Energetik | 26.09.2005 08:35

Vrátil jsem se domů, koukám na teletext a čtu toto vyjádření. Jarda Blažek předstoupil před novináře se slovy, že celá kabina stojí za jejich bývalým kapitánem Karlem Poborským... Válka tedy začala.... Již průběh dnešního zápasu leccos naznačoval. Mám-li vystihnout fragmenty, které tomu všemu naznačovaly, tak je třeba v první řadě říct, že výkon našich borců dneska nebyl opravdu optimální. Sparta hrále dle mého názoru bez nasazení, chyběla vůle dotlačit míč do brány, ba co víc, chyběla vůle udělat nějaké dobré akce vedoucí k tomu, aby naše Spartička zase vyhrála. Bylo to bez šťávy a tak návštěvník zápasu musel mít pocit, že prostě hráči nechtějí. To jsme ještě nevěděli, že tomu tak opravdu nejspíš je.

Určitě se dalo čekat, že to nebude lehký zápas. Náš web a web Ultras Sparta vyzýval k protestům za vyhozeného kapitána Karla Poborského, což předznamenalo určitou napjaotou atmosféru. Očekávání se splnilo do toho nejposlednějšího puntíku. Od začátku se stadióném linul pokřik Hřebík ven, Křetínský ven! Většina fanoušků přišla v černém a dala tak najevo svou podporu bývalému kapitánovi. Ve třicáté minutě prvního poločasu dokonce celý kotel a pak asi tak třetina stadiónu opravdu svá místa opustili, aby tak odchodem na ochozy stadionu vyjádřili svou podporu Karlovi. To už byl ovšem stav 0:1. Po neuvěřitelné minele v obraně a pak i chybce Jardy Blažka se ostrava díky Papadopulosovi dostala do vedení. Když již byla většina na ochozech, tak Ostrava přidala druhý gól a v podstatě bylo hotovo. Ve druhé půli byla Sparta více než bezbranná a Ostrava si svůj náskok v pohodě uhlídala. Nebyla to ta naše Sparta, která by se snažila alespoň vyrovnat. Byla to Sparta odevzdaná a tak nebylo divu, že většina fanoušku opět volala: My chceme Spartu! V nepřátelském duchu vůči vedení a trenérovi Hřebíkovi se i zápas dohrál. I kdyz bylo namále, ke konci druhého poločasu se zápas musel na chvíli přerušit kvůli vhozeným dýmovnicím na plochu. Vše opět na protest vůči současnému trenérovi a vedení.

Nemá cenu nadále komentovat dění na hřišti, protože v podstatě není ani co komentovat. Zápas se hrál v nezvyklé atmosféře, která v našich podmínkách snad ještě ani nebyla a hráči evidentně nebojovali. Přesto na konci zápasu všichni aplaudovali hráčům, kteří šli i přes tuto potupnou prohru poděkovat divákům. I to leccos znamenáa vlastně to i předznamenalo věci příští. Svědčilo to o tom, že hráči tak úplně nestojí za trenérem. Hřebík nemá lehkou roli a dnešní den pro něj bude velmi těžké ustát. Ostatně bude jednat s Křetínským o jeho dalším osudu. Podle mě to nemá dále zapotřebí. Pokud odstoupí, tak se možná uleví všem. Především jemu, ale i fanouškům, možná i hráčům. Pokud ne, pak tu bude velký problém. Celá kabina se totiž postavila za svého kapitána Karla Poborského. Výše zmíněné vyjádření, které novinářům přednesl Jarda Blažek se možná dalo tak trochu očekávat, ale realita přeci jen zaskočila. Není zvykem, aby takto hráči defacto veřejně vystoupili proti trenérovi. Co se teď dál bude dít? Hráči dali najevo, že jsou v podstatě proti trenérovi. Pokud ten odstoupí, nebo bude odvolán, tak vyhrají hráči. Ale to popře předchozí prohlášní vedení, že pevně stojí za trenérem a ten tu má dlouhodobou smlouvu - větší prostor pro práci. Pokud by chtěli dostát svým slovům, tak je to slepá ulička. Pokud neodstoupí, tak dokáže snad vedení vyhodit všechny hráče? Všechny hráče, kteří dle vyjádření Blažka stojí za bývalým kapitánem? Jiná možnost by asi nebyla, těžko říct. Další dny, možná hodiny, ukážou co se bude dít. V každém případě je to dost svízelná situace, hlavně pro nás fanoušky.

Co nás tedy čeká je teď těžké odhadnout. Vše se bude odvíjet od toho, zda trenér Hřebík nadále zůstane, či nikoliv. Čeká nás LM a s ní další výbuch? Nebo nás čeká nový trenér? Ať tak či onak, přejme si, ať se vše vyřeší hlavně pro dobro naší Sparty!