Cappy | 04.02.2006 18:06

Narvaná 25. Už mi to scházelo. Konečně jsem se zase po měsíční pauze vydal na Letnou, neboli do Toyota Areny. Pár zastávek z promrzlé Vltavské a už vystupuji před náš chrám. Na přípravu se na první pohled vydalo docela dost lidí, stačí se podívat na frontu u vchodu 1. Lístky jsem měl naštěstí nachystané u zákaznického centra. Vzhůru na stadión. U stánku s občerstvením potkávám kamarády a vyrážíme někam k H44. Stadión není zdaleka zaplněný a tipuji tak 800-1200 lidí.

První poločas začíná, obrana je jistá, záloha taky předvádí solidní výkon, kromě pár chybek, ale co předvádí Došel vpředu, to je teda děs. Měří okolo 2 metrů a nevyhraje jedinou hlavičku,natož umí běhat. Hrůza. Naopak skvěle se projevuje Zábavník, Kóňa, Matušovič a Řepka. Na Jardu Blažka skoro nic neproniká, takže si moc nezachytal. Je to už asi omýlané, ale Řepka je spasitel naší obrany, nic nevypustí, hraje s jistotou a protihráči z něho mají respekt. Kóňa je všude, hýří energií a rozdává krásné přihrávky. Avšak první poločas končí 0:0 a hráči za potlesku odchází do kabin.

Už při vchodu na stadión jsem se těšil na klobásku, ale když jsem vyšel ze sektoru uhodila mě do očí obrovská fronta k jednomu stánku s občertsvením, to snad organizátoři počítali jen s 200 diváky? Nakonec končím v McDonaldu a nestíhám prvních 10 minut, zrovna, když Řepka dává gól z rohu.

Hra ožila a za chvíli je proti Nitře pískaná přísná penalta, kterou s přehledem Kisel proměnuje a balón uklízí k levé tyči. Kotel skanduje Karolovo jméno. Sparta má jasnou převahu a začíná se docela fandit. A po chvilce začíná Sparta tvale obléhat velké vápno Nitry, Kóňa dostává přihrávku,zpracuje si míč a vystřelí asi metr za vápnem a nádherně trefuje levou šibenici brány hostů. Fanoušci jsou ve varu a tleská je ještě dlouho po gólu. V 72.minutě se dostává na hřiště Tomáš Sivok za snad jěště bouřlivějšího potlesku. Tomáš mává fanouškům a zapojuje se aktivně do hry. V 89. minutě netrefuje Zábavník zcela prázdnou bránu, ale to už nic nemění na jasném a zaslouženém vítězství Sparty. Jsem spokojen, hlavně s druhým poločasem.

Diváků se nakonec sešlo 3068, což se mi zdá divné. 3068 diváků zaplní stadion do úplně jiné míry. Každopádně slušná návštěva na přípravný zápas. 11.2. se koná poslední zápas před nejdúležitějším zápasem jara s Libercem a to proti polskému Górnik Zabrze. Ať se nás tam setká co nejvíce. A ještě více na Liberci, ideální by byl plný stadion! Sparta musí vyhrát!