokutovému území a po 30 minutách hry to mohlo a mělo být 3:1. Jenže nebylo... David Lafata dnes neměl svůj den a šance co normálně proměňuje v neděli neproměnil. Lítalo mu to těsně okolo tyček. Je to škoda pro tým, ale i pro něj. Protože sešívanej Škoda momentálně nehraje, Ďuriš je zraněnej, Magera se na jaře ještě netrefil a tak má David znovu šanci získat titul pro krále střelců. V tuhle chvíli mu na prvního Ďuriše chyběli dva góly. Po třiceti minutách hry naše aktivita nějak opadla, další šance jsme si již nevytvářeli a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu 0:1. Nepískalo se, všichni stále věřili v obrat.

Úvod druhé půle tomu ale nenasvědčoval. Sparta stále měla míč na kopačkách, ale bylo to takové bezradné, bez pohybu, bez nápadu. Na držení míče ve středu hřiště se utkání nevyhrávají. Marek Matějovský si asi myslel, že hraje ragby a že se nesmí přihrávat dopředu, ale jen do stran nebo dozadu. Ještě jednou zahrozila Příbram, ale Bednářův gól nemohl platit pro jasný ofsajd. A pak už přišla první šance Sparty po pauze a vyrovnávací gól. Po centru Davida Lafaty se míč odrazil k Bořkovi Dočkalovi a chybu udělal i brankář Hruška -1:1. Letná bouří když rudé pyro hoří. Dáme ještě jeden posere se Plzeň. 7 tisíc diváků žene Spartu do útoku. Šance byli, ale pořád to bylo 1:1. Rozhodující gól padl až v 86 minutě. Naši hráči konečně zase předvedli rychlejší akci a po centru Tiemoka Konatého se konečně dnes gólově prosadil kapitán a kanonýr David Lafata - 2:1. Vyhráli jsme. Sice s odřenýma ušima, ale celkově určitě zaslouženě.

Před strašnou návštěvou pouze 7204 platících diváků jsme udolali Příbram a stále tak máme šanci na mistrovský titul. Ale já se ptám: Kde jste fanoušci? Chcete ten titul? Podobnou návštěvu bych očekával kdyby se ve stejnou dobu hrálo v outůčku rozhodující sedmé semifinále hokejové extraligy s Plzní. Ale to se nehrálo. Tak kde jste byli fanoušci?

Po utkání ještě vyhrávám rychlostní souboj o pár vstupenek do kotle na Bohemku i pro kamarády na Plzeň. Letnou opouštím spokojený z výhry, ale taky pěkně zmrzlej. Na protilehlé sice svítilo topení jako že funguje, ale že by hřálo se říct nedalo...

Zběsilé dubnové tempo Sparty pokračuje. Ve čtvrtek se pokusíme o zázrak proti Villarealu a ani v neděli nás ve Vršovicích nečeká nic jednoduchého.

Ale my chceme postup i titul. Proč? Protože SPARTA!

AC Sparta Praha - 1.FK Příbram 2:1 (0:1)

Branky: 66. Dočkal, 86. Lafata - 3. Šabala

ŽK: Costa - Štípek, Šabala, Zápotočný

Sparta: Bičík - Konaté, Brabec (57. Juliš), Kováč, Costa - Šural (82. Fatai), Dočkal, Mareček, Matějovský, Krejčí - Lafata (90. Čapek).

Příbram: Hruška - Zápotočný, Štípek (80. Laňka), Rezek, Mudra, Bednář, Šabala (90. Brandner), Divíšek, Pilík, Hnaníček, Tregler.

Rozhodčí: Proske - Hájek, Kříž.

Diváci: 7204.

roboACS | 12.04.2016 14:06 Vstoupit do diskuze