Energetik | 15.10.2006 23:04

Tři góly během první půlhodiny! Tolik člověku stačí k absolutnímu štěstí a krásnému završení příjemného víkendu. Sparta dnes hostila na Letné celek Baníku Ostrava. Hrálo se pod světly, v zajímavém večerním čase, v celkem ucházejícím počasí, zkrátka téměř vše hrálo do karet tomu, aby na Letnou dorazila opět více než desetitisícová návštěva. Nakonec dorazilo téměř patnáct tisíc diváků, i proto, že fotbalová Sparta konečně začala spolupracovat s hokejovou Spartou a připravila tak fanouškům zajímavou akci v podobě volných vstupenek pro návštěvníky podvečerního hokejového utkání proti Vsetínu. A byl důvod k radosti! Hokejová Sparta smetla Vsetín 6:1 a ta naše fotbalová zase smetla Baník Ostrava 3:0! Hrál se navíc bojovný a pohledný fotbal ve skvělé atmosféře. A tak jsem měl ze Sparty po delší době zase prostě radost!

Sparta do utkání vlétla a již od začátku měla převahu. Bylo vidět, že naši hráči mají po reprezentační pauze do hry chuť a chtějí své fanoušky potěšit, což se jim samozřejmě povedlo. Do sestavy naskočila nová posila z Jablonce - uprchlík Hušek a musím říct, že si nevedl nejhůře, naopak se zdá, že by v něm Sparta mohla mít opravdu posilu. Na lavičce zůstal kupodivu Sylvestre a v útoku naskočil po delší době Jun. V 18. minutě se naplněný stadion dočkal první gólové radosti, byť skórovali chachaři. Hoffmann si tam šoupnul ukázkového fíka po centru Juna. Určitě stojí za zmínku, že Hoffmann bude expertem na vlastní góly, protože si tam letos loupnul už druhého vlastního ;-) Za deset minut doslova školácky chybovala obrana hostí a Matušovič svůj nájezd proměnil, byť první střelu mu brankář hostí vyrazil, ale z dorážky z úhlu se již Maty prosadil a mohl tak před naším kotlem rozjet oslavný taneček! Fanoušci Baníku museli puknout vzteky ;-) Za dalších pět minut dnes vynikajícím způsobem hrající Matušovič naservíroval perfektní centr na hlavu Doškovi a ten se v podstatě nemohl mýlit. Bylo to 3:0 a na stadionu probíhaly mexické vlny. Do kabin pak kluky vyprovázel potlesk ve stoje.

Ve druhé půli jsme očekávali pokračování brankostroje, ale gól již přeci jen nepadl. Sparťané si svůj náskok v klidu pohlídali, přidali pár pohledných akcí. Nelze se ani divit, ve čtvrtek nás čeká pohárový duel s Espanyolem Barcelona a to nebude rozhodně procházka růžovou zahradou, takže každé ušetřené síly jsou dobré! I Baník mohl ve druhé půli snížit, ale vždy zachránil Jarda Blažek, nebo jednou i Jirka Pelé Homola. Sparťané některé pohledné šance nedotáhli do konce, chyběla buď finální příhra, nebo byla akce zblokována obranou Chacharstánu v čele s bezpohlavním Bestou.

Doufejme, že Sparta bude v takovýchto výkonech pokračovat, protože jen tak můžeme dosáhnout na špičku tabulky. Navíc za těchto okolností bude na Letnou chodit i hodně lidí a přeci jen, v takové atmosféře se hraje jinak. Čeká nás zápas v Uherském Hradišti a pak doma Brno. Z těchto zápasu musíme vydolovat 6 bodů a pak si troufám říci, že bude dobře. Ale nejprve nás čeká ve čtvrtek silný Espanyol Barcelona. Výhra by byla dalším skvělým korálkem na letošní pohárovou šňůru Sparty.