roboACS | 13.05.2019 01:18

Po týdnu se Sparta opět představila na domácím stadionu. Po minulé celkem pohodové výhře nad Baníkem jsme tentokrát v rámci druhého kola skupiny o titul hostili v sobotu 11.5.2019 od 20 hodin Slovan Liberec.

Do utkání nebyl vůbec nominován Guelór Kanga, kterého vedení klubu zaslouženě potrestalo za chování těsně po skončení zápasu s Baníkem. Tímto činem si proti sobě zbytečně poštval další fanoušky a je dobře že klub na to reagoval. Jinak jsme nastoupili v totožné sestavě jako před týdnem. Tedy v brance opět s Milanem Hečou a třeba i s našimi mladíky Vaškem Drchalem a Adam Hložkem.

Po pár teplejších dnech se v sobotu zase ochlazuje a ledoví mužíčci si pro nás připravili teplotu jen kolem desítky a četné přeháňky a bouřky. Asi i po kritice fandů tentokrát na protilehlé fungovalo topení a bylo dobře, že před zápasem přestalo pršet. I tak si cestu do hlediště našlo pouze 7200 diváků, což je nejnižší ligová návštěva sezony. Před zápasem se při hymně vrátila tradiční vlajkosláva s novými tyčemi na kterých vlajky vlají.

Co fanoušci viděli? Svižný úvod. Asi 15 minut se na to dalo koukat. V páté minutě gól. Standardní situaci rozehrál Adam Hložek, ale zeď nepropálil. Míč se odrazil ke kapitánovi Martinovi Frýdkovi a ten skvělou střelou vystrašil Nguyena, který jeho střelu pouze vyrazil před sebe a Costa neměl problém míč dotlačit do branky. O asi sedm minut později skvělou technickou střelou jen těsně minul David Moberg Karlsson. Pak jsme se na dlouhé minuty vytratili a šance měl Slovan. Naší obranu několikrát zaskočil dlouhý míč, jednou jsme zase předvedli baroko v našem pokutovém území a tak můžeme být rádi, že Kozák a spol naše zaváhání nevyužili.

Druhý poločas byl hodně nezáživný. Fotbal se naprosto vytratil a jediné co se k tomu dá napsat je, že se nic nedělo na hřišti ani v hledišti. Tam se o atmosféru staral jen hodně prořídlí kotel. Protilehlá se chvílemi také přidávala, ale umíme to rozhodně rozjet více. Utkání jsme vyhráli 1:0. Pod dočasným trenérem Michalem Horňákem tak máme zatím stoprocentní bilanci a již tři kola jsme dokonce ani neinkasovali. Již tři kola před koncem máme jisté třetí místo, které za určitých okolností může znamenat i přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. To je řekněme pozitivní zpráva, ale před sezonou jsme určitě měli vyšší ambice.

Ve středu jedeme do Plzně. Jsme stále ještě v trestu za pyrotechniku v pohárovém derby v Edenu a tak sektor hostů zůstane ve Štruncových sadech uzavřen. Já i přesto, že nemám vstupenku a šance, že se dostanu na stadion, je hodně mizivá, se do Plzně chystám. Uvidíme třeba se tam nějak na tajno dostanu. Jinak se na další report můžete těšit zhruba za týden, protože další zápas s Jabloncem je na programu již příští neděli od 15 hodin.

AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branky: 5. Costa. ŽK: Ćivić - Malinský, Kozák, Fukala, Dorley, Breite. Rozhodčí: Nenadál – Moláček, Podaný. Diváci: 7 267

Sparta: Heča – Zahustel (85. Chipciu), Radaković, Costa, Hanousek – Hložek, Hašek, Frýdek, Sáček, Karlsson (63. Ćivić) – Drchal (75. Tetteh).

Liberec: Nguyen – Fukala (83. Musa), Kačaraba, Mara, Hybš – Malinský (75. Nešický), Breite, Sýkora (70. Pešek), Oscar, Potočný – Kozák.

roboACS | 13.05.2019 01:18 Vstoupit do diskuze