roboACS | 19.04.2018 03:17

V neděli 15.4.2018 hrála Sparta ve Štruncových sadech v Plzni. Náš klub dostal do sektoru hostů obvyklých cca 670 lístků. Vstupenky byli vyprodány již před domácím zápasem s Duklou. Já tam z pracovních důvodů nebyl a tak jsem vyslal kámoše, který vystál krátkou frontu a ještě si na mojí permici užil výhru 3:0. Tímto mu ještě jednou děkuji.

Sraz na Zličíně u metra jsme měli ve tři. Cesta novým Rapidem utekla svižně, a s jedním zastavením na pumpě na doplnění zásob, jsme v Plzni lehce po půl páté. Parkujeme u budovy soudu. Polojasno a teplota kolem dvacítky a to bylo ještě v západních Čechách nejchladněji z celé republiky. Můj nápad, že zajdeme na pivko do pivovaru ostatní odmítli s tím, že už to teď nemá cenu a tak jdeme rovnou ke stadionu. U stadionu již postávalo slušné množství fandů a také zde zevlovalo slušné množství čertů, kteří nás monitorovali i pomocí dronu. Zakupujeme červená trička Sparta - věrnost, tradice a čest za 150,- a hurá do sektoru. Kontroly u vstupu byli až neobvykle laxní a tak se daří pronést slušné množství pyrotechniky a i leckde již zakázané samolepky.
Výkop zápasu byl stanoven na 18 hodinu.

Nastupujeme v sestavě obvyklé z posledních týdnů. Po druhé od svého zranění je v základu i nový kapitán Pepa Šural. Sparta do zápasu vlétla jako uragán. První gól padl již v šesté minutě. Po kapitánově centru se ve skluzu konečně zase trefil Venca Kadlec. Veliká radost ještě ani nestačila doznít a padl druhý gól. Centr Srgiho Plavšiče na zadní tyč tečoval za bezmocného Kozáčika obránce Řezník. V tu dobu byla v kotli neskutečná euforie, jakou jsem na tribunách již dlouho nezažil (možná mohla být podobná v březnu v první půli derby, ale to nemůžu posoudit, protože tou dobou jsem marodil). Neskutečný support, kdy řvali opravdu všichni, skákalo se po plotech, padalo po schodech a celé to dokreslilo slušné množství pyrotechniky. Na fotkách to vypadá hodně slušně.

Závěr prvního poločasu nás bohužel vrátil do reality celého dosavadního jarního působení Sparty v lize. Po půl hodině hry domácí po rohovém kopu snížili. Ožili i do té doby šokovaní diváci a patnáct minut jsme se doslova nedostali z vápna. I s velkou dávkou štěstí jsme šli do kabin s vedením 2:1.

Domácí šli do druhé půle s dvěma útočníky a po dalším rohovém kopu bylo vyrovnáno. No a z euforie byl zase strach o výsledek. Sparta na jaře druhé poločasy neumí. Výhru jsme na jaře po pauze ztratili například v Karviné, v Teplicích, v derby a ani v ostatních zápasech ten výkon nebyl nic moc. Spekulace nad tím proč tomu tak je nechám pro novináře nebo do hospod. Tentokrát to bylo přece jen trochu jiné. Domácí po vyrovnávacím gólu již žádnou další velkou šanci neměli a naopak to byla Sparta, kdo mohl v závěru strhnout vítězství na svou stranu. Ale ani jednu ze standardních situací se nepodařilo využít a tak utkání skončilo 2:2. Sparta si připsala desátou remízu v ročníku. No alespoň v něčem jsme nejlepší...

Nevyužili jsme zaváhání soupeřů a neposkočili na třetí místo. Tak snad v příštím kole. To doma hostíme Jablonec. Tohle bude hodně důležité utkání.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 2:2 (1:2)

Branky: 30. Řezník, 52. Hořava - 9. V. Kadlec, 12. Plavšić. ŽK: Krmenčík, Řezník, Hubník - Štetina, Frýdek, Nita, Hovorka. Rozhodčí: Zbyněk Proske - Jan Paták, Jaroslav Kubr. Diváci: 11623.

Plzeň: Kozáčik - Havel, Hubník, Řezník, Limberský - Hořava, Hrošovský – Petržela (28. Zeman), Kolář (46. Bakoš), Kopic – Krmenčík (76. Chorý).

Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Štetina, Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec (74. Biabiany), Stanciu, Kanga, Plavšić (90. Sáček) – Šural (87. Lafata).

roboACS | 19.04.2018 03:17 Vstoupit do diskuze