Jirka13 | 21.10.2006 23:13

Po nevydařeném zápase Spartičky s Espanyolem jsem si sám pro sebe říkal: „Proč já do tý Prahy vůbec jezdím?“ Vzápětí mně došlo, že jakmile budu mít možnost jet na utkání našeho týmu, hnedka naskočím do vlaku a ujedu těch plus mínus 230 kilometrů znovu. A dva dny po naší porážce v poháru UEFA jsme měl další příležitost vidět rudé koně v akci – sparťanský B-tým tentokrát přijel do Náchoda, kde bojoval o další bodíky do tabulky ČFL. Tak jsem opět nasedl do již zmiňovaného dopravního prostředku a ujel podstatně menší vzdálenost než ve čtvrtek.

Hned po příchodu na hřiště Náchodu-Deštné jsem začal vyhlížet, jestli se náhodou někdo z Áčka neukáže i tady. Vyhlížel jsme marně. Před začátkem utkání se stihne pozdravit Náchoďák a bývalý sparťanský kouč Václav Kotal, který nesmí na zápase chybět, se současnými trenéry Šilhavým a Kočím, zatímco hráči již nastupují na trávník.

Od začátku utkání vidíme pohledný fotbal ze strany na stranu, Sparta má trochu víc ze hry. Hráči obou týmů se rvou o každý balon. Jakmile jedni přejímají přihrávku, jsou okamžitě napadáni hráči soupeře. V páté minutě zápasu se jeden z hráčů Sparty (trma vrma – nevidím kdo) dostává po rohovém kopu do zakončení hlavou, ale míří těsně vedle. Mezi diváky to jen zahučí. Pro mladé Sparťany není žádný míč ztracený, hlavně Salim Sdiri dojíždí snad každý souboj. Po půlhodině hry se Spartička dočkává branky – Bíro centruje a jediný náš hráč ve vápně hlavou zakončuje. Úspěšným střelcem je Miroslav Mareš. Trenér domácích Michal Petřík se okamžitě odhodlává k dvojitému střídání – odcházejí Merganc a Zinke, místo nich se na hřiště dostávají Vácha a Zdeňka. Pět minut před koncem půle zacinká Lukáši Zichovi v uších. To Marcel Hájek alá Patrik Berger trefuje z přímého kopu svou levačkou spojnici tyče a břevna. Nádherný fotbalový moment.

Druhá půle utkání začíná nástupem domácích. Náchod-Deštné tlačí, ale do gólové šance se nedostává, zápas má však obrovské tempo. Tlak hráčů z města piva Primátor naštěstí postupně ustává. Sparta se dostává do několika šancí, ale nezkušenost našich hráčů v zakončení je zatím znát a tak se žádná střela neujala. Trenérské duo Kočí Šilhavý se rozhoduje ke střídání a na hřiště vbíhá Bohumil Nádeníček, který nahradil velice dobře hrající Sdiriho. A Ondřej Bíro (hraje s osmičkou – že by nový Karel?) si připisuje další gólovou nahrávku, když podél gólmana Petra Kobose posílá balón Nádeníčkovi před prázdnou bránu, kde ho mladičký útočník ve skluzu uklízí před domácí obranou do sítě - 2:0! Dochází k další změně v sestavě u Letenských – odchází střelec první branky Mareš a příležitost ukázat se dostává Jan Vondra. V tom Náchod opět přidává na obrátkách a v této chvíli má více ze hry. Ale obrana se skvělým Milanem Kopicem v čele je pevná a zatím stále nepouští místní k zakončení. Ve snaze nabrat čas pak přidělává několik šedivých vlasů na hlavě Jaroslava Šilhavého gólman Zich – tak dlouho čeká s chycením míče do ruky, až mu ho málem útočník Náchodu sebere. Naštěstí vše dopadlo dobře. Nezkušenost našeho týmu se však opět projevila, když dvě minuty před koncem normální hrací doby se po skvělé nahrávce Jana Hubky dostává do šance Petr Zdeňka, ale je faulován na kraji šestnáctky a následuje spravedlivá penalta. Míč si nebere nikdo jiný než kanonýr domácích Marcel Hájek a tentokrát mu už konstrukce branky radost nekazí. Zich neměl nárok. Tlak domácích v té chvíli ještě sílí, zatímco Boris Kočí sáhl k taktickému střídání – dolů Volek, nahoru Binič. Rozhodčí nastavuje dvě minuty, ale z nich se později stávají minimálně tři, ne-li více. Pííísk! Konec zápasu: Náchod-Deštné - Sparta B 1:2.

Náš B-tým podal moc dobrý výkon. Plný bojovnosti, napadání a hladu po vítězství. Tak by se měli bít za Spartičku i hráči v áčku! Potlesk patří samozřejmě i hráčům Náchoda za jejich výkon. Moc pěkné fotbalové dopoledne tedy skončilo exportem tří bodů na Letnou a alespoň částečnou spokojeností i domácích fanoušků, kteří měli možnost shlédnout velmi pěkný zápas.