Mastič | 31.08.2009 11:03

Po dobrých výsledcích z předchozích kol jsem neváhal a navštívil utkání sparťanské juniorky ve středočeské Čáslavi. Na útulném a malém stadionu Pod hrádkem neodehráli naši borci vůbec špatné utkání a dokonce sahali po třech bodech, jenže je nepochopitelně zabrzdil sudí Paták.

Před utkáním prošlo turnikety na stadion zhruba 920 diváků, ale fotbal se hrál za ticha. Domácí rádoby fanoušci sem tam zazpívali nějaký ten „cover“ na chorály ligových klubů, ale nad skupinkou deseti lidí a snad prasklému bubnu se člověk jen pousměje.

Branku sparťanské rezervy hájil Milan Švenger, který se tak po hostování v dresu soupeře opět vrátil na čáslavský stadion. A hned musel řešit útočné výboje domácího Zenitu. Ten však působil bezzubě až do 28. minuty, kdy domácí Vlasko napálil míč z trestného kopu do břevna. Balon se odrazil před bránu, kde v chumlu uviděl míč za brankovou čárou hlavní sudí Paták. Branka byla nakonec přiznána Markovičovi. Stínem prvního poločasu bylo zranění mladého sparťanského snipera Petra Putze.

Ve druhém poločase už byli sparťané mnohem nebezpečnější. Zvýšili aktivitu a v útoku dokázali vyhrávat hlavičky hlavně díky vysokému Honzovi Kadlecovi. Poprvé zvedali pražané ruce nad hlavu v 59. minutě, kdy se trefil Belaid, ovšem branku sudí neuznal pro předchozí faul. Zato v 64. min. se už regulérní branky dočkali! Honza Krob skvělým centrem našel hlavu čahouna Kadlece a ten nedal Houdkovi šanci – 1:1. Ke druhému gólu měl blízko aktivní bek Krob i středopolař Folprecht. Závěr utkání ovlivnil hlavní rozhodčí Paták: Krob fauloval, hodil míč na místo přestupku a sudí mu unáhleně udělil žlutou kartu. Jenže pro mladého obránce Sparty to byla druhá a musel do sprch.

Každopádně bod ze hřiště loňského druhého týmu druhé ligy je rozhodně zisk. Svými výkony určitě trenéra Zdeňka Svobodu potěšil oba krajní obránci Kuncl s Krobem. V záloze hýřil aktivitou Folprecht a Belaid. Útočné fázi rozhodně pomohl příchod Jana Kadlece, který svou výškou zatápěl čáslavským bekům.