4 Strings | 21.01.2007 23:21

Chtělo by se říci, že letošní zimní pauza ligové sezóny je v plném proudu. Ligová mužstva jsou v plné přípravě, probíhá nabírání kondice na důležitou jarní část sezóny na jejímž konci se budou rozdávat karty. A to jak ty trumfové, jejichž majitélé nahlédnou do evropských pohárů a přičichnou tak k nějakým těm penězům, tak i ti černí Petrové, jejichž majitelé budou prozměnu sesláni do "pralesní" ligy. Ovšem ač jsme uprostřed zimní pauzy, tak se rozhodně jako sparťanští fanoušci nenudíme. Konec minulého roku, který v globální fotbalové podstatě stál za .... (doplňte sami) nám zkrátily vánoční svátky, kdy jsme se chvíli věnovali rodinám a blízkým, které jsme obdarovávali nejen dary, ale i svou přítomností, neboť se nic nehrálo. Sami jsme pak obdivovali pod stromečkem jistě kupu pěkných sparťanských dárečků. Leden ovšem hned vrátil vše do starých kolejí. Přestupová spirál a se pomalu ale jistě roztočila, což je třeba probrat v hospodě, navíc se odehrál dvoudenní zajímavý halový turnaj, kde účinkovala i naše Spartička. A dnes jsme také konečně zavítali na navoněnou Letnou, kde nás čekalo přípravné utkání s Herthou Berlín, která utkání s námi měla jako jakousi generálku na Bundesligu, která startuje již za týden.

Do našeho svatostánku zavítalo přes čtyři tisíce fotbalu a Sparty chtivých diváků, což je na jednu stranu pěkné číslo, na druhou stranu při dnešním počasí... No přeberme si to sami, zda nás tam nemohlo být o něco víc. Kdo dorazil, nebo si alespoň zapnul televizi, nemusel určitě litovat. Sparta na to, v jaké fázi přípravy se nachází, předvedla pěkný výkon a v podstatě byla svému soupeři, který je v plné síle připraven na Bundesligu, více než vyrovnaným soupeřem. Kdo ví, jak by utkání dopadlo, kdyby se Spartě podařilo na začátku utkání udeřit z jedné ze tří velkých, ne-li vyložených, šancí. Za nos by se měli chytit tito "hříšníci": Mareš, Rezek a Řepka. Mareš to měl ze všech nejtěžší, Řepkovi chybělo štěstí a trochu sklopená noha, ale co tam vyvedl Rezek... No věřme, že mu to bude pálit v lize, tohle se dávat prostě musí, zvlášť na mezinárodní úrovni. Jinak můžeme na n ějaké úspěchy zapomenout. Tolik úvod zápasu, ve kterém se představila v sestavě i jedna výrazná posila - Pavel Mareš. On jistě bude velkou posilou do obrany a ostatně to i dnes předvedl, jeho výkon byl velmi dobrý. Stejně tak byl velmi dobrý Hušek, je radost vidět, že máme za Sivoka plnohodnotnou náhradu. V záloze též zaujal jeho kolega Tomáš Kóňa, nebudu sám zvědavý, kam se bude jeho osud ve Spartě ubírat. Poločas skončil 0:1, bohužel jsme dostali gól, který byl ale velmi pěkný a připomněl tak trošku Poborského na ME 1996 v Anglii. Do druhé půle nastoupila odlišná sparťanská jedenáctka, v sestavě zůstali jen Pavel Mareš a Venca Drobný, kterého evidentně Bílek zkouší zapracovat jako stálého "parťáka" pro Tomáše Řepku. Bohužel v tomto zápase zrovna dvakrát nepřesvědčil, bylo tam pár chyb, ale ono se to vytříbí. Vedle něj se ale právě místo Řepy ve druhém poločase objevil mladíček Štěpán Kučera a rozhodně nezklamal. V sestavě se objevil též navrátilec Volešák a uzdra vený Slepička. Sparta i nadále byla v této sestavě aktivní a vytvořila si šance, jedna se vydařila Matuošivičovi a pak protáhl brankáře hostí Kisel. Na druhou stranu Němci nastřelili tyč.

Celkově vzato se dnešní příprava vydařila, i když ten "Gól" jsme si nezakřičeli. Nebylo k tomu daleko a důležitější bude, aby to padalo v lize a pak v pohárech. Navíc na to, v jaké fázi přípravy Sparta je, to bylo až podezřele dobré. Nebo byli Němci tak špatní? Ať tak, či tak, zápas byl dobrou pozvánkou na další přípravná utkání a konečně také na ligu, kde po zásluze máme největší ligové návštěvy. I když nejhezčí fotbal se hraje samozřejmě na Strahově, ale což fotbal přeci nemá logiku...

4 Strings

AC Sparta Praha - Hertha BSC Berlin 0:1 (0:1)

Branka: 28. Pantelic

ŽK: Simunic, Dardai (oba Hertha)
Diváci: 4150

Sestava Sparty, 1. poločas: Blažek - Pospěch, Řepka, Drobný, Mareš - Kolář, Hušek, Kóňa, Šimák - Došek, Rezek. Trenér: Bílek

Sestava Sparty, 2. poločas: Grigar - Zabavník, Drobný, Kučera, Mareš - Kisel, Sylvestre, Volešák, Matušovič - Slepička, Jun. Trenér: Bílek

Sestava Herthy: Ellegaard - Boateng, Friedrich, Simunic, Fathi - Dejagah, Dardai, Zecke, Da Silva - Gimenez, Pantelic.

4 Strings | 21.01.2007 23:21 Vstoupit do diskuze