roboACS | 11.08.2016 16:40

V neděli 7.8.2016 hrála Sparta ve druhém kole epojištění.cz ligy v Teplicích, kde se nám dlouhodobě spíše nedaří. Na jaře 2014 nám prohra na Stínadlech znemožnila oslavit titul přímo na stadionu s hráči a i poslední květnový výlet dopadl neslavně. Remíza 1:1 byla další komplikací na nakonec neúspěšné cestě za titulem.

Odpoledne trávím s tátou slávistou v jedné sportovní hospodě na Proseku. Nečekaná remíza Plzně s klokanem potěšila. Naše automobilová posádka měla sraz v 16:30 na parkovišti před katastrálním úřadem v Kobylisích. Já měl trochu problém tu budovu najít a tak jsme odjeli se zpožděním asi 15 minut. Za vyprávění zážitků z cesty vlakem do Rumunska, jedné z tradičních výjezďaček, a popíjení pivka cesta příjemně utekla a tak jsme již hodinku před zápasem u stánku před stadionem. S mnoha dalšími Sparťany jsme sledovali davy lidí valící se ke stadionu.

Příjemné letní počasí, první zápas doma a atraktivní soupeř tyto tři faktory přilákali do hlediště přes 14 tisíc fanoušků. Nová světelná tabule sice trochu stávkovala a hlásila jen nějakých 8500 platících, ale nakonec si i ona dala říct a ukázala správné číslo. I náš sektor byl hodně solidně zaplněn. Pod vedením Zeba a bubeníka se náš kotel prezentoval celkem slušným supportem. Škoda, že se jako bohužel již tradičně, zase k fandění nezapojili všichni. I tak si myslím, že jsme byli hodně dobře slyšet. Nejvíce slyšet byl chorál Dej Sparta gól, zazpívali jsme si i naší hymnu se šálama nad hlavou a v závěru si lehce přisvítili.

Tradičně byl nejen v Teplicích problém s občerstvením v sektoru hostí. Jeden stánek, kde navíc obsluhovala jen jedna buchta, nestíhal. Na západ od nás nebývá zvykem aby fanoušek odešel ke stánku ve 40 minutě a po vystání fronty a sežrání klobásy se vrátil do hlediště až v 60 minutě...Domácí stále mají rozdvojený kotel. Sektor 15 se prezentoval nápisem, že by se rádi v příští sezoně podívali do Evropy a v závěru slušným množstvím pyrotechniky. Kotel na protilehlé se prezentoval jen občas solidním supportem. Ale můj názor je, že v květnu byli slyšet více.

Na hřišti se toho moc nedělo. Teplice i doma hráli hodně zataženě spoléhajíc na brejky. Po jednom z nich v první půli zvonilo za Koubkem břevno. Sparta dlouhodobě neumí hrát do plných a na začátku sezony se navíc pro mě nepochopitelně většina hráčů nepotkala s formou a tak když Lafata v úvodu střílel těsně vedle Bičíkovi branky, čekalo se na naší první střelu do prostoru tří tyčí až do 80 minuty. V závěru utkání jsme sice měli více ze hry a výhru bychom si zasloužili přece jen více než domácí. Jenže v největší naší šanci trefil střídající Zahustel jen tyč a tak utkání skončilo 0:0. Společně s Plzní tak i Sparta již ve druhém kole ztratila první dva body a ligu momentálně vede Mladá Boleslav.

V sobotu 13.8.2016 hrajeme od 20 hodin v Ďolíčku s Bohemkou a také nezapomeňte, že již pouze do pátku 12.8.2016 si můžete rezervovat místo v autobusu 12 hráče do Dánska. Více informací zde: Autobusem do Dánska!