Gabra | 04.02.2006 16:30

Po devadesáti minutách, které rudým barvám přinesly vítězství 3:0 v přípravném zápase proti Nitře, se konala tradiční tisková konference, na níž jako první předstoupil před novináře trenér Griga, který nijak neskrýval fakt, že to byl fotbal dvou rozdílných poločasů. Předvedená hra se mu v prvním poločase moc nelíbila, chyběl důraz a někteří hráči nehráli to, co měli. Po poločasové domluvě už to ve druhém poločase vypadalo o mnoho lépe.

Jako nejlepší hráč zápasu se mu jevil Kóňa, který dnes vstřelil krásný gól do sítě Nitry. I přes vysokou výhru trenér říkal, že některé herní situace nebyly vyřešeny ideálně, zvláště v první půli, a pevně doufá, že do začátku ligy se to ještě zlepší. Velice chválil nového hráče Tomáše Řepku, který spolehlivě dirigoval obranu. Na otázku novináře, zda se chystá ještě nějaké zúžení kádru odpověděl, že počítá s dvaceti hráči do pole plus tři golmany a po uzdravení Ondřeje Herzána bude soupiska obsahovat 24 jmen. O sestavě na první jarní zápas podle jeho slov stále ještě není rozhodnuto. Do sestavy může zasáhnout ještě několik marodů včetně obránce Václava Drobného, který podával v přípravě velmi pozitivní výkony. Podle Grigy někteří hráči podlehli atmosféře, kterou vyvolali přítomní novináři a hlavně tři tisícovky diváků. Trenér byl velice potěšen takovým zájmem fanoušků a doufá, že budou v hojném počtu chodit i na ligu.

Po delším čekání se na tiskovku dostavilo i několik hráčů. Jako první přišel Tomáš Řepka. Ten si pochvaloval spolupráci v obraně s Hanekem. I Tomáše potěšil velký divácký zájem, který opravdu nečekal. Na otázku sportovního redaktora ze Slovenské televize zda si nemyslí, že Nitra byla snadným soupeřem, odpověděl, že v žádném případě. Řepka byl velice hrdý na to, že mohl dnes před diváky vyběhnout s kapitánskou páskou na ruce, ale je mu jasné, že po uzdravení Tomáše Sivoka mu pásku opět předá. Dalším hráčem, který se na tiskovku dostavil, byl střelec třetího golu a bývalý hráč Nitry Tomáš Kóňa. Většina dotazů směřovala na to, jak se mu hrálo proti jeho bývalým spoluhráčům. Jeho odpověď zněla: " Na hřišti neznám bratra a nebál jsem se jít do tvrdého souboje, ale měl jsem takový zlý pocit, že hraju proti svým." Nový ředitel pro komunikaci Lukáš Přibyl přivedl do press centra ještě další hráče, mezi nimi i uzdravujícího se kapitána Tomáše Sivoka. Tomáš byl velice potěšený svým návratem na trávník před sparťanské fanoušky. Byl velice vděčný za to, že si mohl zahrát posledních dvacet minut. Návrat na zelený pažit plánoval již na soustředění ve Španělsku, ale terén k tomu nebyl přizpůsobený. Zápasovou zátěž bude nyní nabírat v zápasech B-týmu. Zcela fit a připraven nastoupit na ligový trávník chce být v průběhu března.

Po zimní přípravě je vidět markantní zlepšení oproti podzimu v obraně i v útoku. Dalším testem pro naše hochy bude souboj proti Górniku Zabrze, který se uskuteční v sobotu 11.2. od 14:30 v Toyota Areně. Je to poslední přípravný zápas před začátkem jarní části ligy, a proto přijďte všichni Spartu podpořit!

Gabra | 04.02.2006 16:30 Vstoupit do diskuze