sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Lafata na Jablonec umí (SPARTA - Jablonec, 4. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 23.08.2016 23:21

V neděli 21.8.2016 hrála Sparta domácí ligové utkání s Jabloncem. Po třech kolech byl Jablonec třetí a Sparta čtvrtá. Přesto jsme v utkání favoritem. Doma se nám dlouhodobě daří lépe než na hřištích soupeřů a Jablonci kvůli dohodě klubů a všelijakým zraněním chybí snad deset hráčů základní sestavy.

Tentokrát jsem vynechal tradiční před zápasové soustředění neboť jsem byl po delší době zase jednou určen jako vlajkonoš a chtěl jsem být zodpovědný a nedorazit zase pozdě. Na hrací ploše našeho chrámu bylo k vidění na dvacet vlajek různých fanklubů a skupin fanoušků a při hymně našeho klubu jsme to parádně rozjeli.

Bohužel to samé se nedalo říct o hráčích obou týmů. První poločas byl doslova tragický. V Dánsku nám nesvědčila role favorita a v lize zase hra do plných. Když budeme hrát proti týmu, který bude hrát otevřeně, tak nám zase nebude svědčit hra nahoru a dolu, případně nás soupeř zaskočí agresivitou. Už se v tom nějak nevyznám. Jaký fotbal nám tedy vlastně svědčí První půle tedy ani nemohla dopadnout jinak než 0:0.

Ve druhé půli se naši hráči po prostřídání začli trochu hýbat a z první střely na branku byl gól. A ten vstřelil, hlavou po Dočkalově rohu, kapitán Lafata, který tak konečně protrhl své dosavadní podzimní střelecké trápení. V 75 minutě vstřelil svůj první gól za áčko Sparty teprve devatenáctiletý talent Matěj Pulkrab a předvedl nevšední boxerskou oslavu u rohového praporku pod hodinami. Snad se brzy dočkáme i u našeho kotle! Na 3:0 zvýšil v závěru, po dobře kopnutém trestném kopu Frýdka, Lafata a potvrdil, že proti klubům, kde v minulosti působil se mu střelecky daří. Hodně gólů už schytalo Dynamo České Budějovice a teď už i Jablonec. Doufejme, že po angažmá ve Spartě již ukončí kariéru, případně půjde hrát někam do jihočeského přeboru za pivo a za párek! Konec 3:0. Jablonec za celé utkání předvedl naprostý prd a ani jednou nemířil mezi tři tyče. Náš mladý brankář Koubek tak ještě ani jednou v soutěžním utkání za áčko nelovil míč ze sítě. Už je to krásných 360 minut. Doufejme, že mu ta neprůstřelnost vydrží i ve čtvrtek...

Do ochozů letenského stadionu si našlo cestu 8336 platících. Ale žádný bengál to nebyl. Protilehlá byla úplně mrtvá. Prezentovali jsme se jen hromovým pískotem ns konci prvního poločasu. Nebýt kotle bylo by na stadionu ticho jako v kostele. Líbila se mi optická prezentace kotle s malejma vlajkama a pomocí nich udělaný dělený pokřik hlavně v kotli a za rozhodnutého stavu jednou i s protilehlou tribunou. Jen v závěru utkání bych místo, že chceme titul skandoval, že chceme postup, protože to je teď aktuálnější!

Neproběhla ani žádná velká děkovačka s kotlem, protože zatím není co slavit. Hoši! Teď HLAVNĚ POSTUP, aby bylo co slavit. A pokud možno s přehledem a bez nervů!

roboACS


AC Sparta Praha - FK Jablonec 3:0 (0:0)

Branky: 70. Lafata, 75. Pulkrab, 83. Lafata.

ŽK: Holek, Čermák, Lafata - Kubista, Mihálik

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, Kadlec, Costa - Šural, Dočkal, Vácha, Čermák (46. Pulkrab), Holzer (59. Juliš) - Lafata.

Jablonec: Hrubý - Kubista, Pernica, Kouřil, Hanousek - Hübschman - Mihálik (68. Štěpánek), Pospíšil, Trávník (90. Díl), Bazal (60. Končal) - Wágner.

Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Mokrusch.

Diváci: 8336.

Fotogalerie

ACS - Jablonec

Zasloužená, ubojovaná výhra 3:0. Sedmdesátiminutové dobývání jabloneckého betonu a pak tříbranková exploze. Urvali jsme to.
 

Diskuze k článku

Komentáře (1)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 7

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

6 1

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 1
góly: 3
ž. karty: 5
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Kadlec Václav

známka:

5 2

zápasy: 1
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  29

2.  Roonie.  Roonie.  22

3.  vapno23  vapno23  21

3.  kosta2  kosta2  21

3.  franc  franc  21

6.  Vavris  Vavris  20

7.  koste  koste  19

7.  Souky72  Souky72  19

9.  kozi  kozi  18

9.  mufety  mufety  18

9.  Wega  Wega  18

9.  thepanPavek  thepanPavek  18

9.  SpartanAdam  SpartanAdam  18

9.  Průcha  Průcha  18

9.  Gringo  Gringo  18

9.  MrSpartan  MrSpartan  18

9.  Vencano  Vencano  18

18.  DAPDO  DAPDO  17

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama