Celticgirl | 31.08.2006 09:23

Jako by počasí chtělo naznačit, co nás má čekat.. Celou cestu do Dvora Králové bylo zamračeno, ve Dvoře dokonce pršelo. Místní využili velkého zápasu k oslavě sta let fotbalu ve městě a udělali dobře, protože na zápas přišlo 3750 diváků, což by za normálních okolností nikdy nepřišlo, také díky tomu, že počasí moc nepřálo. Sparta, ač v krizi, je stále velkým lákadlem pro fanoušky.

Sparťanů moc nepřijelo, ale plno místních Spartě fandilo. Hlavně skupinka malých capartů, kteří celý zápas povzbuzovali jako o život. V hledišti panovala přátelská atmosféra, až na hlouček místních fans, kteří asi čtyřikrát hodili na hřiště dýmovnice a řvali při tom Smrt Spartě, což zřejmě stařík před námi neslyšel, nebo nechtěl slyšet, protože se na nás otáčel, že naši fanoušci dělají bordel.. Ač se prohlašoval za Sparťana, celou dobu do nás ryl a při každé špatné nahrávce našeho hráče se k nám otáčel a culil.

Samotný zápas přinesl spoustu nových poznatků. Nemusíme se bát, že se Blažek zraní. Na jeho místě máme vyrovnaného, ne-li lepšího brankáře Tomáše Grigara, nebýt jeho, tak po pěti minutách Sparta prohrávala dva nula. Domácí totiž na Sparťanské vlítli jako uragán, snažili se napadat, směrem dopředu byli velmi nebezpeční. Jestli to bylo tím, že měli tak dobrou útočnou fázi, nebo tím, že naše obrana byl jakýsi průchoďák, to si po tomto článku domyslí každý sám. Jisté je to, že hned na začátku domácí spálili dvě tutovky, to když je Grigar vychytal, ačkoliv musel čelit „samostatnému nájezdu“. Naštěstí v šesté minutě dal Matušovič první gól a pak už naši předváděli jeden útočný výpad za druhým. Přesto se domácí dostávali občas do útoku, leč stále bez gólového efektu. Do půle přidali branky ještě po hezkých akcích Došek a Kisel a už to vypadlo, že je rozhodnuto. Za první půli jsme viděli to, co za celou sezonu ne.. jen nás děsila obrana, zvlášť stoperské duo Řepka – Drobný bylo tragické.

Do druhé půle se šlo beze změn na naší straně, domácí vystřídali ještě na konci první půle, kdy zraněného hráče vystřídal Otradovský. Což bylo velké posílení! Tento hráč za nedlouho snížil na 3:2, utíkal obraně jak chtěl a obě své šance chladnokrevně využil. Tohle domácí povzbudilo, leč za pět minut dal další gól Matušovič a pak už se zápas víceméně dohrával. Do konce skóroval ještě Došek a mohlo se jít do kabin.

U domácích se v zápase projevilo, že jsou přeci jen někde jinde.. Útočná fáze výborná, rychlý přechod do útoku a spousta individuálních akcí, které měly úspěch hlavně mezi diváky, obrana však velice špatná. Totéž se dá říct o našem mužstvu, šancí jsme si vytvořili tolik, že to klidně mohlo skončit 8:5, pokud bych brala i tutovky domácích.. Fotbal se musel divákům líbit, avšak nás by měl varovat. Protože to, jak si hrál divizní mančaft s naší obranou, zejména se stopery, nelze přehlížet. Bohužel tragicky zahrál ten nejzkušenější, Tomáš Řepka. Když chtěli domácí jít sami na brankáře, raději to brali přes něj, protože byla vysoká úspěšnost toho, že se jim to povede.. Drobný dělal také minely, jednou dokonce přímo namazal na protiútok, nejspíš to bylo tím, že je ještě nerozehraný. Krajní obránci nehráli špatně, Zdeněk Pospěch dokonce zahrál dobře, bylo přesně vidět, co mu prostě sedí, vzadu si své splnil a ještě si nabíhal a centroval jako o život.

Nejspíš to bylo poslední utkání pod koučem Grigou, což usuzuji především z jeho smutného výrazu a z toho, že za celý zápas se ani nehnul, ani neprojevil žádné emoce, občas koukal do země a po zápase ihned mašíroval do kabin, odkud poté utekl třetím vchodem a ani se nepodepsal. Za celý zápas dokonce ani nevystřídal. Byla vidět naprostá odevzdanost a myslím, že nebylo fér od vedení ho tam posílat, protože akorát trpěl, pakliže ho chtějí odvolat, což se podle Standova chování dá očekávat, tak to měli udělat před zápasem a měl tam jet asistent, protože tímto Griga akorát trpěl a ani hráči nemohli mít dobrý pocit z toho, co se „děje“ na lavičce. Je-li to opravdu tak, že odchází a přichází jiný kouč, chtěla bych mu poděkovat, že i přesto, že jsme se nacházeli ve špatné situaci, přijal nabídku Sparty, ačkoliv chtěl meditovat v Indii. Pravda, z výsledků nikdo není nijak nadšený. I tak bychom ale měli poděkovat kouči, který se nebál pomoct a který jednal srdcem – sparťanským, když se rozhodoval, jestli vzít nebo nevzít. Doufejme, že najde jiné angažmá velmi brzy a že se jednou do Sparty jako zkušený kouč vrátí a bude mít úspěchy. Protože tento neúspěch nebyla jen jeho chyba, ačkoliv má za hráče zodpovědnost. Stando, díky a hodně štěstí!

Celticgirl

TJ Dvůr Králové nad Labem - AC Sparta Praha 2:5 (0:3)

Branky: 57. a 63. Otradovský - 4. Matušovič, 16. Došek, 40. Kisel, 68. Matušovič, 82. Došek
Rozhodčí: Racek
Diváci: 3750

Sestava Dvora Králové: Tomek - Král, Kruliš, Holub, S.Ježek - Kilevník (78. Huňák), Jeník (42. M.Otradovský), Kašajík (72. Židík), Míl - Samek, Brendl

Sestava Sparty: Grigar - Pospěch, Řepka, Drobný, Kopic - Kisel, Kóňa, Sylvestre - Matušovič, Došek, Šimák. Trenér: Griga

Celticgirl | 31.08.2006 09:23 Vstoupit do diskuze