Bombito | 20.11.2005 15:00

Na včerejší ligový zápas naší Sparty si našlo cestu na letenský stadión pouze 3 150 diváků. Přitom náš skvělý a neomylný víceprezident JUDr.D.Křetínský si předsevzal, že udělá vše proto, aby na domácí zápasy chodily 15 ti tisícové návštěvy. Tak se tedy ptám, pane doktore, kde je těch zbývajících 11 850 diváků? Co jste udělal proto, aby přišli? Jaká byla prezentace zápasu v médiích? Snížil jste zbytečně vysokou cenu vstupného? Je opravdu sobota tím nejlepším hracím dnem v Praze, i s ohledem na úterní zápas LM v Amsterodamu? Jsou sedačky na tribunách čisté, nebo je lepší přijít s hadrem v ruce?

Je vidět hrací plocha ze všech míst na tribunách, nebo je nutné sedět až v sedmé řadě, aby bylo vidět přes reklamní panely okolo hřiště? Jsou diváci zvěř, aby museli sledovat zápasy skrz mříže? Je kvalita občerstvení na žádoucí úrovni? Klobásy propečené, skutečné pivo vychlazené a stolky čisté? Je nabídka zboží ve sparťanském shopu skutečně hodná jména Sparty, nebo se tam válí „ležáky“, o které není zájem? Je tato prodejna otevřena i po zápasech, aby si lidé mohli nakoupit i při cestě domů? Jak spolupracujete s fanoušky, kteří jsou ještě ochotni přes výše uvedené nešvary na stadión přijít? Děláte pro ně vůbec něco? Nebo jste jim vyhlásili válku? Pár idiotů zabučí na hráče tmavé pleti, ale potrestáni jsou všichni diváci! Co dělá pořadatelská služba, co dělají policisté, co dělá bezpečnostní útvar klubu? Proč ještě nebyl odhalen jediný fanoušek, který se projevil rasistickými urážkami? Vždyť jsou to stále titíž lidé. Proč mám já trpět za tyto jedince? Ještě mnoho dalších otázek mě napadá, ale to bych nosil dříví do lesa. Jsou to problémy letité, se kterými se stále nic nedělá, jen se o nich diskutuje. Myslím, že doba keců je za námi, je třeba jednat. Jednat rychle a s rozmyslem, protože může přijít doba, kdy nepřijde na zápas Sparty ani těch zoufalých 3 150 diváků. To jsem psal jen o těch „nefotbalových“ problémech. Těch sportovních máme také pěknou řádku. Proč stále nemáme odborníka, který by vedl klub po sportovní stránce. Pan víceprezident fotbalu rozumí asi jako já temelínské elektrárně. Proč jsou bývalí sparťané v jiných klubech a v našem realizačním týmu se to hemží slávisty? Jsou tam nasazeni jako pátá kolona? Ale už lamentování nechám, zbytečně se rozčiluji.

Po reprezentační přestávce, kdy se naši borci dokázali dvakrát popasovat s nebezpečnými Nory a postoupili po dlouhých šestnácti letech na mistrovství světa, jsme opět vyrazili na Letnou. Čekal nás soupeř, který dokázal v loňské sezóně Spartu dvakrát porazit, ambiciózní M.Boleslav. Tradičního předzápasového soustředění v restauraci U spravedlivého Pučka se nás sešlo dost. Všichni jsme se už nemohli dočkat dalšího zápasu naší milované Sparty, která v tomto týdnu oslavila své 112. narozeniny. Také my jsme jí chtěli poblahopřát. Pojedli jsme, popili jsme, prodiskutovali současnou situaci a v půl páté jsme natěšeni vstoupili do ochozů našeho chrámu. Prázdné tribuny - byly to první, co člověka napadlo. Proč fanoušci Sparty nepřijdou podpořit své oblíbence? Kde je ta středeční fotbalová eufórie? A jsme zase na začátku. No nic, musíme to zachránit my, věrní!

Tentokrát tleskáme Janu Tennerovi. Tento bývalý obránce Sparty oslaví za pár dní neuvěřitelné šedesátiny. Sparta opět v pozměněné sestavě. Místo Lukáše Zelenky nastupuje od 1.minuty Ondřej Herzán. Na Zelího se sice dívám raději, ale Ondra si mne udobřil výstavním gólem. V útoku trápící se Libor Došek a „čahoun“ Maty.

Od úvodní minuty jsou hosté lepší, rychlejší a hlavně agresívnější. Jarda Blažek naštěstí má svůj lepší den a několikrát zachraňuje v posledním okamžiku. Ve 24.minutě kope Sparta roh, brankář hostí Miller špatně vyběhne a Libor Došek dává temenem hlavy, krkem nebo zády gól. Bystřejší a pozornější divák si správnou možnost může vybrat. Konečně zase Sparta jednou vede. Jenže ouha, po několika minutách, po tvrdém ataku Jardy Blažka hostujícím útočníkem dává Simr do prázdné branky vyrovnávající gól. I přes velké protesty J.Blažka a kapitána Petráše gól platí. Nerad si stěžuji na rozhodčí, ale to, co ukázala včerejší trojice, to bylo do nebe volající. Nechci a nebudu tvrdit, že poškozovali Spartu úmyslně, oni to prostě neumí. Jejich výkon byl tragický. Stejnou situaci jako při brance hostí hodnotil na druhé straně jako útočný faul a údajně na otázku M.Petráše, jaký že v těchto situacích byl rozdíl, odpověděl, že žádný. Nepotrestal Jardu Blažka za vražení do vlastní osoby a za chvilku dal žlutou kartu Petrášovi, kterého napadl hostující Matějovský. Do druhé půle místo nevýrazného Matyho nastupuje Míra Slepička a kupodivu hra Sparty se lepší. Do trestného kopu Tomáše Poláčka skrz trestné území se nikdo netrefí a z centru se najednou stává gólová střela. Všichni jsme překvapení, nejvíce ze všech hostující gólman. Opět vedeme, hurá! Sparťané zahazují obrovské šance, na druhé straně Jarda Blažek zachraňuje při šancích hostů. Gólovky Herzána nebo Slepičky se prostě dávat musí. V 67.minutě napíše omluvenku za předchozí výpadek Ondra Herzán. Libor Došek přiťukne, on trefí a míč nabere tu správnou adresu: šibenici Millerovy branky. Nádherný gól. Vedeme 3:1 a utkání spěje po dlouhé době do vítězného konce. Několik střídání, několik šancí na obou stranách a v 89.minutě kontaktní gól Pecky po chybě naší obrany. Naštěstí za pár okamžiků přichází ta nejlepší odpověď. Lukáš Pittbul Zelenka vyšle do úniku Zdeňka Pospěcha, ten vnikne do vápna a přihrává Mirkovi Slepičkovi před prázdnou branku. Ten nám konečně může ukázat své salto. 4:2 !!! Za svůj včerejší výkon si pochvalu zaslouží, hrál dobře. Snad už konečně začne snášet gólová vajíčka, čekali jsme na ně dost dlouho.

Zajímavé utkání, zlepšený výkon Sparty, nejhorší na krásném trávníku byli rozhodčí, „neoblíbenci“ ve sparťanském dresu dali čtyři pěkné branky, slušně zaplněný kotel hostí, jen ta zima mohla být menší. Doufejme, že konečně přichází obrat k lepšímu. Těch porážek už bylo letos dost. Uvidíme, bohužel jen v televizi, jak si naši borci povedou v krásné Aréně v Amsterodamu. Ale do Zlína, tam už zase pojedeme. V sobotu odjíždíme! A vy?

Bombito | 20.11.2005 15:00 Vstoupit do diskuze