roboACS | 30.08.2016 04:00

V neděli 28.8.2016 nás los v rámci pátého kola ePojištění.cz ligy poslal do Dejvic na Julisku. Já to měl tentokrát tak trochu jako výjezd neboť jsem přijel z Říčan, kde jsem našel azyl u kamaráda po koncertu kapely Tři Sestry na Vyžlovce, kde jsem se zdržel až do velmi pozdních hodin a už nebylo jak se dostat do Prahy.

Podle statistik se nám proti Dukle výsledkově sice daří (vyhráli jsme 11 ze 12 utkání od návratu Dukly na prvoligovou scénu), ale herně to hlavně na Julisce nebývá žádná sláva. Před dvěma lety jsme tam prohráli 0:1 a loni jsme vyhráli 2:1 po hodně kontroverzním závěru utkání. Letos jsme v tropickém vedru sice vyhráli 2:0, ale žádná sláva to nebyla. Kdyby domácí hráči nebyli dřeváci mohli jsme úplně s přehledem po hodině hry prohrávat. Ale stáli při nás všichni fotbalový svatí. V první půli žlutý balet trefil tyčku a hned vzápětí mířil černoušek těsně vedle. To co zahodil v úvodu druhého poločasu Štětina snad ani zahodit nešlo...

Naši hráči působili unaveně, zase vázla kombinace. Nechyběla bojovnost, ale myšlenka ve středu zálohy. Momentálně prostě nemáme nějakého hráče, který by dokázal dát hře myšlenku a soupeře nějak překvapit. Chybí nám prostě takový ten klasický tvůrce hry. Náš vedoucí gól? Hrozná haluz! Tečovaná střela Martina Frýdka před Hroššem ještě zaplavala, ten si na míč sáhl, ale z brány ho nevytáhl. Celé to působilo velmi komicky, ale co vedli jsme a basta. O dvacet minut později byla naopak střela stejného hráče absolutně nechytatelná a znamenala naší výhru 2:0. Domácí mohli ještě v úplném závěru utkání snížit, ale to Tomáš Koubek nedopustil a tak nadále pokračuje jeho ligové neprůstřelnost. Gól v lize nedostal již 360 minut.

Já jsem si nedělní utkání užil ze sky boxu pod střechou tribuny. Jako celkem bych si to nechal líbit. Jako když sedíte doma u telky. Velmi pohodlné křeslo, stoleček, program zdarma, zápis o utkání s přehledem všech hráčů. Taky jsem se solidně napapal a napil. Je libo sýrové bagetky, kuřecí křidýlka, dobrou klobásku nebo snad štrůdl? K pití pivko ve třetinkových skleničkách. V prvním poločase nás hostesky přehlíželi a tak jsme si tam pro první kolo museli dojít sami, ale pak už se chudák holka nezastavila. Jen donesla jedno kolečko už jsme objednávali další. Po skončení zápasu jsme jí poděkovali že je šikovná. Volná místa hned vedle nás zaujali Jan Suchopárek s Lubošem Kozlem. Pivko nechtěli a Luboš tam byl ještě jako pozorovatel pro repre u18 aniž by asi tušil, že už za pár dní bude možná zase trénovat za tratí. Možná jsme mu měli dát něco do pití, aby se sešívkama byla pořád sranda!

Jinak se v tropickém vedru na té velké tribuně oficiálně sešlo 6243 diváků. Převahu měli samozřejmě Sparťani, ale jako obvykle nejvíc slyšet bylo těch pár lidí, co i na Julisce chodí do kotle. Plejáda chorálů tentokrát nebyla až tak pestrá jako obvykle, ale o to déle se těch pár chorálů zpívalo. Jednou se povedl dělený pokřik Sparta - Praha, jinak se zbytek tribuny příliš neprojevoval. Snad vyjma momentu, kdy Davida Lafatu střídal Lukáš Mareček. Za to byl Zdenda Ščasný fandy náležitě pochválen. Aplaus sklidil hrdina čtvrtečního pohárového utkání Kuba Brabec.

Teď je před námi repre pauza. Další utkání čeká náš klub až v sobotu 10.9.2016 kdy od 15 hodin hostíme Mladou Boleslav.

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky: 58., 78. Frýdek

ŽK: Kušnír - Frýdek

Dukla: Hroššo - Kušnír, Štětina, Smejkal, Podaný - Hanousek, Považanec, Tetour (68. Juroška) - Olayinka (82. Preisler), Beauguel, Čajič (68. Manzia).

Sparta: Koubek - Karavaev, Holek, Costa, Kadlec (70. Brabec) - Vácha, Frýdek - Zahustel, Lafata (68. Mareček), Šural - Juliš (80. Pulkrab).

Rozhodčí: Proske - Arnošt, Černý.

Diváci: 6243.

roboACS | 30.08.2016 04:00 Vstoupit do diskuze