sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Ostuda v Jihlavě (Jihlava - Sparta, 26. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 16.04.2017 18:45

Fotbalová Jihlava hraje nejvyšší soutěž teprve šestou sezonu (jedna sezona před lety, kdy jsme chtěli Plzeň v lize plus posledních pět sezon) a doposud nikdy Spartu neporazila. Ale každá série jednou končí. Jihlavští se první výhry nad Spartou dočkali o velikonočním víkendu v dubnu roku 2017.

Oba dva týmy se před utkáním nenacházeli v nějak extra komfortní situaci. Sparta je celé jaro tragická a nezlepšilo se to ani po další výměně trenéra. Jihlavští trenéra vyměnili před pár dny. Odvolaného Michala Bílka nahradil Josef Jinoch. Navíc domácí už věděli, že Příbram odpoledne porazila doma Karvinou 4:2 a že jsou tak momentálně na posledním místě tabulky. Ovšem zůstali tam jen pár hodin.

V sobotu 15.4.2017 panovalo nad republikou pošmourné počasí. Bylo zataženo až oblačno, teplota někde kolem deseti stupňů a občas pršelo. Tedy "ideální" počasí na fotbalový výlet na Vysočinu. Můj první po 4 měsících od před vánočního výjezdu do Milána. Ve složení tři dospělí a jedno dítě odjíždíme z Opatova v 17:30. Počasí se stále zhoršuje a po většinu cesty prší. Pouze při zastávkách na pumpách a u mekáče, jako by zázrakem přestává. Když už neprší tak pocitovou teplotu snižuje alespoň čerství vítr. V autě hrajeme karty, popíjíme pivko a moc se nám nechce ven. Ale před Jihlavou se situace trochu lepší. Černá mračna zešediví a neprší. Vy kteří víte, jak vypadá sektor hostů stadionu Vysočiny Jihlava jistě chápete naše obavy z počasí. Stadiony v naší republice se postupně lepší a i většina sektorů hostů už je krytá. Jednou z vy jímek je právě stadion v Jihlavě. Upřímně řečeno už si ani nepamatuji kdy jsme na fotbale naposledy pořádně promokly. Myslím že to bylo na Srbské v Brně?

Až nečekaně lehce se nám podařilo zaparkovat nedaleko od stadionu, lístky jsme už měli a tak ještě najít hospodu. Spartak měl zavřeno, ale po poradě s místními jsme zakotvili v hospodě Na Hliništi. Hospoda je obsazena domácími fandy i Sparťany. Popíjeli jsme 11 Ježek. Dalo se to pít.

Utkání začalo ve 20:15. Naší sestavu opět ovlivnili zdravotní problémy hráčů. Opět nemohl hrát Venca Kadlec a v průběhu utkání se mezi zraněné vrátil i Matěj Pulkrab. Ten má taky na jaře docela smůlu. V únorovém utkání proti Rostovu utrpěl vážné zranění oka. Teď další úraz hlavy...David Lafata hrál v záloze, Lukáš Mareček se posunul na stopera. I tak by kvalita Sparty, ještě do nedávna vážného kandidáta na titul, měla být jinde než kvalita týmu, který hraje o záchranu. Zranění rozhodně neomlouvají tu holomajznu, co teď hrajeme. Nebylo by zase lepší, jako na podzim, postavit hráče z týmu u19 místo borců, kterým se nechce bojovat za Spartu? Míč jsme sice drželi 64% herního času, ale hovno z toho. Vypracovali jsme si pouze jednu vážnější šanci. Ani Jihlava nic neměla. Porazili jsme se sami. Jak může brankář Tomáš Koubek rozehrát míč na hráče, kterého atakují tři domácí fotbalisté? 70% chyby Mária Holka jde podle mě za brankářem. Prostě další strašný utkání.

Jediné pozitivum včerejšího večera v Jihlavě bylo, že jsme v hledišti nezmokli a že v kotli hostů čepovali desítku. Jinak jsme ani nedokázali vyprodat kapacitu kotle, která je 350 lidí. Speaker s bubeníkem se to snažili rozjet, ale rozhodně se do fandění nezapojovali všichni. Po většinu utkání se fandilo pozitivně. I jsme si trochu přisvítili pyrotechnikou v barvách Sparty. V závěru se opět ozval pokřik o bandě čůráků a přes plot s kelímky od piva přeletělo i pár nadbytečných sedaček.

Pro ty co ještě věřili, že můžeme letos vyhrát titul je prohra v Jihlavě definitivním vystřízlivěním. V závěru ligy se budeme klepat o třetí místo. Ještě že i ta Boleslav je tragická. Ale pozor na Teplice, ty teď mají dobrou fazónu. Na štěstí jsou ještě o tři body dále než Boleslav. Máme to ve svých rukách, snad alespoň tohle zvládneme.

Příští neděli 23.4.2017 hostíme na Letné od 17:30 Plzeň. Upřímně řečeno ani vlastně nevím jakej výsledek si mam v neděli přát...

roboACS


FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 1:0 (0:0)


Branky: 47. Ikaunieks

ŽK: Karavaev, Vácha, Šural

Jihlava: Hanuš – Vaculík, Krejčí, Rosa (11. Zoubele), Urdinov – Fulnek, Hronek, Štěpánek, Batioja (90. Popovič) – Dvořák, Ikaunieks (79. Rabušic).

Sparta: Koubek - Karavaev, Mareček, Holek, M. Kadlec - Vácha, Sáček - Šural, Lafata, Konaté (76. Holzer) - Pulkrab (46. Zahustel).

Rozhodčí: Marek - Mokrusch, Antoníček.

Diváci: 4101.

foto: www.fcvysocina.cz

Diskuze k článku

Komentáře (9)

  Novinky na internetu
hrac

Plavsić Srdjan

známka:

7 0

zápasy: 1
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Dúbravka Martin

známka:

6 3

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Karavajev Vjačeslav

známka:

6 0

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kaya Semih

známka:

5 9

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 8

zápasy: 1
góly: 3
ž. karty: 0
č. karty: 0

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2017 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama