Jumbo1 | 26.05.2017 08:49

K poslednímu domácímu zápasu nepovedené sezony Spartě přisoudil los Votroky z Hradce Králové. Zápas to ale přece jen byl do jisté míry slavnostní, slavilo se sto let působení Sparty na současném stadionu. Při předzápasovém programu byl totiž vyhlašován zápas století na Letné, který ve speciálním hlasování vybrali fanoušci. Vítězem se stal zápas mezi Spartou a Barcelonou z nultého ročníku Ligy Mistrů, který Sparta tehdy vyhrála 1:0, když ho rozhodl legendární Sigi. Ten také převzal spolu s dalšími několika člena základní sestavy (jména si bohužel přesně nepamatuji, Frýdek, Mistr a několik dalších) ocenění v podobě modelu stadionu. Ten si ostatně teoreticky mohou koupit i fanoušci, ale jednak jich je údajně jen 100 ks, a jednak stojí bratru 4990,- Kč, takže to ne.

Po vyhlášení klasický program, hymna, vlajky a může se jít na to. Návštěva tristní, na to že budeme další dva měsíce bez fotbalu je těch 8234 lidí dost málo, ale na druhou stranu chápu některé jedince, kteří v takovéto sezoně nemají na fotbal ani chuť, a jdou radši třeba do Prčice, nebo do Chuchle apod. Z mého pohledu naštěstí snad poslední zápas Petra Rady na trenérské lavici Sparty (ostatně noviny jsou plné informací o prý novém trenérovi Sparty z Itálie, no zahraničního kouče bych bral), všechno připraveno, může se začít.

Na tribuně, kde sídlí domácí kotel, spuštěna velká prezentace „Letenští“ v klubových barvách, moc pěkné to bylo. Míchání sestavou pokračovalo, jsem zvědav, kdy tohle skončí, Karavajev na stoperu, nicméně v sestavě Zahustel a na poslední minuty i Martin Frýdek. První příležitost měli hosté, ale nedali, a pak už udeřila Sparta. Míč se ve vápně dostal ke Kadlecovi, a ten z otočky skóroval, taky po dlouhé době - 1:0. O sedm minut později už to bylo o dva, když nahrával opět Vatajelu, a tentokrát z otočky střílel Šural - 2:0. V poločase už se pak nestalo nic mimořádného, a tak se šlo na přestávku s dvougólovým vedením.

Po přestávce, kdy Hradec dvakrát střídal – hrál ostatně o život, průběžné výsledky po půli znamenaly hradecký sestup, se toho moc nezměnilo. De facto hned první střela Sparty skončila opět v hradecké brance, Šural přiťukl Lafatovi, a ten dal 15. gól v sezoně. Zůstává tak na tom stejně jako slávista Škoda, oba jsou v čele tabulky střelců. Bylo de facto po zápase, a tak se fanoušci baví po svém, někdo odpalováním pyra, někdo sledováním výsledků ostatních zápasů. Plzeň dlouho hrála v Brně 0:0, gól dala až z poslední akce zápasu, což vyrvalo z rukou mistrovský pohár Slavii, tedy minimálně do dalšího kola. Slavia totiž podle předpokladů vyhrála v Boleslavi, ale prozatím jí to není nic platné.

Škodolibou útěchou pro některé může být, že v případě, že by se mistrovský pohár stěhoval do Edenu, bude ho Slavia přebírat na Strahově, navíc zpola uzavřeném, neboť v Edenu původní vlastník stihl nasmlouvat koncerty. Nic to ale nemění na faktu, že sezona z pohledu Sparty se hrubě nepovedla, postup ze skupiny EL ten dojem nevylepšil, a závěrečný zápas na Slovácku už je o ničem, takže ten ho nevylepší taky.

Nezbývá než si do další sezony přát pořádného trenéra, slušné posily, málo zraněných, a větší zaujetí hráčů pro Spartu, to mi dost často letos na trávníku chybělo. Pak se snad můžeme vrátit na pozice, kde jsme zvyklí být, protože třetí místo já neberu – ale permici na další sezonu si samozřejmě koupím, protože Sparta...