Carlos | 15.08.2011 07:04

V této sezóně bychom chtěli čtenářům webu SPARTA FOREVER a fanouškům Sparty průběžně přinášet vedle tradičních reportáží z utkání Sparty i krátké reporty o supportu na jednotlivých zápasech, ať už na Letné či na hřištích soupeřů. Věříme, že i tento pohled bude pro vás zajímavý a přínosný a třeba se z toho stane opět další tradice na těchto stránkách. Jako další přinášíme pohled na support a fandění na zápase 3. kola Gambrinus ligy 2011/2012 mezi 1. FC Slovácko a Spartou v Uherském Hradišti.

Druhý ligový výjezd tuto sezónu začíná pro mě, a zhruba stovku dalších, v dopoledních hodinách na hlaváku. Náš vlak odjíždí v 10:48 a v Hradišti je kolem třetí hodiny. Z nádraží si jdeme koupit lístky, a protože do výkopu je dost času, jdeme si ještě polít jazyk.

V pět už jsme v sektoru, který je až na pár míst plný. Prvních 10-15 minut je z naší strany snaha o slušný support, který řídí z plotu jeden kluk z PB, bohužel moc dlouho nevydržel a tak začíná stejná anarchie jako v Budějkách. Kdy se každý snaží něco rozeřvat, občas se i lidi chytnou, ale je to od nás takový nemastný, neslaný. Převládá klasika – Sparta, Sparta, Sparta… Ani Vackův gól žádnou „bouřku“ v ochozech nevyvolá.

Druhý poločas je to bohužel podobná bída jako poločas první. Choreo nebylo, nepoužívala se ani moc pyrotechnika (jeden oheň a dva dělobuchy), což určitě muselo mrzet místní hasiče, kteří se těšili, jak ty Pražáky ztrestají vodou. :) Těsně před koncem dá Grajciar ještě druhý gól, poté foukne rozhodčí naposled do píšťalky a následuje klasická děkovačka.

Pár slov k domácím. Podle hlasatele bylo vyprodáno, pár volných míst, různě po stadioně, ale vidět bylo. Kotel Slovácka byl zaplněn úplně. Před zápasem se prezentovali kupou menších vlajek na tyči, kterými mávali a mezi tím měli pár obouruček, což vypadalo hodně hezky. Celý zápas se snažili, fandili pěkně, měli samozřejmě známý chorály, něco jsem zaslechl od Lechu, nějakej Panathinaikos tam byl taky, akorát s českým textem. Jejich fandění pomohl taky buben, kterého se evidentně ujmul někdo, kdo umí dobře bubnovat, ne jak u nás, když se teda občas buben objeví, a tím fandění dost pomohl. Choreo, kromě vlajek, nebo pyrotechnika nula.

Kdybych to měl shrnout. Domácí určitě lepší, co se fandění týče. U nás zase slušný potenciál, dobrý počet, ale jsme taková snažící se kapela bez dirigenta, každý si „hraje“ to svoje, občas se sladíme, občas někdo nehraje vůbec, občas hrajeme dvě písničky najednou, klasika posledních měsíců. Doufejme v lepší zítřky.