Energetik | 18.04.2005 16:41

Půlrok se s půlrokem sešel a zase zde bylo derby, kdy se naši rudí koně setkali v přímém souboji cirkusem Eden, tohoto času hostujícímu na Strahově. Příprava byla u všech Sparťanů jistě pojata velmi zodpovědně a tak i já jsem šel již v pátek oslavit v posledních letech jistý jedno či troj bodový zisk. Proto jsem s radostí kvitoval místa na zastíněné části hlavní tribuny.

Již před zápasem bylo jisté, že jako vždy bude dominovat Sparta. V hledišti se sešlo jak je již dobrým zvykem na Strahově více Sparťanů než příznivců sešívaného mužstva, což se zejména markantně projevilo při vstřelených gólech. Ale začněme po pořádku. Naši hoši se do zápasu dostávali pomaleji a nechali sešívky trochu hrát a z toho plynuly dvě šance, které naštěstí minuly Blážovu branku. Pak ale již začala jednoznačně dominovat naše Spartička. Sílící převaha se projevila ve 22. minutě, kdy Poborský doklepl téměř jistý Junův gól do branky a Sparta se zaslouženě dostala do vedení. Karel po tom hned dostal žlutou kartu, když po vstřeleném gólu dal průchod emocím, čemuž se nebylo co divit, gól padl pod slávistickým kotlem, který na něj hanlivě pokřikoval... Do konce poločasu hrála jenom Sparta a sešívky byly rády za to, že nedostaly další branku. Za zmínku pak stojí střet Kozáčika s Medunou, po kterém byl náš útočník ošetřován.

Do druhé půle nastupuje Sparta s chutí a sešívky se mají co otáčet, aby se ubránily. Bohužel další branka nepadá, přesto je tlak místy drtivý a co někdy naši útočníci nepromění, nad tím zůstáva rozum stát. Byly tam určitě takové tři, čtyři super šance, ale žel bohu gölem neskončily. Za zmínku určitě stojí i Rudé peklo v podání naších ultras, kteří světlicemi jako každoročně zničily sešívkám tartanovou dráhu. Slávisti by se měli poučit a vždy ten tartan něčím pokrýt jako ochranu před světlicemi. Navrhuju například sešívanou vlajku, či něco podobného... JKe konci zápasu se na hrot dostal i mág minulého derby Jirka Homola a kdyby dal, tak by byl superslavný, měl tam jednu úplně mega šanci, ale nedal. Naopak pět minut před koncem po sabotáži obranné práce v našem malém vápně srovnal na 1:1 Piták. A tak Sparta doslova darovala našim rivalům bod. Slávie již není co bývala, je to naprosto průměrný klub, kterému snad ten bod pomůže ke klidné cestě do středu tabulky. Berme to jako
určitý dárek od silného a movitého týmu, jakým Sparta bezesporu je. Ostatně o tom, kde se nacházejí sešívky svědčí i to, že pro ně byl bod výhra a pro nás ztráta a že po jejich výkonu a spíše náhodném bodu hrála na jejich vypůjčeném stadionu píseň We are the Champions...